blank

Naktinės užuolaidos – vienas svarbiausių interjero akcentų. Naktinės užuolaidos ne tik sukuria išskirtinį kambario dizainą, tačiau taip pat padeda užtikrinti kokybišką miegą bei apsaugo namų privatumą. Naktinės užuolaidos tarnauja ne vienerius metus, todėl jas išsirinkti tampa nelengvu iššūkiu: reikia atsižvelgti į užuolaidų spalvą, medžiagų ilgį, storį, esamą interjero stilių ir pan. UAB „Iks Forma“ dizaino specialistai pataria, kaip tinkamai pasirinkti naktines užuolaidas, kad namai taptų ramybės ir jaukumo oaze.

Naktinės užuolaidos miegamajame: svarbiausi pasirinkimo kriterijai

Pagrindinė naktinės užuolaidos miegamajame funkcija – užtamsinti kambario erdvę. Naktinės užuolaidos reguliuoja į patalpą patenkančios šviesos kiekį, todėl dažniausiai būna tamsesnių atspalvių. Atkreipkite dėmesį į naktinių užuolaidų medžiagų tankumą: kuo storesnis audinys, tuo mažesnis peršviečiamumas. Rinkdamiesi užuolaidas pagal jų storį, atsižvelkite į tai, kokios apsaugos nuo saulės spindulių norėsite: maksimalios ar dalinės.

Vertinantiems kokybę ir funkcionalumą, patariame apsvarstyti dviejų audinių pasirinkimą.

  • „Blackout“ – nepermatomo, saulės spinduliams nepralaidaus audinio su putplasčiu, puikiai sulaikančio šviesą (dengiančio 97 proc. šviesos);
  • „Dimout“ – audinio, kuris apsaugo nuo saulės spindulių, praleisdamas itin mažą jų kiekį (dengiančio 70–90 proc. šviesos).

Naktinių užuolaidų audiniai dažniausiai derinami su sienų spalva. Naktines užuolaidas rekomenduojame rinktis keliais atspalviais tamsesnes. Žinoma, galima rinktis ir drąsesnius, originalesnius sprendimus, pavyzdžiui, juodas užuolaidas derinti su šviesiomis sienomis. Tačiau atminkite, kad tokios užuolaidos labai atkreips dėmesį ir turės būti preciziškai tvarkingos: gražiai pakabintos bei suklostuotos.

Dar keli svarbūs kriterijai renkantis naktines užuolaidas yra ilgis ir svoris. Ilgos užuolaidos atrodo tikrai puošniai ir elegantiškai, tačiau jei šios gulės ant žemės, atrodys neskoningai. Optimalus užuolaidų ilgis svarbus ir tam, kad užuolaidos neišsiteptų ir nedulkėtų. Užuolaidas taip pat reikėtų pasirinkti atsižvelgus į karnizą: nuolat traukomos per sunkios užuolaidos gali sugadinti gležną karnizą.

Naktinės užuolaidos vaikų kambariui: skirkite dėmesį dizainui ir praktiškumui

Vaikų kambarys – tai žaidimų ir poilsio erdvė, todėl naktinės užuolaidos vaikų kambariui turėtų ne tik papuošti kambarį, tačiau taip pat būti praktiškos ir funkcionalios. Todėl rinkitės tuos užuolaidų audinius, kurie yra paprastai prižiūrimi ir lengvai valomi, nes maži vaikai gali dažnai juos ištepti. Verta pagalvoti ir apie šiuolaikišką sprendimą – užuolaidų impregnavimą: taip dar lengviau pašalinsite dulkes bei nešvarumus nuo jų bei mažiau žalosite audinį.

Naktinių užuolaidų vaikų kambariui pasirinkimas – platus: nuo ryškių vienspalvių iki su įvairiais paveiksliukais audinių. Tad prieš rinkdamiesi naktines užuolaidas, paklauskite ir vaikų nuomonės – taip pradžiuginsite mažuosius papuošdami erdvę jų mėgstamais personažais ar paveikslėliais.

Puošiant vaikų kambario interjerą turėtų būti skirtas ypatingas dėmesys saugumui. Dėl šios priežasties apgalvokite trumpesnių užuolaidų pasirinkimą: taip būsite užtikrinti, kad mažieji jų nenutrauks kartu su karnizu. Vaikų kambariui labai tinka žaismingos trumpos užuolaidos.

Pasiūtos naktinės užuolaidos – taupantiems laiką ir žinantiems, ko ieško

Pasiūtos naktinės užuolaidos – idealus pasirinkimas žmonėms, nusprendusiems, ko ieško, bei taupantiems laiką. Jei lango matmenys yra standartiniai, norimo stiliaus, spalvų, raštų ir kt. pasiūtas naktines užuolaidas galima nusipirkti iš karto. Pasiūtos užuolaidos idealiai tinka, kai ieškoma greito sprendimo, pavyzdžiui, nuomojamiems butams, ar tuo atveju, kai nereikia išskirtinių, individualius poreikius atitinkančių naktinių užuolaidų.

Tiesa, pasiūtos užuolaidos kiek apriboja pasirinkimo galimybes. Rasti įsigyti iš karto pasiūtas užuolaidas gali būti sudėtinga dideliems langams, pavyzdžiui, balkono, arba priešingai, labai mažiems – vonioms.

Naktinės užuolaidos – stilingas ir funkcionalus langų dekoravimo akcentas, lengvai derinamas prie įvairių stilių interjero. UAB „Iks Forma“ dizaineriai, renkantis naktines užuolaidas, pataria atsižvelgti į keletą kriterijų: audinius, jų kokybę, spalvą, dizainą, medžiagų ilgį, storį bei vyraujantį interjero stilių.

Užs. 1134

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments