blank

Reabilitacijos požiūris į žmogų yra holistinis – reabilituojamas ne organas, organų sistema, bet sergantis žmogus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės filiale Likėnų reabilitacinėje ligoninėje yra teikiamos įvairios reabilitacijos paslaugos. Šioje gydymo įstaigoje dirbantys specialistai įvertina ligonio funkcinę būklę ir sudaro individualią reabilitacijos programą. Reabilitacijos programa pradedama taikyti nuo susirgimo ar traumos pradžios, ūminiu bei poūminiu ligos ar traumos laikotarpiu su kitų specialistų paskirtu gydymu. Tiksliai FMR gydytojo parinktos reabilitacijos priemonės padeda atkurti organizmo funkcijas ir yra daugelio vidaus, judamojo aparato, nervų, chirurginių ligų, traumų, operacijų (sąnarių, kraujagyslių, kaulų lūžimų ir kt.), persirgto insulto, infarkto, įvairios kilmės nugaros skausmų, netaisyklingos laikysenos padarinių kompleksinė gydymo dalis, taikomos lėtinėmis ligomis sergančių pacientų būklei gerinti, paūmėjimams išvengti, taip pat ligų profilaktikai bei sveikatinimui.

Respublikinė Panevėžio ligoninė yra sudariusi ilgalaikės plėtros ir tikslinių investicijų programą ir, nuosekliai ją įgyvendindama, nuolat investuoja į modernios medicininės diagnostikos ir gydymo įrangos įsigijimą, kartu ir į ligoninėje bei Likėnų reabilitacijos ligoninėje dirbančio personalo kvalifikacijos tobulinimą. Tai daroma siekiant pagrindinio tikslo – savo pacientams saugiai, efektyviai ir savalaikiai teikti tik aukščiausios kokybės asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Tęsdama šios plačios modernizavimo ir inovacijų diegimo programos įgyvendinimą, Respublikinė Panevėžio ligoninė įsigijo medicinos įrenginį „Neuroforma“. Tai – inovatyvi reabilitacijos sistema, skirta motorinių, kognityvinių gebėjimų lavinimui ir balanso kontrolės pratimams. Ypatingą poveikį ir maksimalią naudą ši inovatyvi reabilitacijos sistema teikia pacientams, sirgusiems insultu ar infarktu. Ši inovatyvi reabilitacijos sistema yra įdiegta Likėnų reabilitacijos ligoninėje ir jau veikia.

Sistemą „Neuroforma“ sudaro didelis ekranas, kompiuterizuota sistema duomenų analizei naudojant 3D technologijas. Naudojant šią sistemą, pacientas stovi arba sėdi priešais ekraną, kuriame mato tikrą savo atvaizdą. Apie šį atvaizdą atsiranda virtualūs objektai, tad pagrindinė paciento užduotis – judinti savo kūną taip, kad ekrane esantis atvaizdas pagautų, baksteltų ar pajudintų atsirandančius objektus. Naudojama virtualios realybės technologija leidžia pacientui nedelsiant turėti nuolatinį grįžtamąjį ryšį. Po kiekvieno pratimo pacientas gali peržiūrėti nesudėtingą statistiką, kurią taip pat galima turėti ir kaip ilgalaikių užsiėmimų rezultatų suvestines, rodančias progresą pagal kiekvieną užduotį atskirai.

Pacientas atlieka užduotis patrauklioje virtualioje erdvėje, o tai padeda padidinti jo įsitraukimą ir motyvaciją, pozityviai veikia jo požiūrį į tai, kas vyksta, ir padidina pasitenkinimą reabilitacija. Šie faktoriai skatina ir reabilitacijos efektyvumą.

Interaktyvių pratimų rinkinys sudaro „Neuroformos“ sistemos pagrindą. Derinant motorikai bei kognityvumui skirtas užduotis, taip vadinama dvigubų užduočių paradigma, išskiria šią sistemą iš kitų panašių. Pacientai kūno judesiu kontroliuoja ekrane rodomo objekto judėjimą ir tobulina savo fizinius gebėjimus. Kartu jie tuo pat metu turi įvairių sudėtingumo lygių užduočių, reikalaujančių smegenų aktyvumo. Įtraukiant kognityvinius elementus į motorikos pratimus, laimi visi pacientai, ir tai ypač svarbu neurologinėje reabilitacijoje.

Inovatyvi reabilitacijos sistema „Neuroforma“ išplės Likėnų reabilitacijos ligoninės paslaugų pasiūlą galimybe teikti inovatyvią reabilitaciją, pagrįstą virtualios realybės technologijomis ir bio – grįžtamuoju ryšiu, padidins siūlomų paslaugų efektyvumą, apjungdama patirtį, žinias ir pažangiausias technologijas bei mokslinius pasiekimus. Patrauklios užduotys paprastų žaidimų forma, papildytos tinkamais motyvaciniais elementais, nuobodžiausius pratimus pavers motyvuojančiais iššūkiais. Intensyvi, multidimensinė, kliniškai įrodyta reabilitacija su „Neuroforma“ duos kur kas geresnį rezultatą ir paveiks daugelį paciento gyvenimo sričių.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inform.

Užs. 1452

blank

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments