Vietoj balerinų ant langinių dailininkai pieš ir žymius rajono žmones. D. Zibolienės nuotr.
Vietoj balerinų ant langinių dailininkai pieš ir žymius rajono žmones. D. Zibolienės nuotr.

Dešimtasis langinių pleneras šiemet turės išskirtinę didžiulę langinę, kuriai vietos dar ieškoma. Tačiau tai, kas ant jos bus pavaizduota, jau kelia aistras…

Šiek tiek kitokia
Šiemet liepos mėnesį  Rokiškio kultūros centre vyks jubiliejinis, dešimtasis, langinių tapymo pleneras. Jame dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Lenkijos menininkai. Jie tradiciškai pieš langines, kurios papuoš Kauno, Respublikos, Kęstučio, Ąžuolų ir kitas Rokiškio miesto gatves. Plenerą rems Rokiškio rajono savivaldybė, Kultūros taryba, privatūs rėmėjai. Organizatoriai sako, jog jubiliejiniam plenerui sugalvota nupiešti ir šiek tiek kitokią langinę. Darbo žada imtis vilniečiai dailininkai Arvydas Bagdonas, Algimantas Stanislovas Kliauga ir Rimas Zigmas Bičiūnas.  Vienoje langinės dalyje bus pavaizduoti grafų portretai, kitoje nuspręsta įamžinti dešimt šiandieninio Rokiškio žmonių. „Gimtojo…“ žiniomis, tai bus istorikas Andrius Dručkus, verslo žmonės  Irmantas Tarvydis, Vidmantas Kanopa, politikas Egidijus Vilimas,  muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, meras Vytautas Vilys. Dar keturis siūloma išrinkti patiems rokiškėnams. Susidomėjusiesiems  reikėtų  iki balandžio 7–osios skambinti į Kultūros centrą ir siūlyti savo kandidatūras. 

Nesutaria dėl asmenybių
Tiesa, net ir tokia graži idėja neapsieina be nesutarimų. Laikraščio žiniomis, tarp plenero  organizatorių kilo rimtų diskusijų dėl numatytų piešti asmenybių, o kai kurie patys nenori būti tapomi. 
„Jei specialioje langinėje įamžinsime tuos, kurie plenerą remia, tai nebus teisinga“, – teigė vienas iš nenorėjusių sakyti savo pavardės plenero dalyvių.
Plenero organizatorė Nida Lungienė sakė: „Taškas dar tikrai nepadėtas, juolab kad kiekvienas norintis gali siūlyti savo variantą.“
Minėta langinė nebus pakabinta nė ant vieno medinių Respublikos gatvės namų. „Jai deramą vietą planuojama atrasti Rokiškio krašto muziejuje, o jei bus reikalas – ir perkelti į Kultūros centrą ar savivaldybę“, – sakė N. Lungienė.  

Reda Milaknienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: