blank

Turbūt kiekvienas iš artimųjų ar pažįstamų žmonių rato žinome kažką, kas išvyko mokytis, o gal dirbti ir gyventi į Angliją ar kitą Jungtinės Karalystės šalį. Čia tautiečiai dirba įvairiausiose srityse – nekilnojamojo turto, informacinių technologijų, statybų, grožio ar maitinimo paslaugų bei kituose sektoriuose. Visaverčiai įsikurti svečioje šalyje siekiantys lietuviai susiduria su įvairiausiais klausimais ir iššūkiais. Tiesa, kartais prireikia ir teisininkų pagalbos – jie puikiai išmano atvykusiems nepažintą teisinę sistemą ir padeda geriau suprasti savo pareigas ir teises. Lietuviai teisininkai sako, kad į juos kreipiamasi labai įvairiais klausimais. Toliau – trumpai apie tautiečių specialistų, įkūrusių advokatų kontoras Anglijoje, teikiamas paslaugas.

Kodėl lietuviai mieliau renkasi specialistus tautiečius?

Yra ne vienas Anglijos miestas, į kurį šimtai lietuvių išvyksta mokytis, dirbti ir gyventi – trumpam ar su mintimi pasilikti. Štai lietuviai advokatai Londone, paslaugas teikiantys visoje Jungtinėje Karalystėje, sako, kad nepriklausomai nuo pasirinktos gyvenamosios vietos, klausimai, kurių sulaukia iš atvykusiųjų – panašūs. Kodėl kreipiamasi būtent į gimtąja kalba kalbančius specialistus? Teisininkai įvardina bent kelias priežastis.

Pirmiausia, į savus, kurie pažįsta ne tik užsienio šalies teisinę sistemą, bet ir mūsiškę – kreiptis kur kas drąsiau. Jungtinėje Karalystėje dirbantys teisininkai puikiai žino, su kokiais iššūkiais susiduria atvykusieji, be to, jie puikiai supranta klausimus, kurie kyla dėl Lietuvos ir svečios šalies teisinių sistemų skirtumų. Dar vienas svarbus momentas – kalbos barjero nebuvimas. Patyrę ekspertai net sunkiausius teisinius terminus ir įstatymus gali paaiškinti lietuvių kalba.

Teisininkų paslaugos, aktualios fiziniams ir juridiniams asmenims

Teisininkų konsultacijų bei paslaugų prireikia įvairiausiais klausimais. Jie susiję tiek su asmeninio gyvenimo aktualijomis, tiek su verslo įkūrimu, vystymu. Specialistai sako, kad žvelgiant labai plačiai, galima išskirti kelias pagrindines sritis ir su šiomis siejamas teisininkų paslaugas:

  1. Teisininkų paslaugos fiziniams asmenims: teisės ekspertų pagalba čia apima begalę gyvenimiškų situacijų, kurios gali nutikti kasdien, gyvenamosiose, viešosiose ar darbo vietose ir pan. Teisininkai sprendžia įvairiausias civilines bylas, klausimus, susijusius su nekilnojamuoju turtu, darbuotojų teise, skolų išieškojimu, pavėlavusių skrydžių kompensacijomis, paveldėtu turtu ir kt.

  1. Teisinės paslaugos juridiniams asmenims: verslo sektorių yra daug ir daugelis jų yra gana dinamiški, tad ir užklausų teisės ekspertai sulaukia nemažai bei skirtingų. Dažnai jos susijusios su verslo įsigijimu ar pardavimu, darbdavio teisėmis, nekilnojamojo turto nuoma ar vystymu, skolų išieškojimu, verslui aktualia dokumentacija bei ginčais ir pan.

  1. Teisinės paslaugos dėl įvairių traumų: ši sritis aktuali tiek asmeniniame gyvenime, tiek verslo sektoriuje. Užklausų dėl traumų ir žalos sveikatai kompensacijų ar ieškinių lietuviai teisininkai sulaukia visokiausių. Tai gali būti tiek eismo įvykiuose ar gydymo bei grožio įstaigose patirtos traumos, tiek darbo ar viešosiose vietose patirti sužalojimai. Advokatai dirba ir su nusikaltimų metu patirtų traumų ieškiniais, konsultuoja kelionėse patirtų sužalojimų kompensacijų klausimais.

Vis dėlto, tai tik keli pavyzdžiai situacijų ir klausimų, kuriais gali padėti lietuviai teisininkai Anglijoje ir kitose Jungtinės Karalystės šalyse. Gyvename dinamiškoje kasdienybėje, kur viskas keičiasi gana greitai, tad vis atsiranda naujų iššūkių. Užsienio šalies teisinę sistemą puikiai išmanantys teisės ekspertai sako, kad nepriklausomai nuo problemų ar iššūkių, su kuriais susiduriama, kur kas paprasčiau viską išspręsti, kai gerai žinai savo pareigas ir teises.

Beje, dar vienas esminis momentas, kurį turėtų žinoti kiekvienas į Jungtinę Karalystę išvykęs tautietis – kai kurios lietuvių advokatų komandos teisines paslaugas teikia „nelaimėsite – nemokėsite“ principu. Tai reiškia, kad mokėti už teisininkų suteiktas paslaugas, pavyzdžiui, pateikiant ieškinius, reikės tik tuo atveju, jei byla bus laimėta. Todėl, jei susiduriate su iššūkiais ar problemomis, dėl kalbos barjero arba neva neaišku ar atsipirksiančių pastangų delsti tikrai neverta.

Užs. 1388

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: