Jei ruošiatės kreiptis dėl vartojamosios paskolos internetu, jūs turite būti visiškai tikri, kad pasirinksite patį optimaliausią paskolos variantą. Žinoma, paskolos visuomet pasižymi tam tikra kaina, tačiau kuo pigesnę paskolą pavyks pasirinkti, tuo lengviau jums bus ją grąžinti ir greičiau atsikratyti finansinių įsipareigojimų.

Atrasti tinkamiausią paskolą ne visuomet yra labai paprasta, kadangi šiuolaikinė didelė paskolų pasiūla ir didelis skirtingų kreditorių skaičius gali komplikuoti pasirinkimo procesą. Todėl norint efektyviau palyginti skirtingas paskolas, naudinga pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

Gaukite pasiūlymus bent iš trijų kreditorių

Šiandieninėje paskolų rinkoje yra daugybė skirtingų kreditorių ir tarpusavio skolinimo platformų. Tai įtakoja didesnę paskolų pasiūlą.

Didelė paskolų pasiūla reiškia, kad paskolos internetu pasižymi skirtinga metine palūkanų norma, nevienodais grąžinimo terminais, skirtingo dydžio mokesčiais ir įvairiomis sąlygomis. Visa tai privalo būti kruopščiai palyginta ir įvertinta prieš nusprendžiant, kurių kreditorių pasiūlymą būtų verta priimti. Prieš priimant galutinį sprendimą, rekomenduojama pasiūlymus gauti bent iš trijų kreditorių – jei yra galimybė, galite palyginti ir daugiau skirtingų pasiūlymų.

Todėl niekuomet neapsiribokite vos vienos rūšies kreditoriais – įvertinkite komercinių bankų, kredito unijų, kredito bendrovių ir tarpusavio skolinimo platformų (pastarosios nėra kreditoriai) paskolų pasiūlymus.

Lyginkite vienodas paskolas

Kai imatės skirtingų kreditorių teikiamų paskolų palyginimo, labai svarbu, kad jūs lygintumėte vienodos rūšies ir vienodo dydžio paskolų sąlygas.

Jei vienas kreditorius siūlo mažesnę mėnesinę paskolos grąžinimo įmoką, tačiau tokio pasiūlymo pasirinkimo atveju kreditoriams finansiškai būsite įsipareigoję vieneriais metais ilgiau, galiausiai galite kreditoriams būti sumokėję daugiau nei tuo atveju, jei būtumėte pasirinkę kreditorius, kurie per mėnesį nustato didesnę paskolos grąžinimo įmoką.

Dar vienas svarbus veiksnys, į kurį privalu atsižvelgti, yra susijęs su paskolų palūkanų fiksavimu. Paskolos, kurioms yra taikomos kintančios palūkanos, įprastai pasižymi mažesniu palūkanų dydžiu (bent jau pradžioje). Tokia paskola gali atrodyti kaip palankesnis pasirinkimas. Tačiau pastaruoju atveju jūs prisiimtumėte kur kas didesnę riziką, jei bėgant laikui Euro tarpbankinės rinkos palūkanų norma (EURIBOR) pakiltų ir jūsų paskolai taikomos palūkanos gerokai išaugtų. Tuomet padidėtų ne tik jūsų per mėnesį grąžinama paskolos įmokos suma, tačiau taip pat ir bendra paskolos vertė.

Todėl lyginant paskolas, būtina lyginti tokio paties tipo paskolų pasiūlymus – antraip paskolų palyginimas neteks prasmės.

Pažvelkite į bendrą kainą

Norint kreiptis dėl paskolos internetu, reikia žvelgti ne tik į metinę palūkanų normą (MPN), tačiau ir į bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Jūs turite siekti pasinaudoti paskolos pasiūlymu, kurio bendra kaina būtų pati žemiausia.

Todėl tuomet, kai jūs lyginate skirtingų kreditorių siūlomų paskolų palūkanas, būtinai atsižvelkite ir į BVKKMN. Tai jums padės lengviau suprasti, kokia bus visų su jums suteikta paskola susijusių išlaidų bendra suma (BVKKMN visuomet būna pateikiama procentine išraiška).

Įsigilinkite į paskolos sutartį

Kol nesate pasirašę paskolos sutarties, jūs nesate finansiškai įsipareigoję kreditoriams. Todėl jūs ne tik galite, tačiau ir privalote labai atidžiai įsigilinti į paskolos sutarties sąlygas – ir ypač tas, kurios yra pateikiamos smulkesniu šriftu. Dažniausiai būtent „ten“ slypi informacija, apie kurią kai kurie kreditoriai iš anksto yra linkę nutylėti.

Pavyzdžiui, kai kurie kreditoriai savo klientus apmokestina papildomai, jei jie sutarties vykdymo laikotarpiu nusprendžia paskolą grąžinti anksčiau. Taip pat kai kurie kreditoriai dažniau už kitus koreguoja palūkanų normą, tokiu būdu padidinant riziką, jog paskola gerokai pabrangs.

Todėl prieš nusprendžiant, kuris paskolos internetu pasiūlymas jums galėtų būti optimaliausias, būtinai įsigilinkite į jums pateiktą paskolos sutartį. Tik tuomet, kai būsite tinkamai informuoti apie visas paskolos sąlygas, galėsite priimti galutinį sprendimą.

Užs. 83

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie