Beautiful green pine trees on Carpathian mountains in Ukraine

Tvarios medienos auginimas ir naudojimas taip pat padeda įveikti klimato krizę

Siekdami tvarios ateities turime naudoti daugiau medienos, kad pakeistume daug iškastinio kuro naudojančius produktus, pvz., plastiką, ir išvalytume anglį iš atmosferos. Kai perkate medienos ir popieriaus gaminius, visada ieškokite FSC® arba PEFC logotipų. Tai reiškia, kad mediena gaunama iš gerai tvarkomų miškų. Medžiams augti reikia šviesos, vandens ir maistinių medžiagų. Tarp atskirų medžių vyksta begalinė konkurencija dėl augimo išteklių miške. Turėti pakankamai vietos augti tinkamoje vietoje – privalumas. Ūkiniuose miškuose retinimas atliekamas siekiant pagerinti geriausių medžių augimą. Dėl retinimo gaunamos medienos pardavimo pajamos miško savininkams ir gaunama medienos žaliava miško pramonei.

Kodėl verta retinti medžius?

Retinant medžius, kurie atrenkami toliau augti, gaunama daugiau išteklių. Iškertant medžių skaičių miško medynuose, likusiems medžiams paskirstomas miško dirvožemio produktyvumas. Daugiau erdvės reiškia ir geresnes apšvietimo sąlygas. Tai užtikrina efektyvesnę fotosintezę ir padidina biomasės gamybą. Medžiai reaguoja į padidėjusį erdvę aplink juos pagreitindami stiebo skersmens augimą ir dėdami daugiau pastangų lajos vystymuisi. Po žeme taip pat vyksta pokyčiai: medžiai stiprina šaknų sistemas, kad padidėtų vandens ir maisto medžiagų pasisavinimas.Išretinti medynai išaugina didesnius komercinės medienos kiekius. Tie medžiai, kuriems sekasi blogiau, galiausiai žūtų dėl konkurencijos. Tinkamu laiku retinant mišką, natūralų drenažą galima paversti padidintais ūkinės medienos kiekiais. Retinimas taip pat skatina stiebo kokybę ir vertę, o tai svarbu pelningumui. Tolygaus amžiaus medynuose dažniausiai retinama kertant mažesnius ir prastos kokybės medžius. Geriausi medžiai dominuojančiame lajų sluoksnyje paliekami augti optimaliu erdviniu pasiskirstymu. Ištisinės dangos medynuose iškertama nemažai didžiausių medžių, kad lajos sluoksnyje būtų sudarytos nedidelės angos, kad pomiškis galėtų atsinaujinti. Daugiau apie retinimą rasite Taurus miškas tinklalapyje.

Ką reikia žinoti apie miškus ir jų atkūrimą, kirtimą?

Per miško rotacijos ciklą išvedama mažiausiai dešimt procentų plačialapių medžių. Augantys mišrūs medynai su vietinėmis medžių rūšimis skatina miško biologinę įvairovę. Tai taip pat teigiamai veikia miško gamybos pajėgumus ir daro miško ekosistemą atsparesnę gamtos žalai. Retos medžių rūšys nekertamos dėl jų biologinės įvairovės vertės. Vertingos buveinės, buferinės zonos aplink vandenis ir kitos saugomos teritorijos lieka nepaliestos. Retinant jau galima palikti būsimas atraminių medžių grupes ir tankius brūzgynus, kuriuose prieglobstį gali rasti žvėrienos rūšys. Miškininkystės planavimas turi ilgalaikę perspektyvą, o biologinės įvairovės rėmimas labai tinka šiam požiūriui. Po galutinio kirtimo turi būti užtikrintas naujas miško augimas. Naujų, kokybiškų medynų įveisimas – svarbiausia investicija į miškininkystę. Tai yra pagrindinis veiksnys remiant daugybę ekosistemų funkcijų, kurias suteikia medžiai, ir būsimų pajamų iš medienos pardavimo pagrindas. Norint užtikrinti sėkmingą sodinimą, labai svarbu tinkamai paruošti dirvą. Daigai sodinami tose vietose, kuriose gali būti sudarytos tinkamos augimo sąlygos. Tai suteikia jiems geriausias galimybes išleisti šaknis, padeda apsaugoti juos nuo kenkėjų ir sudaromos tinkamos drėgmės sąlygos augti.

Užs. 1267

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
krastietis
krastietis
2022 15 gruodžio 19:08

visi zino,kad kerti miska skiedros lekia-kiekvianas turi saves paklausti-kiek uzauginai,kitas nei medzio nepasodines ,o mokina kaip kirsti…

Rekomenduojami video: