blank

Šiuo metu rinkoje siūlomi nuotekų valymo įrenginiai tikrai labai įvairūs, tad esame tikri, kad kiekvieno poreikiai bus patenkinami. Ir nors daugelis ilgus metus skyrė kainai, tačiau lietuviai vis dažniau analizuoja kokybę. Tiek dėl savęs, tiek dėl gamtos.

Apie tai kalbamės su specialistu Karoliu, kuris puikiai išmano buitinių nuotekų įrenginių sistemas ir pataria dėl jų pasirinkimo.

Galingumo rodikliai

Nuotekų valymo įrenginiai pirmiausia turėtų būti pasirenkami pagal galingumą. Kodėl? Kadangi jis turi aptarnauti konkrečius namus, tam tikrą skaičių gyventojų, tad galingumas dažnai yra tas aspektas, kuris lemia ir našumą.

Karolis teigia, kad visada geriausia dėl pasirinkimo tartis su specialistais, kadangi jie žino smulkmenas, kurios gali padėti rasti geriausiai iki mažiausių smulkmenų poreikius patenkinančią kokybę. „Atrodo, kad internete galima rasti labai daug informacijos, kuri skirta greitesniam tam tikros sistemos pasirinkimui. Deja, dažniausiai viskas ne taip paprasta kaip gali atrodyti. Juk reikia atsižvelgti į kelias smulkmenas, kurios dažniausiai sužinomos tik ilgų praktikos metų dėka“.

Galiausiai, kai kurios sistemos galingesnės, tačiau Jūsų būstui gali netikti dėl kitų svarbių savo veikimo charakteristikų, o kitos – ne tokios galingos, tačiau įdiegus priedus – aptarnaus Jūsų namus užtektinai.

Rinkitės žinomus vardus

Ieškant paties geriausio ir labiausiai Jūsų būsto poreikius patenkinančios sistemos – siūlome daugiau dėmesio skirti tiems prekiniams vardams, kurie yra žinomi, pavyzdžiui, „Traidenis“, arba „Švaistė“.

Skelbimų puslapiuose galima rasti labai daug įrangų, kurios kainuoja pigiau nei standartas. Tai gali suvilioti. Deja, mažesnė kaina dažnai reiškia ir kur kas blogesnę kokybę, kuri ne tik Jums trumpiau tarnaus, tačiau ir nebegės tinkamai išvalyti vandens“,- teigia Karolis.

Galiausiai, reikia rinktis tokias sistemas, kurios atitinka ES bei LR taikomus reikalavimus.

Sertifikuotos kokybės svarba

Jeigu norite būti ramus, kad sistema ne tik veiks ilgai, tačiau taip pat ir maksimaliai aptarnaus Jūsų namus – tokiu atveju labai svarbus rinktis tokius gaminius, kurie yra sertifikuoti. Paprasčiausiai šiuo metu rinkoje tikrai labai daug alternatyvų. Padirbiniai, kaip jau minėjome, gali suvilioti savo kaina, tačiau dažniausiai kokybės prasme, deja, nuvilia. Štai todėl reikia rinktis sertifikuotas įrangas, kurios taip pat atitinka ir ekologinius standartus, kurių irgi reikia laikytis.

Inovacijos – ranka pasiekiamos

Siūlome nepamiršti, kad šiuo metu nuotekų valymo įrenginiai gali būti inovatyvesni ir paprastesni, tad kiekvienas renkasi tai, kas jam labiausiai tinka. Tačiau visada labiau apsimoka sumokėti kiek daugiau, tačiau įsigyti sistemas, kurios ne tik turi daugiau funkcijų, tačiau dažnai reikalauja ir mažiau energijos, galiausiai, turi savisaugos funkcijas, kurios daugeliui yra svarbios. O kuo daugiau inovatyvumo – tuo dažniausiai daugiau paprastumo žmogui, kuris visada to tikisi labiausiai. Ir yra vertas.

Gera įranga labai palengvina gyvenimą ir džiugu, kad šiuo metu tokią įsigyti gali kiekvienas. Jokio skirtumo, kur gyvenate ir kokie Jūsų poreikiai – atrasti patenkinančią sistemą nebus sunku. Visada svarbiausia tartis su specialistais, kadangi jų patirtis – neįkainojama.

Užs. 63

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments