blank

Kiekvienos kelionės tikslas yra patogiai ir saugiai pasiekti numatytą vietą. Būtent saugumas neabejotinai turėtų būti kiekvieno vairuotojo prioritetu. Ir jis priklauso nuo daugelio dalykų ir ne vien nuo patirties, bet ir vairavimo ypatumų. Automobilis – labai sudėtingas mechanizmas, kurio kiekviena detalė prisideda prie to, kokius jausmus sukelia važiavimas. Jei viskas funkcionuoja tinkamai ir vairuotojas jaučia savo transporto priemonę, tai greičiausias kelionė bus ne tik saugi, bet ir sukels daug malonių ir teigiamų pojūčių. Būtent todėl, yra rekomenduojama prieš kiekvieną kelionę atidžiai patikrinti savo automobilį, ypač tas dalis, kurios tiesiogiai daro įtaka vairavimui.

Padangos ko gero yra vienas tokių veiksnių. Net jei ganėtinai neseniai jas pasikeitėte, reikėtų stebėti, kad jose neatsirastų jokių nepageidaujamų darinių: netolygaus susidėvėjimo žymių arba išsipūtimų. Tiek vienu, tiek kitu atveju, tai byloja, jog kažkas nėra gerai. Netolygus susidėvėjimas byloja apie netinkamai subalansuotas padangas arba netinkama jų pripūtimą. Išsipūtimai, gali reikšti tiesiog gaminio broką, dėl kurio nedelsiant reikėtų kreiptis į pardavėją. Problemos, kurios gali atsirasti važiuojant susidėvėjusiomis padangomis, yra labai rimtos, ir neretai tokios kelionės baigiasi liūdnai.

Kalbant apie padangų įtaką saugiam važiavimui reikėtų atkreipti dėmesį ir į tinkamo dydžio gaminių pasirinkimą. Jei transporto priemonės dokumentuose nurodyta kad tinkamas ratų dydis yra R15 arba R16, tai reikėtų laikyti tokių rekomendacijų. Netgi jei atsirastų galimybė už gerą kainą įsigyti R17 dydžio ratus, jų sumontavimas ant automobilio gali sukelti daugiau problemų nei duoti naudos. Jei netgi pavyktų išvengti padangų trinties į automobilio korpusą, tai padidėjusi apkrova važiuoklei taps padažnėjusių gedimų ir dalių susidėvėjimo priežastimi. Todėl tokie veiksmai būtų itin nerekomenduojami, nes sukelia pavojų tiek jums, tiek ir keliaujantiems kartu.

Užs. 440

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments