bangenis

Ryžosi avantiūrai

Pirmasis Lietuvoje levandų ūkis „Lavender Village“ buvo įkurtas beveik prieš dešimtmetį Kiemelių kaime (Vilniaus r.).  Po truputį vienur kitur Lietuvoje sumėlynavo levandų laukai, iš levandų ir lietuvės ėmė gaminti kvapnius hidrolatus, muilus, pagalvėles, arbatas, įsigudrino net sausainius jomis skaninti.

Levandų ūkis kuriamas ir Rokiškio rajone. Kol kas jis čia – vienintelis, nors kaimyniniame Biržų rajone toks jau yra ir jame auga per tūkstantis levandų krūmų. Kaimyniniame ūkyje šeimos verslą irgi kuria kelios kartos moterų.

„Prieš trejus metus mes su mama ryžomės šiai avantiūrai ir pradėjome auginti levandas verslui. Kol kas rimtesnio verslo iš to tikrai nėra, tai tik viena iš kelių mūsų veiklų, kurias, matyt, sieja meilė grožiui“, – sako Kotryna Laucytė, paveldėtoje sodyboje už Lukštų (Juodupės sen.) kartu su mama Dalia Lauciene įsteigusi šeimos verslą „Levandų Vanagynė“.

Drąsios moterys dar žengia pirmuosius žingsnius, bet džiaugiasi, kad levandų sodinukai sėkmingai peržiemojo ir sukrovė žiedus. Dabar augalai jau pražydo ir svaigina savo nepakartojamu aromatu bei spalva.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Rašyti komentarą

2 Komentarai straipsnyje: "Levandų kerams neatsispyrė ir rokiškietės"

Informuoti apie
avatar
Rikiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Įvertinimą
wpDiscuz