Valdas Šimanauskas uogas parduoti veža į Rokiškio, Anykščių, Biržų turgus, o geriausiai šilauogės perkamos Rokiškyje. R. Keliuotytės nuotr.

Šilauogių auginimas – nepigus malonumas

„Šilauogių auginimas reikalauja nemažai investicijų, todėl ir uogos brangokos. Visų pirma, nepigūs sodinukai – krūmelis kainuoja apie 4 eurus. Juos reikia nuolat drėkinti
Pragyventi iš uogų įmanoma, tik reikia žinių ir daug darbo
stovinčiu vandeniu, todėl reikia turėti tvenkinį, išvedžioti laistymo sistemą. Gręžinys netinka. Jeigu vandens telkinio šalia nėra, šilauogių nė neverta imtis. Šioms uogoms būtina speciali rūgšti žemė – durpės, sumaišytos su pjuvenomis. Ją reikia nuolat atnaujinti, o uogas purkšti nuo kenkėjų“, – apie šilauogių auginimo specifiką kalba V. Šimanauskas, prieš kelerius metus netoli Čedasų (Rokiškio kaim. sen.) užveisęs uogų ūkį. Dabar ūkyje pusės hektaro plote auga apie tūkstantis kelių veislių šilauogių krūmų. Pirmosios šilauogės pasodintos 2012 m. Kitos – vėliau, bet derlių jau duoda visos. „Dalį krūmelių pirkau Lenkijoje. Tikrai nereikia bijoti lenkiškų sodinukų, jie geri ir kokybiški, na, nebent taupydamas pirksi ne iš ūkio, o nežinia kur“, – sako V. Šimanauskas.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie