Rajono meras V.Kanopa. D.Zibolienės nuotr.
Rajono meras V.Kanopa. D.Zibolienės nuotr.

 

Prieš metus buvo suformuota naujoji savivaldybės taryba, vietos politikai rajono vadovo postą patikėjo socialdemokratui, mokslų daktarui Vidmantui Kanopai. Rajono ekonominė situacija, biudžetas, Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinami projektai, šilumos kainos, atlyginimai, nemokamos atostogos… Tokie ir kiti įvairūs klausimai domino „Gimtojo Rokiškio“ skaitytojus. Į juos atsakė rajono vadovas Vidmantas Kanopa.

– Kokie praėjusių metų svarbiausi rajono tarybos darbai?

– Per pirmuosius metus atlikta labai daug darbų. Visi jie svarbūs, visi yra išanalizuoti visuomenei pateiktoje mero ataskaitoje. Išskirti norėčiau du svarbiausius darbus – racionaliai skirstant lėšas visoms savivaldybės kuruojamoms sritims suformuotas biudžetas bei patvirtintas 2012–2015 m. rajono mokyklų pertvarkos planas. Pastarasis sukėlė daug emocijų, aistrų, įtampos.
Taip atsitiko: priimti sprendimus vertė ankstesnės rajono tarybos sprendimai. O ši taryba pasiūlė tik reorganizuoti „Linelio“ lopšelį-darželį, jungiant jį prie „Varpelio“ darželio-mokyklos.
Priimant nepopuliarius sprendimus visada bus nepatenkintų, tačiau nereikia žaisti žmonių jausmais. Manau, labai gerai, kad nemažai rokiškėnų atėjo į tarybos posėdį, domėjosi jos veikla. Žmonės patys matė, kaip tarybos nariams buvo sunku apsispręsti. 
Siūlydamas ir priimdamas rajono gyventojams svarbius sprendimus jaučiu didelę atsakomybę. Ne visi jie populiarūs.  Manau, jog po kelerių metų suvoksime: neturėjome teisės atsisakyti kai kurių sprendimų.

– Šalies vadovai džiaugiasi atsigaunančia šalies ekonomika. O kokia mūsų rajono situacija? Koks savivaldybės kreditorinis įsiskolinimas buvo 2012 m. sausio 1 d. ir koks jis yra dabar?

– Per pirmąjį ketvirtį negavome 401,2 tūkst. litų planuotų pajamų: 103,7 tūkst. litų nepavyko surinkti į vietinį biudžetą, visų lėšų negavome ir iš valstybės biudžeto.
Savivaldybės kreditorinis įsiskolinimas šių metų balandžio 1 d. siekė beveik 29 mln. litų. Lyginant su kalendorinių metų pradžia, įsiskolinimas padidėjo 3,8 mln. Didžiąją dalį padidėjimo – 2,9 mln. – sudarė darbo užmokestis ir pašalpos, priskaičiuotos kovo, o išmokėtos balandžio mėn. Įsiskolinimas už prekes nuo metų pradžios padidėjo 610 tūkst., o kreditai – 462 tūkst. litų. Kol kas negalime girtis gerėjančia situacija, tačiau neįžvelgiame ir tragedijos. Panašiu tempu gyventa ir anksčiau: metų pradžia visa sunkesnė, o pabaigoje įplaukos į rajono biudžetą padidėja.    

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Dalia ZIBOLIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: