Ne pirmus metus su namų statyba dirbanti „StatybosABC“ komanda yra susidūrusi su daugybe klientų, specialistai yra išklausę ir atsakę į daugybę klausimų apie namų statybas, įgyvendinę ne vieną sėkmingą projektą, tad jų nuomonę svarbiausiais namų statybos klausimais įdomu pasidalinti ir šįkart.

Karkasinis namas ir mūrinis namas – kas geriau?

Vienareikšmiškai atsakyti į tokį klausimą – neįmanoma, prieš pasirenkant reikia įvertinti tam tikras šių namų savybes, jų privalumus ir trūkumus. Pasak, „StatybosABC“ komandos, nusprendus užsiimti namų statyba reikia atsižvelgti į tam tikrus kriterijus, t. y. gaisringumą, garso izoliaciją, namo šilumos akumuliacines savybes, rekonstrukcijos galimybes, ir jokiu būdu nesivadovauti mitais ar stereotipais, kurie išaukština kažkurią vieną namo rūšį. Šiais laikais namai pastatomi pasitelkus pažangiausias technologijas, todėl, pavyzdžiui, bijantiems, kad karkasinis namas yra nesaugus, vertėtų žinoti, jog šiuo metu jam statyti yra naudojamos nedegios ar degimo nepalaikančios medžiagos, o manantiems, kad gera garso izoliacija gali būti tik mūriniame name, ekspertai sako, jog nebūtinai. Tiek mūriniam namui, tiek karkasiniam namui reikalingas apšiltinimas, kuris ir užtikrina geresnę ar prastesnę garso izoliaciją. Ji labiausiai priklauso nuo to, kokio tankio termoputos pasirenkamos ir naudojamos namo statybai.

Paskutinėje vietoje neturėtų būti ir namo architektūra bei kaina. Mūrinis namas paprastai būna sudėtingesnės konstrukcijos, įmantresnės architektūros, o karkasinis namas – paprastesnis ir jo sprendimus įgyvendinti yra paprasčiau. Tad ir kaina – atitinkama.

Ir galiausiai, svarbu žinoti, kad tiek karkasinis namas, tiek mūrinis namas gali būti itin ekonomiški ir atitikti aukščiausios energinės klasės (A, A+, A++) standartus – tereikia pasirinkti profesionalius statytojus. Tad trumpai tariant namo rūšį – karkasinį ar medinį – geriausia rinktis įvertinus savo poreikius.

Pamatai – dar vienas svarbus elementas statant namus

Pasirinkimų šiuo klausimu yra nemažai, tačiau populiariausi – gręžtiniai pamatai arba plokštuminiai pamatai. Jie taip pat pasižymi skirtingomis savybėmis, skirtingais privalumais, kuriuos kiekvienas turėtų įvertinti individualiai.

Gręžtiniai pamatai yra tinkamiausi tiems, kurie nori labai greito rezultato, nes tokie pamatai greitai klojami, jiems sunaudojama mažiau betono ir jie tinkami įvairios rūšies namams. Be to, gręžtiniai pamatai laikomi ekonomiškiausiu pasirinkiu. Tuo tarpu plokštuminiai pamatai turi būti pasirenkami tokiais atvejais, kai gruntas yra silpnesnis. „StatybosABC“ komandos teigimu, tokiais atvejais gruntas turi būti specialiai paruošiamas, t. y. specialiu metodu išvedžiojama kanalizacija, suformuojama „putplastinė vonia“, suklojama armatūra ir tada užliejama betonu. Plokštuminiai pamatai padeda išvengti betono sąlyčio su gruntu. Ir dar vienas aspektas, kurį būtina žinoti, kad pastarosios rūšies pamatus pakloti užtrunkta ilgiau, palyginti su gręžtiniais pamatais.

Nusprendus užsiimti namų statyba, apgalvoti reikėtų ir stogo įrengimą, ir perdangos sumontavimą ir visą namo fasadą. Pastarasis gali būti labai inovatyvus, pasižymėti funkcionalumu ir išskirtiniu dizainu – tai stipriai priklauso nuo pasirinktų meistrų.

Profesionalūs specialistai garantuoja profesionalią namų statybą, o ši – aukštą namo vertę. Svarstantiems apie namų statybą, visa konsultacija ir paslaugos tel. +370 636 61977 arba el. paštu info@statybosabc.lt.

Užs. 462

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie