Mados ateina ir išeina, o tai, kas tikra bei kokybiška – pasilieka. Šiuo teiginiu taikliai gali būti apibūdinami mediniai langai, kuriuos, praėjus plastikinių langų pikui, mielai renkasi naujuose namuose besikuriantys ar senus restauruojantys asmenys. Aišku, rinkoje siūlomos kelios langų rūšys (be aptariamų medinių bei paminėtų plastikinių, dar yra ir aliuminiai), tad, prieš ieškant kontaktų, kokia įmonė ar meistras gali pagaminti medinius langus, vertėtų su pastarųjų charakteristika susipažinti plačiau. Galbūt iškils kažkoks „kabliukas“, paskatinsiantis apsvarstyti ir kitą variantą.

Medinių langų privalumai bei trūkumai

Jei kažkoks daiktas būtų idealus, rinkoje konkurentai sunkiai rastų savo vietą. Ne išimtis ir mediniai langai. Tai – tikrai geras variantas, pasižymintis visa eilę privalumų, tačiau, norint būti visiškai tikru savo sprendimu, reikia žvelgti objektyviai bei įvertinti ir esamus trūkumus.

Privalumai

Ilgaamžiškumas. Nors sakyti, neva kažko užteks iki gyvenimo galo, nederėtų (netikime prietarais, bet maža kas…), tačiau galima drąsiai teigti, jog mediniai langai – tikrai ilgalaikis projektas. Šie, laikantis priežiūros rekomendacijų, sėkmingai tarnauja 50 metų ar net dar ilgiau.

Ekologiškumas. Mediena – atsinaujinantis gamtos išteklius, o ir kitos langų gamyboje naudojamos medžiagos yra natūralios. Tad tai neabejotinai yra idealus pasirinkimas žmogui, mąstančiam kur kas globaliau nei vien asmeninis komfortas. Skeptikai suskubtų replikuoti, neva vieno žmogaus pasirinkimas jokios įtakos gamtos gerovei neturi, tačiau didžiausia problema juk ir kyla dėl tokio mąstymo.

Tvirtumas. Medinis langas, lyginant šį su plastikiniu, yra tvirtesnis, standesnis. Ši savybė atveria galimybę gaminti didesnių išmatavimų varstomus langus: mediena atlaiko ir didesnio svorio stiklo paketą.

Šiluma. Tiek tiesiogine, tiek ir perkeltine prasme. Lango šiluminė izoliacija priklauso nuo profilio storio, lango formos, medienos, iš kurios langas yra pagamintas, rūšies bei kokybės. Geriausiai šilumą sulaiko langai, pagaminti iš minkštos medienos, pavyzdžiui, pušies. O interjerą bei eksterjerą mediniai langai taip pat papuoš, suteikdami jaukumo, natūralumo.

Išskirtinumas, originalumas. Lyginant su plastikiniais ar aliuminiais langais, mediniai „atriša rankas“ fantazijai. Galima rinktis ne tik lango dydį ar formą, bet ir medienos rūšį, rėmo spalvą, raštą. Skaidrus stiklas – taip pat ne taisyklė: galimi įvairūs spalviniai sprendimai, vitražai. Ta „vyšnaite ant torto“ gali tapti ir netradicinio dydžio ar formos rankenos.

Trūkumai

Kaina. Žaliava bei gamybos technologija lemia, jog mediniai langai – brangesni už plastikinius.

Priežiūra. Norint, jog medinis langas išsaugotų savo funkcines bei estetines savybes, kas 5-10 metų būtinas šių „kapitalinis“ atnaujinimas: šveitimas, impregnavimas, dažymas, lakavimas.

Menkesnis atsparumas drėgmei. Medinius langus, norint išvengti žalingo drėgmės poveikio, būtina reguliariai impregnuoti.

Medinių langų gamyba – savotiška meno forma

Jei plastikiniai langai tarsi „štampuojami“ vienas po kito, tai mediniai, kaip minėta, gaminami atsižvelgiant į kliento pageidavimus ir pelnytai gali būti pavadinti meno kūriniu. Langų gamyboje, priklausomai nuo užsakovo noro, gali būti naudojama įvairi mediena: ąžuolas, raudonmedis, maumedis, pušis ir kita. Iš spygliuočių pagaminti langai kainuoja pigiau (o, kaip minėta, pušiniai langai pasižymi ir geresne šilumos izoliacija), tačiau kyla sakingumo rizika. Norint užbėgti už akių medienos deformacijai, kuri, sąlygojama temperatūros bei drėgmės, yra natūralus reiškinys, langai gaminami iš klijuoto tašo medienos.

Stalių gaminiai“ specializuojasi tokių medinių gaminių kaip langai bei durys gamyboje. Laukiami visi klientai, nusprendę įsileisti medieną į savo namus: tiek tie, kuriuos domina standartiniai gaminiai, tiek ir tie, kurie turi individualią langų ar durų viziją.

Užs. 886

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments