blank

Šeimai sulaukus naujo nario, švenčiant vaikų gimtadienius ir Kalėdas norisi pradžiuginti mažuosius žaislais. Tačiau, tokią dovaną vertėtų rinkti atsakingai – netinkamas žaislas gali nuliūdinti vaiką ar netgi sukelti pavojų jo sveikatai. Rinkdami dovanų žaislą, atkreipkite dėmesį į įvairiapusišką panaudojimą, edukacinė naudą, saugumą, vaiko amžiaus kategoriją ir pomėgius. Siūlome keletą patarimų kurie padės išrinkti tinkamiausią dovaną.

Rinkitės universalius žaislus

Jei norite, kad vaikas dovana džiaugtųsi kuo ilgesnį laiką, rinkitės žaislus kurie būtų paprasti ir įvairiai panaudojami. Tokie žaislai dažniausiai neturi baterijų, yra minimalaus dizaino, o jais žaisti galima begale skirtingų būdų. Maži vaikai mėgsta ardyti, konstruoti ir kurti, todėl jiems labiausiai tiks įvairios kaladėlės, dėlionės, puodeliai skirti žaisti su smėliu ar vandeniu. Konstruktoriai vyresniam vaikui padės puoselėti kūrybiškumą ir stiprinti logikos įgūdžius. Gyvūnų ar žmonių figūrėlės taip pat puikus pasirinkimas – tokie žaislai „auga“ su vaiku, jų dėka galima sugalvoti pačių įvairiausių užsiėmimų.

Įvertinkite edukacinę naudą

Lavinamieji žaislai yra puikus pasirinkimas renkant dovaną vaikui. Tokiu būdu ne tik užtikrinsite smagų laisvalaikį, bet ir edukacinę naudą. Žaislai, turintys lavinamųjų savybių gali būti labai paprasti – dažai, kreidelės, plastilinas, molis. Kūrybinei veiklai skirtos medžiagos gali prisidėti prie vaiko smulkiosios motorikos lavinimo ir kartu skatinti vaizduotę. Šias savybes taip pat skatina ir tikrų objektų kopijas primenantys žaislai – indai, šluotos, namų apyvokos daiktai, žaisliniai kompiuteriai, telefonai, muzikos instrumentai. Tokios dovanos padeda vaikams įsijausti į vaidmenų žaidimus, kurie yra naudingi daugeliu atžvilgių.

Žaislai kurie skatina judėjimą taip pat yra tiek smagūs, tiek naudingi: balansinės lentos, šokdynės, kamuoliai, namuose naudoti skirtos čiuožyklos. Tokie žaislai padeda sustiprinti koordinaciją, erdvės pojūtį ir labiau pasitikėti savo jėgomis. Knygelės, magnetinės raidžių ir skaičių lentos gali paskatinti vaiką pradėti mokytis skaityti, pažinti raides ir atlikti pirmuosius matematikos veiksmus. Tokios dovanos bus itin naudingos ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pirmokams.

Atkreipkite dėmesį į vaiko amžių

Rinkdami žaislą paisykite gamintojo nurodyto tinkamiausio vaiko amžiaus. Panašūs žaislai taip pat gali turėti skirtingas amžiaus rekomendacijas. Ypatingai būkite budrūs būkite rinkdami dovanas kūdikiams ir vaikams iki trejų metų. Jiems netiks žaislai su smulkiomis detalėmis, kadangi maži vaikai susipažįsta su aplinka „ragaudami“ daiktus. Taip pat, kadangi maži vaikai dar tik mokosi smulkiosios ir stambiosios motorikos, dažnai krenta, jiems netinka žaislai su aštriais ir smailiais kampais, metalinėmis detalėmis. Kuo mažesnis vaikas, tuo minkštesnė, apvalesnė ir paprastesnio dizaino turėtų būti dovana.

Tuo tarpu vyresniam vaikui ne pagal amžių išrinktas žaislas gali tapti per dideliu iššūkiu ir nusivylimo priežastimi. Jei vaikas bus per didelis dovanai, ši jo paprasčiausiai nesudomins ir, greičiausiai, nebus naudojama. Todėl paisykite ant įvairių kūrybinių rinkinių, dėlionių ir stalo žaidimų nurodyto amžiaus.

Saugumas

Saugumas – nepaprastai svarbu. Ieškokite žaislų, kurie būtų kokybiškais pagaminti. Lengvai lūžtantys žaidimai taip pat gali sukelti pavojų vaiko sveikatai. Šiuo metu ES šalyse parduodami žaislai turi atitikti saugumo reikalavimus, būti nudažyti saugiais dažais ir pagaminti iš tvirtesnio plastiko. Dėl šių priežasčių geriau nedovanokite kitose (ne ES) šalyse pirkto žaislo. Tas pats galioja dėvėtiems ir kur kas anksčiau pagamintiems žaislams – jie gali neatitikti šiuolaikinių saugumo reikalavimų.

Jei norite papildomai pasirūpinti dovanojamo žaislo saugumu, atkreipkite dėmesį ar baterijos yra sunkiai pasiekiamos. Taip pat, prieš dovanodami nuimkite plastikines pakuotes ar etiketes. Prieš duodant vaikui sudėtingesnį žaislą, vertėtų trumpai paaiškinti kaip juo naudotis – tam, kad užbėgtumėt už akių žaislo sulaužymui ar traumoms.

Tinkamai parinktas žaislas taps ne tik pramoga, bet ir galimybe vaikui išmokti naujų dalykų. Vaikai mokosi kasdien ir ypač žaisdami, naudingos dovanos gali paskatinti juos įgyti ir stiprinti vis įvairesnius įgūdžius. Dovanodami nepamirškite pasirūpinti saugumu ir kokybe. Pagasas.lt internetinėje parduotuvėje rasite atrinktus, kokybiškus ir aukščiausius saugumo reikalavimus atitinkančius žaislus.

Užs. 1336

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: