blank

Būtina pasiruošti visiems scenarijams

Nors Ministerijos užmojai pradėti kontaktinį mokymą kol kas išlieka gana stiprūs, derėtų pasiruošti visiems galimiems scenarijams. Nežinia, kaip gali pakilti naujų Covid-19 atvejų kreivė, tad derėtų gerai apgalvoti, ar netrūksta priemonių ir nuotoliniam mokymuisi. Švietimo bendruomenė jau pasirūpino skaitmeninio turinio licencijomis ir mokyklų renovacija, atnaujino kompiuterinę įrangą. Būtent didesnis dėmesys skaitmeninėms ugdymo priemonėms verčia susimąstyti ir tėvus. Pastariesiems derėtų pasirūpinti, kad vaiko kompiuteris būtų pajėgus atverti reikiamas programas ir kad mokymas vyktų sklandžiai. Jei mokymasis prie senojo kompiuterio vargina, verčiau įsigyti naują, kuris nevaržytų nei vaiko, nei kitų šeimos narių mokymosi, naršymo bei pramogų. Prieš įsigyjant tokį pirkinį, verta pasinaudoti skaičiuokle internete, kuri padės sužinoti, kiek, nusipirkus kompiuterį, tektų už jį mokėti kiekvieną mėnesį. Šis patogus įrankis padės apsispręsti, koks kainų rėžis jums bus aktualiausias renkantis naują prekę. Žinoma, kartu su kompiuteriu derėtų pasirūpinti ir tinkamais baldais, kuriuos vaikas naudoja mokydamasis. Kokybiškas rašomasis stalas ir patogi kėdė užtikrins komfortą bei taisyklingą laikyseną pamokų metu.

blank

Svarbu ir vaiko saviraiška bei gera savijauta

Dar nesulaukus rugsėjo derėtų pasirūpinti ir vaiko popamokine veikla. Jei pastebėjote naujų hobių ar kitokių veiklos krypčių vaiko kasdienybėje, leiskite joms atsiskleisti. Žinoma, pravartu būtų pasitarti ir su pačiu vaiku ir sužinoti, kokie yra jo norai bei lūkesčiai. Jei kontaktinio mokymo būdas tikrai pasiteisins ir neteks jo nutraukti, galite paieškoti informacijos apie papildomus užsiėmimus lankomoje mokykloje. Vis dėlto, jei sąrašas nedžiugina, galite apsvarstyti ir privačių treniruočių ar būrelių lankymo galimybes. Būtinai apžvelkite ir galimybes įsigyti visos reikiamos įrangos – ne visada paprasta rasti reikmenų išskirtinėms sporto šakoms ar meniniams užsiėmimams. Vartojimo paskola galėtų būti sprendimas – kuomet norimą įranga galite įsigyti dabar, o už ją mokėti dalimis kiekvieną mėnesį. Vis dėlto, prieš prisiimant finansinius įsipareigojimus, svarbu įsivertinti savo finansines galimybes. Šalia šių užsiėmimų verta pasirūpinti ir vaiko galimybėmis sportuoti, groti, šokti, piešti ar kitaip išreikšti save ir namų sąlygomis. Netikėtai šoktelėjusi kreivė gali vėl mus visus ilgam laikui sugrąžinti į namus. Tokiu atveju derėtų pasirūpinti vaiko hobiui reikiamomis priemonėmis, kad jis gerai jaustųsi ir efektyviai pailsėtų po varginančių nuotolinių pamokų.

Kambario remontas – iki rugsėjo

Jei peržvelgę vaiko kambarį matote daugybę dalykų, kuriuos reikėtų pakeisti – dabar yra pats tinkamiausias laikas imtis pokyčių. Remonto darbus vaiko kambaryje derėtų pabaigti iki rugsėjo, kitu atveju nuolatinis triukšmas trikdys moksleivį, o aplink tvyranti netvarka neleis susikaupti ir sistemingai mokytis. Ypač svarbu pasirūpinti vaiko poilsio vieta. Įsitikinkite, kad lova yra tinkamo ilgio, čiužinys patogus, o antklodės malonios ir draugiškos vaiko odai. Taip pat pravartu kambaryje įrengti ir mažytę skaitymo, žaidimų ar atsipalaidavimo oazę, kurioje vaikas pagalvėlių, pledų ir mylimų žaislų apsupty galės pailsinti protą bei atlaisvinti mintis nuo mokslų.

Užs. 937

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments