blank

Pasikeliame savo vertę

Dovanojimas tikrai nėra vien tik altruistiškas veiksmas, kadangi įteikdami dovaną didžiuojamės savimi ir jaučiamės dosnūs. Tad, iš tam tikros pusės dovanojimas gali būti savanaudiškas veiksmas tam, kad galėtumėme pasijausti gerai dėl savęs. Kaip bebūtų, to tikrai nereikėtų gėdytis, kadangi geras emocijas patiriate tiek jūs, tiek ir gaunantis dovaną. O negana to, džiaugsmas, kurį matote artimojo žmogaus veide, tikrai dažniausiai yra ta, svarbiausia priežastis, dėl kurios norisi stengtis.

Dovanojimas padeda jaustis laimingu

Nors yra sakoma, kad pinigai laimės neatneša, tačiau jei jie yra išleidžiami su tikslu, norint nustebinti, pradžiuginti kitą, sau artimą žmogų, net ir tą laimę jie gali suteikti. Iš tiesų buvo atlikti tyrimai, kurie parodė, jog kuomet pinigus leidžiame dėl kitų žmonių, bet ne savęs, tuo metu dažnai jaučiamės daug laimingesni. Ir tai visiškai nepriklauso nuo to, kokios yra mūsų pajamos. Net ir nupirkdami mažą smulkmeną kitam, visas šis procesas gali suteikti itin didelį malonumą, o ypač dėl to, nes įsivaizduojame to žmogaus emocijas, gavus dovaną.

Dovanodami, pagerinate savo santykius su kitais žmonėmis

Nustebindami mažomis dovanėlėmis sau artimus žmones galite parodyti savo dėkingumą ir net sustiprinti jūsų tarpusavio santykius. Tokiu būdu primename žmonėms, kokie gi jie mums yra svarbūs, bei atsidėkojame už viską, ką jie kažkada dėl mūsų yra padarę. Visa tai, be jokios abejonės, padeda palaikyti geresnius santykius, kadangi žmogus jaučiasi daug labiau įvertintas ir mylimas. Taigi, nebijokite taip pradžiuginti savo antros pusės, šeimos nario ar net kolegos – visa tai tikrai turės teigiamos įtakos ir tolimesniam jūsų bendravimui.

Padedate kitiems

Dovanų dovanojimui ne visuomet reikalinga proga ir tai gali būti ne tik dėkingumo išraiška. Ne paslaptis, jog kartais žmogus susiduria su sunkumais ir išgyvena nelengvą laikotarpį. Priežasčių gali būti tikrai ne viena – nuotolinis darbas, kuriam reikia naujesnės technikos, įrangos, o gal sveikatos problemos, kurias norint išspręsti yra reikalingi reguliarūs apsilankymai pas įvairius specialistus ar tam tikros medicininės priemonės. Kad ir kas tai bebūtų, smulkus ar didelis dalykas, būtent tokio žmogaus asmenybė, kuri mėgsta dovanoti, visuomet norės padėti kitam, žinoma, pagal savo galimybes. Nesvarbu, kiek galite duoti, toks jūsų gestas pagerins to žmogaus gyvenimą, o jūsiškiam suteiks dar didesnę prasmę.

Dovanojimas įkvepia

Išrinkti žmogui jam geriausiai tinkančią dovaną kartais gali kelti stresą, tačiau atsidedant pakankamai laiko šis procesas tikrai kels daugiau malonumo nei rūpesčių. Visa tai ne tik mus daro laimingesnius, bet ir žmones, kuriems išrenkame dovanas. Tai tarsi savotiškas ciklas, kadangi dovanodami lygiai tuo pačiu veiksmu užkrečiame ir kitus. Dalintis gerumu – be galo gera, tad nebijokite imtis iniciatyvos ir parodyti savo artimam žmogui, jog jis jums labai rūpi.

Ką daryti, kai trūksta idėjų, ką padovanoti?

Žinoma, kaip jau minėjome, kartais išrinkti dovaną gali būti gana keblu, net ir tais atvejais, kai žmogų pažįstate daugybę metų ar matote jį kiekvieną dieną kaip, pavyzdžiui, savo antrąją pusę. Iš tiesų, jei ieškote dovanos savo brangiam žmogui yra keletas patarimų, kaip galima pasisemti idėjų. Visų pirma – atidžiai klausykitės. Galime garantuoti, jog įdėmiai klausydamiesi artimojo tikrai išgirsite kažką, ko jis norėtų ar kas jį pradžiugintų. Visą išgirstą informaciją kaskart būtinai užsirašykite, taip būsite užtikrinti, jog nieko nepamiršite, o ir planuoti dovaną bus daug lengviau. Antra, atsižvelkite į savo artimojo pomėgius. Galbūt tai žvejyba, o gal siuvimas – kad ir kas tai bebūtų, padovanoję dovaną, susijusią su jo ar jos mėgstamu hobiu, tikrai neprašausite. Taip pat idėjų galite pasisemti ir įvairiuose socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Pinterest.

Kelios dovanų idėjos antrajai pusei

Tam, kad daug nereikėtų ieškoti, mes taip pat pateiksime keletą dovanų idėjų antrajai pusei Kalėdų, Valentino dienos, draugystės/vestuvių metinių ar bet kurios kitos šventės proga.

  • Kelionė. Kartais taip įsisukame į kasdienius darbus ir rutiną, kad nerandame pakankamai laiko pilnavertiškai pabūti su antrąja puse. Visa tai, be jokios abejonės, nėra itin naudinga santykiams. Būtent dėl šios priežasties kelionė gali būti ideali dovana. Dažnai kelionės metu poros labai suartėja, skiria daug laiko ir dėmesio vienas kitam bei pasisemia naujų patirčių ir įspūdžių, kurie tikrai nuspalvina kasdienybę. Be to, kelionei nebūtinai reikalingas užsienis, puikią išvyką galite susiorganizuoti ir Lietuvoje!
  • Galbūt manysite, jog ši dovana tinka tik merginoms, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Išsirinkus tinkamą fotografą, fotosesija gali būti be galo smagi patirtis jums abiem. Negana to, nebijokite užfiksuoti savęs tam tikru gyvenimo momentu – vėliau tokios nuotraukos itin šildys širdį ir primins tas emocijas, kurios vyraus tądien.
  • Gražūs apatiniai. Ši dovana gali būti skirti tiek merginoms, tiek ir vaikinams, kadangi tikrai daugumai vyrų be galo patinka matyti savo moterį, apsivilkusią gražiu apatinių komplektu. Kaip dovana apatiniai puikiai tiks Valentino dienai ar draugystės/vestuvių metinėms. Jie tikrai įžiebs dar didesnę aistrą jūsų poroje!
  • Bilietai į mėgstamos grupės koncertą. Dar viena idėja, nudžiuginanti tikrai ne vieną. Dovanodami bilietus į grupės, kurią itin mėgsta jūsų antroji pusė, koncertą, parodysite, jog gerai žinote, kas jam ar jai patinka. Net jei asmeniškai jums tokia muzika ir nėra labai arti širdies, patikėkite, koncerto metu susikursite tokius gražius prisiminimus, kurie džiugins visą likusį gyvenimą.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis ne tik padėjo susipažinti, kodėl žmonėms dovanoti yra gera, bet ir pasisemti idėjų, ką padovanoti savo artimam žmogui. Smagių dovanų paieškų!

Užs. 1381

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments