blank
Unsplash.com nuotr.

Kaip atrasti fotelį sau?

Verta prisiminti, kad skirtingai nei renkantis sofas, renkantis fotelį svarbiausia ne tai, kiek patogu bus susėsti kitiems. Čia svarbiausia – jūsų patogumas. Tad pamirškite rūpestį vardan kitų, ir rinkitės tokį fotelį, kuris labiausiai patinka jums.

Forma

Nors pagalvojus apie fotelius dažniausiai juos įsivaizduojame masyvius, aukštu atlošu bei plačiais ranktūriais, šiuolaikiniai foteliai yra nutolę nuo šio tradicinio įvaizdžio. Platus pasirinkimas garantuoja, kad fotelis gali būti priderintas prie bet kokio tipo ir stiliaus erdvės.

Pirmiausia, apgalvokite, koks sėdėjimas jums patogiausias. Jei mėgstate atsiremti į raktūrius, reiktų rinktis fotelį su užapvalintais ar paminkštintais ranktūriais, kad rankoms būtų patogiau, o jei mėgstate būti nevaržomi ranktūrių, dairykitės į modelius, kurių ranktūriai yra žemi ar jų išvis nėra. Atkreipkite dėmesį ir į fotelio aukštį bei sėdėjimo gylį, pasirinkite juos tokius, kurie tiks ilgiems pasisėdėjimams su knyga ar arbatos puodeliu.

Jei kambarys, kuriame norite pastatyti fotelį, nėra itin erdvus, dairykitės į aukštesnius modelius siauresnėmis kojelėmis, taip sukurdami didesnės erdvės vaizdą.

Medžiagos

Foteliai gali būti dengti daugybe skirtingų medžiagų, nuo aksomo iki odos. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar medžiaga derės prie aplinkos bei kitų baldų, taip pat, ar ji atitinka jūsų poreikius. Paklauskite pardavėjo apie tai, kokie testai ir patikrinimai atlikti su fotelyje naudotomis medžiagomis, ar šie bus ilgaamžiški ir medžiagos greit nepradės gadintis.

Skirtingi paviršiai, skirtingos ir funkcijos: medžiaginiai paviršiai bus patogesni vasaros metu, kai norisi, kad oda laisvai kvėpuotų ir “neprikibtumėte” prieš stojantis, kas vasaros sezonu gali būti problematiška namams išsirinkus odinį fotelį. Tačiau odinius paviršius bus lengviau nuvalyti nutikus nelaimei, jei kas užkristų ir šį išpurvintų. Deja, tačiau medžiagos daug greičiau sugers dėmes ir šio gali likti ilgam.

Šiuo metu populiarėja aksominiai foteliai, kurie savo švelnumu sukuria patogią sėdėjimo vietą, bei sudaro elegantiškesnį, prabangesnį įspūdį.

Spalvos

Foteliai – puikus būdas paeksperimentuoti su ryškesnėmis spalvomis namuose. Ryškios spalvos leis ne tik išsirinkti patogią sėdėjimo vietą, tačiau ir išskirtinį akcentą interjere. Nepabijokite kambaryje pastatyti ryškaus, išskirtinio baldo. Fotelis tikrai neprivalo derėti su sofa ar kitais sėdimais baldais. Kai kurie interjero specialistai netgi pataria daryti priešingai – jie rekomenduoja išsirinkti spalvas, kontrastuojančias su kambaryje esančia sofa, kad būtų sukurtas dinamiškesnis, gyvesnis kambario įvaizdis. Tad kodėl nepasirinkus ryškaus ir išskirtinio baldo?

Spalvų pasirinkimas tikrai didelis, fotelių rasite ir vienspalvių, nuo juodos, iki ryškiai rožinės, ir raštuotų, tad vienintelis limitas- jūsų pačių vaizduotė.

Tačiau nepamirškite, kad nors ir verta eksperimentuoti , svarbu ir įvertinti tai, kaip fotelis atrodys kartu su turimais baldais bei interjero detalėmis, tokiais kaip paveikslai. Kontrastuojančios, išskirtinės spalvos geriau tik kambaryje, kuriame nėra daug skirtingų spalvų, tokiame kambaryje jos labiau ir išsiskirs. Jei kambarys jau ryškus, galima rinktis ir neutralesnes spalvas, kad išvengti chaotiško vaizdo.

Jei norite įsigyti fotelį, puikia vieta pradėti – Senukai.lt! Spauskite čia, kur jūsų laukia kokybiški foteliai.

Užs. 862

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments