blank
A. Stanio nuotr.

Dar kitaip – paroje yra 24 valandos. Ne 23 ir ne 25, o būtent 24. Įprasta darbo diena – 8 valandos. Dar panašiai tiek miegame. Ir lieka kokios 8 valandos kitai veiklai. Bet pasitaiko ir taip, kad du trečdalius paros „suvalgo“ būtent darbas. Ir vieną dalyką suplanuota atlikti, ir kitą… Ir vienur skambinti, ir kitur… Ir vienus klausimus spręsti, ir kitus… Nors liaudies išmintis byloja, kad darbas nėra joks vilkas ir kad į mišką jis nepabėgs, dažnai situacija kitokia. Ir į vilką panašus, ir į mišką pabėgti gali…

Valandos keičia valandas, minutės pasidaro greitesnės už sekundes…

Rodyklės ir padalos

Jums gali kilti klausimas, kaip susidraugauti su punktualumu. Variantas – pasipuošti rankiniu laikrodžiu. Nebūtinai pigiu, nebūtinai brangiu. Nebūtinai japonišku, nebūtinai šveicarišku. Pasiūlymų labai daug. Gausus laikrodžių modelių asortimentas yra prieinamas ilgai ir patikimai veikiančioje parduotuvėje Atejolaikas.lt. Kaip skelbia pavadinimas, atėjo metas atsinaujinti.

Segint laikrodį lengviau orientuotis, kiek yra valandų. Vien pats faktas, kad nešiojate tokį daiktą, leidžia suvokti, kad valandos ir minutės yra suvaldomos.

Riešui skirtų aksesuarų siūloma visokių. Tačiau įprasta, kad po stikliuku yra rodyklės ir padalos. Jų dizainas gali skirtis, tačiau funkcija ta pati.

Rodyklių ir padalų funkcija – informuoti. Bet tai dar ne viskas. Jos leidžia „prakalbinti“ laiką. Greitas žvilgtelėjimas į riešą ir jau žinome, ar dabar 10.00, ar 17.50.

Skubėjimas

Kartais taip nuobodu, kad pusvalandis praeina taip lėtai, kad net kyla įtarimas, jog laikrodžiai blogai rodo… Vis dėlto prireikus atlikti daug darbų susiduriama su atvirkštine situacija. Tuomet dienos lekia šuoliais.

Skuba ir minutės, ir mes patys lekiame. Tačiau geras, puikiai pagamintas rankinis laikrodis – tai simbolis. Tiksliau, daug simbolių. Ir tarsi paskatinimas pamąstyti. Pavyzdžiui, ar kada pagalvojote, kiek metų gyvoja vienas ar kitas gamintojas? Arba kiek valandų trunka laikrodžio gamybos procesas? O kiek metų prabėga, kol tam tikras gamintojas pelno pripažinimą? Visa tai skatina kiek filosofuoti, o kartu ir padeda suprasti, jog kai kada reikėtų skirti pusvalandį ar pusdienį ir sau. Ne popierių krūvoms ar derybų niuansams, o būtent sau. Ne skubėjimui, o ramiam pabuvimui.

Aksesuaras? Ne tik!

Galiausiai verta pasakyti, kad tai, apie ką kalbame, yra aksesuaras. T. y. laikrodukas tinka prie įvairių aprangos variantų, jūs susikuriate norimą stilių ir galbūt atkreipiate kitų žmonių dėmesį.

Dėmesį atkreipiate ne tik kaip stilingas, bet ir kaip punktualus asmuo. Kaip žinantis laiko vertę. Ir žinantis, kad estetika – ne tik dėl grožio. Juk šnekant apie estetiką užsimenama ir apie tvarkingumą, kas lemia truputį sklandžiau vykstančius darbus (vadinasi, ir mažiau skubėjimo).

Užs. 36

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments