blank

Taip, moduliniai namai yra puikus pasirinkimas, kai norisi greitos statybos ir tuo pačiu dar greitesnių įkurtuvių. Tai yra tinkama opcija gyvenamiesiems namams, sodo nameliams, verslui ir panašiai. Jie džiugina ne tik greitomis statybomis, tačiau taip pat ir dideliu lankstumu, kuris gali lengvai atitikti kiekvieno gyventojo poreikius.

Modulinio namelio pasirinkimas

Rinkoje siūlomi moduliniai namai yra labai įvairūs, tad juos renkantis visada geriausia tartis su specialistais, kurie juos kuria ir stato. Tokiu būdu galima ne tik paspartinti visą procesą, bet ir jaustis ramiai, žinant, kad bus tinkamai atsižvelgta į visas jums svarbias smulkmenas.

Moduliniai nameliai dažniausiai kuriami pagal kartotinius projektus, todėl vizualiai labai patogu matyti, kaip atrodys jūsų pasirinktas variantas. Tiesa, tam tikros smulkmenos visada gali būti koreguojamos. Jūsų patogumui dažniausiai galima rinktis kelių dydžių namelius nuo keliolikos iki keliasdešimties kvadratinių metrų. Kvadratūra dažniausiai priklauso nuo to, ar dažnai ir kiek laiko namelyje bus gyvenama, kokia jo paskirtis. Žinoma, reikia apgalvoti ir patalpas, kurios bus skirtos konkrečioms funkcijoms – virtuvei, poilsiui, miegui, sanitariniam mazgui ir kt. Moduliniai namai taip pat dažnai būna kartu su terasomis; be to, pagal jūsų pageidavimą iš karto arba ateityje gali būti prijungiamas ir garažas.

Daugelis galvoja, kad moduliniai namai gali būti tik vieno aukšto. Tai nėra tiesa. Jeigu žemės sklypas, kuriame bus namelis, yra nedidelis, tačiau norisi moduliniame būste gyventi visą laiką – galima rinktis dviejų arba trijų aukštų namą. Žinoma, reikia apgalvoti, kokiame aukšte bus atitinkamos patalpos, kaip racionaliai suplanuoti erdves, kad jose būtų galima jaustis patogiai.

Taip pat reikia nepamiršti ir dizaino galimybių, kurios yra labai įvairios – nuo pageidaujamos stogo dangos ir fasado dekoro iki pačios konstrukcijos, priklausančios nuo patalpų skaičiaus ir vidaus išplanavimo. Modulinių namų galimybės yra plačios – galima kurti tokius namus, kokie žmogui labiausiai tinka. Patogu tai, kad modulinis namas gali būti koreguojamas, didinimas arba mažinamas net ir tada, kai pastatytame name gyvenama ne vienus metus. Taigi, kai šeima pagausėja, galima „prijungti“ dar vieną patalpą ir džiaugtis didesniu namu. Patogu? Netgi labai!

Taigi, renkantis modulinius namus reikia įvertinti jų plotį, aukštų skaičių, patalpų išdėstymą, erdvių prie namo komponavimą, dizaino aspektus ir kitus svarbius dalykus. Jei norite būti ramūs dėl galutinio rezultato, kuriame galėsite patogiai gyventi, visus klausimus patikėkite specialistams, kurie projektuoja ir stato šiuos namus.

Modulinio namo kaina

Daugeliui žmonių vienas svarbiausių aspektų renkantis konkretų modulinio namo projektą yra kaina. Visgi, dėl jos geriausia tartis su projektuotojais ir statytojais, kurie, įvertinę kiekvieno kliento poreikius, gali pateikti pakankamai tikslius apskaičiavimus. Žinoma, apskaičiavimai gali keistis. Juk vieniems klientams reikalinga tik būsto dėžutė, o kiti pageidauja, kad modulinį namą iki galo užbaigtų tie patys statytojai. Principas „einu ir gyvenu“ vis labiau įsivyrauja mūsų gyvenime.

Modulinio namo kaina priklauso nuo pirmiau minėtų veiksnių, kuriuos reikia įvertinti kiekvienam, kuris planuoja savo sklype statyti tokį namą. Žinoma, esminis aspektas yra būsto plotas ir pageidaujamas dizainas. Svarbi įrengimo procentinė išraiška, kuri irgi gali būti didesnė arba mažesnė. Labai dažnai užsisakant ne vieną modulinį namą projektuotojai siūlo nuolaidas. Taigi, verta pasiteirauti artimųjų rate – galbūt kažkas irgi galvoja apie šį greitą ir ekonomišką projektą.

Žemės sklypo moduliniam namui pasirinkimas

Svarbu ne tik geros kokybės ir individualius poreikius tenkinantis modulinis namas, bet ir sklypas, kuriame jis išaugs. Pateiksime kelis praktiškus patarimus, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis sklypą planuojamoms modulinio namo statyboms.

  1. Labai svarbus dalykas yra infrastruktūra, kuri bus greta sklypo.
  2. Ne ką mažiau svarbūs aspektai yra žemės sklypo orientacija bei vieta. Apgalvokite, kurioje sklypo vietoje bus statomas namas ir kaip greta jo komponuosis kiti (jeigu bus reikalinga) ūkiniai pastatai, garažas ir kt.
  3. Ar sklypas yra nuožulnus, o gal jį reikės atitinkamai koreguoti ir išlyginti prieš statant namą?
  4. Kiek kainuos sklypas, kuriame stovės svajonių namas.
  5. Taip pat reikia įvertinti, ar prieiga prie sklypo yra patogi transporto priemonėms ir žmonėms.
  6. Ar yra stichinių nelaimių, pvz., sklypo užliejimo dėl potvynių rizika?

Nepamirškite, kad tinkamas sklypo pasirinkimas – pirmas žingsnis svajonių namo link.

Modulinių namų privalumai

Modulinių namų galimybės yra labai plačios ir tai viena iš priežasčių, kuri dažniausiai skatina rinktis šiuos namukus lyginant su kitais rinkoje siūlomais variantais.

Tiesa, moduliniai namai turi dar keli svarbius privalumus, kuriuos taip pat svarbu žinoti.

Efektyvus energijos vartojimas

Kad ir koks bei kokios paskirties namas bus statomas – energijos suvartojimo efektyvumas yra vienas svarbiausių aspektų, kuriam yra skiriamas didelis dėmesys. Sandarios būsto siūlės sulaiko šilumą ir tuo pačiu mažina šilumos arba vėsos išgavimo sąnaudas. Taigi, rinktis A++ energinio efektyvumo klasės namus pirmiausia reikia ne dėl valstybės keliamų reikalavimų, tačiau dėl asmeninių poreikių gyventi taupiau.

Ekologija

Aukštas energinis efektyvumas taip pat reiškia ir ekologiją. Kuo mažiau energijos bus sunaudojama, tuo geriau gamtai.

Patvarumas

Moduliniai namai taip pat dažnai yra pristatomi kaip vieni kokybiškiausių ir stabiliausių, puikiai „atlaikančių“ net ir žemės drebėjimus. Gyvenant tokiame klimate kaip mūsų, kur yra keturi metų laikai, moduliniai namai yra tikrai optimalus pasirinkimas.

Tai nėra mobilūs namai

Daugelis mano, kad moduliniai namai yra mobilūs namai, todėl yra tinkami tik kaip laikinas būstas, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Moduliniai namai yra tinkami gyvenimui visais metų laikais. Namai yra statomi ant pamatų, tad jų kokybė ir stabilumas garantuoti.

Greita statyba

Pasikartosime, kad moduliniai namai džiugina labai greitomis statybomis. Nuo idėjos turėti nuosavus namus iki persikėlimo į juos nereikės ilgai laukti – vos kelis mėnesius. Modulinis namas yra surenkamas beveik visas dar tada, kol jis yra „kūrimo procese“. Taigi, atvežus dalis į statybų vietą, belieka jas surinkti.

Korekcijos po statybų

Kaip jau minėjome, moduliniai namai labai patogūs tuo, kad galima koreguoti jau pastatytus namus. Tai yra, pasikeitus gyvenimo aplinkybėms ir, pavyzdžiui, prireikus daugiau kambarių, galima juos „prijungti“ prie jau esamo būsto.

Gera kaina

Įprastai modulinio namo kaina, lyginant su panašaus medinio, yra mažesnė ir tai yra viena iš priežasčių, skatinanti rinktis būtent šį greitesnį ir pigesnį variantą. Ar kaina lemia kokybę? Tikrai ne. Mažesnė kaina, šiuo atveju, nereiškia blogesnės kokybės, tiesiog namo statybos reikalauja mažiau laiko, o statybų proceso įgyvendinimas – mažesnio skaičiaus darbininkų.

Užs. 692

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: