Šiltasis sezonas – puikus metas moterims plačiau atverti duris bei pademonstruoti visą savo spintos turinį. Visgi, nors ilgas speiguotas žiemas šiandien dažniau prisimena mūsų seneliai nei šios, su visa savo galia, pasirodo už lango, didžiąją dalį laiko mūsų klimato zonoje vyrauja toks oras, jog norisi apglėbti kūną jaukia šiluma. Tinkami rūbai – būtina sąlyga norint jaustis komfortiškai bei atrodyti gerai. Moteriškos pirštinės, šiek tiek laiko skyrus jų paieškai bei derinimui prie garderobo, gali būti ne tik šiltos, bet ir stilingos. Užuot slėpus šias giliai kišenėje, norėsis džiaugsmingai iškelti rankas į viršų!

Kaip pasirinkti pirštines?

Nors statistika šiek tiek liūdna, tačiau realybė tokia, jog pirštinės neretai mūvimos nuo pat rudens iki (priklausomai nuo oro) kone pavasario vidurio. Jos ne tik esamuoju laiku apgaubia rankas (o kartu – ir visą kūną) šiluma, bet apsaugo šias nuo skausmingo bei estetiškai anaiptol nepatrauklaus suskeldėjimo. Beje, užtenka vos vieną kartą pamiršti pirštines bei sušalti rankas, jog prasidėtų nuolatinės problemos su rankų odos sausėjimu bei skilinėjimu. Tai – tiek fiziškai, tiek psichologiškai nemaloni problema. Juk rankos yra viena pirmųjų detalių, į kurią, vertinant kitą asmenį, nukrypsta akys. Juk nesinori nuolat šių slėpti kišenėje, ar ne?

Pirštinės gali būti dviejų rūšių – pirštuotos bei kumštinės. Pirštuotos, dailiai atkartodamos rankos formą, atrodo elegantiškiau bei leidžia patogiau paimti vieną ar kitą daiktą. Tuo tarpu beformės kumštinės pirštinės šiek tiek apriboja judesių laisvę (patikrinti naujienas socialiniame tinklapyje būtų sudėtinga), tačiau efektyviau apsaugo nuo šalčio žiemą. Garderobe vietos turėtų atsirasti tiek pirštuotoms, tiek kumštinėms pirštinėms, kurios kaitaliojamos atsižvelgiant į oro sąlygas.

Pirštinių ilgis – dar vienas parametras, į kurį derėtų atsižvelgti renkantis šį jaukų aksesuarą. Standartinės pirštinės baigiasi truputį aukščiau riešo, trumpesnės – siekia delną. Ilgesnio modelio pirštinės gali apgaubti ranką net iki alkūnės. Dažniausiai pastarosios derinamos su paltu ar striuke trumpesnėmis rankovėmis. Mėgiamos ir riešinės, kurios šildo ranką, tačiau, palikdamos pirštus nuogus, išsaugo jų „֧mobilumą“. Aišku, speiguotai žiemai tai nėra pats geriausias pasirinkimas.

Ir pirštinės gali būti stilingos

Mamos, primygtinai ragindamos savo mažuosius mūvėti pirštines, pačios šias kartais…pamiršta. Jei jūsų žieminės striukės kišenėje tūno pirštinės, panašios į tokias, kurios įsigyjamos „iš reikalo“ pas pirmą pasitaikiusį turgaus prekeivį, nieko keisto, jog jos mūvimos tik šaltukui kaip reikiant spustelėjus. O neretai, nenorint gadinti įvaizdžio darnos, šio aksesuaro apskritai atsisakoma.

Damų įvaizdžiu besirūpinantys rūbų bei aksesuarų gamintojai pasirūpino, jog jų klientės nesušaltų. Moteriškos pirštinės gali būti stilingos, originalios, žaismingos. Tinkamai pasirinkus, pirštinės ne tik atliks apsauginę funkciją, bet ir taps įvaizdžio „cinkeliu“, traukiančiu akį.

Prieinama pirštinių dizaino įvairovė iš tiesų stebina. Pradedant lygiomis odinėmis, puoštomis subtilia kailio juostele ir baigiant išskirtiniu mezgimo rašu ar originalia, masyvia kailine detale dekoruotomis: pasirinkimo laisvė, priklausomai nuo stiliaus suvokimo bei turimo garderobo, iš tiesų plati. Tam tikra puošybos detalė, pavyzdžiui, mezgimo raštas ar kailinis bumbulas, gali pasikartoti ant pirštinių, kepurės bei šaliko, taip sujungdama juos į stilingą derinuką, šildysiantį net vėsiausią žiemos dieną.

Kalbant apie pirštinių spalvą, populiariausios „atsargios“ – juoda, balta, pilka, ruda. Pastarosios harmoningai dera prie įvairių spalvų lauko drabužių, tad, įsigijus naują paltą, prie šio puikiai atrodys ir turimos pirštinės. Norint suteikti išskirtinumo, tarpusavyje derinami kelios spalvos ar atspalviai, kontrastingos spalvos detalės. Aišku, galima rasti ir ryškių spalvų pirštinių ar pageidaujamą modelį bei spalvą užsisakyti individualiai. Griežtų taisyklių, jog pirštinės (kaip ir bet kuris kitas aksesuaras) turi atrodyti būtent taip, o ne kitaip, nėra. Nesvarbu, klasikinės ar crazy: svarbu patinka jas nešiojančiai moteriai bei tinka prie vyraujančio stiliaus.

Užs. 789

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie