Vicemeras E.Vilimas (kairėje) perdavė mero regalijas naujajam rajono vadovui V.Viliui. L.Dūdaitės nuotr.
Vicemeras E.Vilimas (kairėje) perdavė mero regalijas naujajam rajono vadovui V.Viliui. L.Dūdaitės nuotr.

Sausio 11 d. neeiliniame posėdyje rajono taryba išrinko savivaldybės merą. Kaip ir prognozuota, šį postą užėmė socialdemokratas, buvęs Kamajų seniūnas Vytautas Vilys. Už jį balsavo net opozicija.

Nesklandumai
Ligšiolinis rajono vadovas Vidmantas Kanopa atsistatydino iš pareigų ir sausio 10 d. pradėjo eiti žemės ūkio viceministro pareigas. Pagal rajono tarybos valdančiosios daugumos koalicijos sutartį pretendentą į merus siūlo socialdemokratai. Savaitės pradžioje jie slaptu balsavimu būsimąjį rajono vadovą rinkosi iš dviejų kandidatų – AB „Rokiškio komunalininkas“ direktoriaus Antano Vagonio bei V.Vilio. Pastarasis konkurentą nurungė nedidele persvara.
V.Vilys turėjo atsisakyti Kamajų seniūno pareigų ir tapti rajono tarybos nariu. Penktadienį neeilinio jos posėdžio pradžioje buvęs seniūnas davė priesaiką ir pradėjo eiti tarybos nario pareigas.

Šykštus pažadų
Kandidatas į merus rajono tarybai pateikė savo veiklos programą.
Svarbiausias rajono valdžios tikslas ir uždavinys, anot kandidato, – suvaldyti sudėtingą finansinę situaciją. 2013 m. rajono biudžetas bus tik 74 mln. litų. Maždaug 3,7 mln. litų reikia prisidėti prie Europos Sąjungos remiamų projektų. Pastarųjų atranka bus itin griežta, žadėjo p. Vilys. „Vykdysime visus pradėtus projektus, tačiau naujus rengsime itin apgalvotai“, – sakė jis.
Tarp svarbiausių savo darbų p. Vilys išskyrė daugiabučių renovaciją. Jo nuomone, rajonas turi pasinaudoti šalies valdžios siūloma galimybe atnaujinti bent jau pačius seniausius Rokiškio daugiabučius.
Švaistytis pažadais kandidatas nebuvo linkęs. „Žodis žvirbliu išlekia, jaučiu sugrįžta. Nenoriu žadėti to, ko nesugebėsiu įgyvendinti“, – sakė jis.

Bendradarbiaus su opozicija
Už konstruktyvų darbą pagyręs valdančiosios koalicijos partnerius, kandidatas į rajono merus negailėjo šiltų žodžių ir opozicijai. Ši, anot jo, turi didelį potencialą, ypač daug vertingų minčių ir idėjų turi jos lyderis, buvęs meras A.Blažys. „Nesu diktatoriškas vadovas. Norėčiau svarbiausius reikalus aptarti ne vien tik siaurame bendraminčių rate“, – sakė pretendentas ir pabrėžė nėra linkęs politikuoti.

 

Karpyti nėra ko
Nepriklausomas kandidatas V.Lukošiūnas norėjo išgirsti p. Vilio planus, kaip taupyti rajono biudžeto lėšas. „Galimybių revoliuciškai karpyti jo išlaidas nėra, o taupymas neturi kenkti rajono žmonėms“, – sakė p. Vilys.
A.Blažys padėkojo kandidatui, kad šis, skirtingai nei ankstesni rajono vadovai, prisiminė ir opoziciją. Jis domėjosi, ar rajono vadovas, priimdamas sprendimus, labiau paisys ekonominių ar politinių argumentų. „Štai praėjusiame rajono tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas kelti AB „Rokiškio komunalininkas“ katilinių įkainius, nors tai kasmet pratuštins rajono biudžetą 200 tūkst. litų. Juk šiai įmonei vadovauja socialdemokratų atstovas“, – sakė p. Blažys.
Kandidatas į merus teigė, kad jam svarbiausi bus ūkiniai kriterijai. „Nemanau, kad sprendimui dėl katilinių įkainių įtakos turėjo įmonės vadovo partiškumas“, – sakė jis.
Opozicijos atstovė Jūratė Čypienė domėjosi, ar p. Vilys, kaip ir jo pirmtakas, į darbą važinės nuosava mašina ir prašys 1200 Lt kasmėnesinio algos priedo. „Nemanau, kad buvusiam merui tie pinigai buvo pragyvenimo šaltinis. Darbo reikalais važinėsiu valdišku automobiliu, tad man tų 1200 Lt neprireiks“, – sakė p. Vilys.
Tarybos narė I.Saikalienė pacitavo buvusio rajono mero V.Kanopos interviu „Gimtajam…“, kuriame šis tvirtino dirbsiąs rajono labui ir neketinąs rajono mero kėdės iškeisti į postą sostinėje. „Linkiu Jums, kaip pats sakėte, kad ištarti žodžiai jaučiu negrįžtų“, – sakė p. Saikalienė.
Opozicija domėjosi ir sporto bei sveikatingumo komplekso likimu. „Ar tik jam nereikės Mišių užsakyti?“ – juokavo tarybos nariai. „Manau, kad baseinas ir ledo arena yra reikalingi. Tačiau svarstant šį projektą dar teks ne vieną kavos puodelį išgerti“, – sakė p. Vilys. Anot jo, kriterijus, lemsiantis arenos likimą, bus jos ekonominis atsiperkamumas.

Tesėti pažadus
Prieš balsavimą rajono tarybos nariai dėstė mintis apie kandidatą į merus. „Apie p. Vytautą negaliu pasakyti nė vieno blogo žodžio. Mes, opozicija, nesame tie, kurie išbėginėja ar parsidavinėja. Nors mūsų mažai, žadame kelti aštrius klausimus“, – sakė p. Blažys.
„Priimti pasiūlymą tapti žemės ūkio viceministru nebuvo p. Kanopos savarankiškas sprendimas. Vos gavęs tą pasiūlymą jis kreipėsi patarimo į Socialdemokratų partijos Rokiškio skyrių ir mes rekomendavome jam rinktis pareigas sostinėje“, – į kritiką atsakė socdemė Laima Keraitienė.

Be staigmenų
Slaptas balsavimas staigmenų nepateikė. Už V.Vilio kandidatūrą pasisakė 21 rajono tarybos narys, du buvo prieš. Dar du biuletenius balsavimo komisija pripažino negaliojančiais.
Rajono mero pareigas V.Vilys eis dvejus metus iki naujųjų savivaldos rinkimų. Jei, žinoma, nebus staigmenų…

 

Lina DŪDAITĖ

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments