jurga

1200 jurginų kelmų ir daugiau kaip 600 rūšių

Tiek jurginų savo sodyboje dabar skaičiuoja M. Močiškytė, juos auginanti nuo pat jaunystės. Ir ši kolekcija, pasirodo, gerokai turtingesnė nei Kairėnų botanikos sodo, kurioje sukaupta 300 jurginų rūšių ir veislių.

„Didžioji mano jurginų dalis yra atkeliavusi iš Latvijos, tačiau turiu rūšių, gautų iš Amerikos, tokių daugiau Lietuvoje turbūt ir nėra. Jurginais keičiuosi arba juos perku ir iš kitų augintojų, tačiau iš Vilniaus ir Kauno botanikos sodų – retai. Jie neturi pinigų įsigyti naujoms jurginų veislėms, todėl jų kolekcijose vyrauja senosios rūšys, man žinomos, jau turėtos, augintos“, – sako M. Močiškytė.

Gėlininkė augina daugiausia naujas rūšis, nes jos –  tvirtais kotais, žiedai nepasislėpę lapuose, todėl labiau tinka puokštėms, yra gražesnės. Kasmet savo kolekciją papildo 80 naujų rūšių, nes kai kurių senesnių atsisako, kitos pačios išnyksta.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LauraGeliuvaivorykste Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Laura
Laura

Anksčiau negenėdavau jurginų ir galvojau, kad tai jurginų svogūnėliai kalti dėl negražaus augalo. Pradėjus juos genėta mano sodas kas vasarą pasipuošia jurginais.

j.slekiene@gmail.com

Tik labai gaila, kad straipsnio autorė nelabai gaudosi terminuose kas yra rūšis, o kas veislė 🙁