blank
Nuotrauka: GIVEN

Brangakmeniai, pusbrangiai bei žmogaus užauginti akmenys

blank
Nuotrauka: GIVEN

Nepergyvenkite, jei neskiriate brangakmenių nuo pusbrangių, o tuo labiau, nuo dirbtinių akmenų. Net ir šios srities žinovai ne visada juos atskiria plika akimi, be jokių optinių prietaisų. Tiek brangakmeniai, tiek pusbrangiai akmenys – randami gamtoje. Tai yra mineralai, uolienos arba kitaip – organinės kilmės medžiagos, kurių grožis atsiskleidžia juos apdorojus bei nušlifavus. Taigi, kuo jie skiriasi? Brangakmeniais laikomi keturi akmenys, kurie yra itin reti:

  • Deimantai – skaidrūs, juodi, geltoni, mėlyni, rožiniai, oranžiniai, žali, rudi, pilki, violetiniai bei raudoni brangakmeniai, iš kurių yra formuojami ir briliantai. Tai yra patys patvariausi mineralai, kurių kietumas pagal Moso skalę – 10. Papuošalai su deimantais yra itin vertinami – tai dažnas pasirinkimas sužadėtuvėms bei vestuvėms.

 

  • Rubinai – sodriai raudoni brangakmeniai, kurių spalva gali pereiti iki rožinės, violetinės ir rusvos. Jie yra sekantys po pačių tvirčiausių deimantų, jų kietumas pagal Moso skalę – 9.

 

  • Safyrai – geriausiai žinomi safyrai yra mėlyni, tačiau jų randama ir įvairių kitų spalvų: rožinių, oranžinių, geltonų, žalių, violetinų, pilkų, juodų, rudų ir bespalvių. Safyrai yra tokie pat tvirti kaip ir rubinai, jų kietumas pagal Moso skalę – 9.

 

  • Smaragdai – sodriai žali brangakmeniai, kurių spalva gali pereiti iki geltonai arba mėlynai žalios. Šie mineralai gali būti itin brangūs – jie net 20 kartų retesni už deimantus. Jų kietumas pagal Moso skalę – 7,5–8.

Šie keturi taurieji mineralai brangakmeniais laikomi dėl to, kad yra reti. Pusbrangiai akmenys nėra reti. Istorijoje yra pasitaikę atvejų, kai brangakmeniais laikomi mineralai, pavyzdžiui, ametistai, buvo perklasifikuoti į pusbrangius akmenis. Kodėl taip nutiko? Buvo rastos didelės ametisto atsargos, todėl dabar jis yra laikomas pusbrangiu akmeniu. Šiai akmenų grupei taip pat priklauso paprastieji opalai, topazai, turkiai, nefritai ir daugelis kitų mineralų.

Žmonių užauginti brangakmeniai yra dar kita akmenų kategorija. Jie laikomi natūralių brangakmenių ir pusbrangių akmenų atitikmenimis ir yra gaminami laboratorijoje. Sukurti galima sintetinius rubinus, safyrus, smaragdus ir netgi deimantus. Vienas populiariausių deimanto atitikmenų – moisanitas. Jis pasižymi 9,25 kietumu pagal Moso skalę, yra patvarus bei ilgaamžis. Juvelyriniai dirbiniai su moisanitu – ne mažiau įspūdingi negu papuošalai su deimantais, tačiau jų kaina yra daug patrauklesnė.

 

Tiek aukso, tiek ir sidabro papuošalai gali būti inkrustuoti natūraliais brangakmeniais, pusbrangiais bei laboratorijoje užaugintais akmenimis. Tokie papuošalai atsiranda naujausiose juvelyrikos dizainerių bei prekinių ženklų kolekcijose, taip pat juos renkasi dėvėti įžymybės. Jų įsigyti galima ir Lietuvoje, juvelyrikos parduotuvėse GIVEN.

Ar juvelyriniai dirbiniai su laboratorijoje užaugintais akmenimis – madingi?

Tikrai taip, užauginti akmenys yra madingi. Vis aktualesni tampa ir ryškiomis jų spalvomis papildyti papuošalai moterims, o kartais net ir vyrams. Viename pakabuke arba žiede gali būti inkrustuotos penkios ar daugiau skirtingų spalvų akučių. Naujausiose kolekcijose tikrai pastebėsite nemažai kuklumu nepasižyminčių dizainų su labaratorijoje užaugintais akmenimis! Vienas iš pirmųjų dirbtinių akmenų, sukurtas kaip deimanto atitikmuo, buvo cirkonis. Vis tik, jį atskirti nuo deimanto nėra sudėtinga. Tačiau šiuolaikiniai užauginti brangakmeniai yra tokie kokybiški, kad juos atskirti nuo originalo gali tik ekspertas, pasitelkęs tam reikalingą įrangą.

GIVEN papuošalai moterims su įvairiais akmenimis

blank
Nuotrauka: GIVEN

Nepaisant to, ką pasirinksite – laboratorijoje užaugintą ar natūralų brangakmenį, svarbiausia, kad jis atitiktų norus, įvaizdį ir įneštų spalvų į jūsų kasdienybę. Ieškodami tinkamo papuošalo, pasižvalgykite po GIVEN siūlomą asortimentą, kuriame rasite dešimtis tūkstančių skirtingų variantų. Čia jūsų laukia sidabriniai bei auksiniai papuošalai, inkrustuoti įvairiausiais brangakmeniais, pusbrangiais arba kitais akmenimis. Juvelyriniai dirbiniai už prieinamą kainą arba išskirtiniai papuošalai moterims bei vyrams, sukurti pasaulyje garsių dizainerių – kiekvienas atras sau tinkamiausią!

Nors papuošalus itin patogu apžiūrėti internetinėje GIVEN parduotuvėje, norintys pasimatuoti išrinktąjį, gali atvykti ir į fizines parduotuves visoje Lietuvoje. Čia dirbantys profesionalūs konsultantai padės pasirinkti stiliaus ir biudžeto atžvilgiu jums tinkamiausią variantą.

Prireikus, per kelias minutes galėsite atlikti dalinį mokėjimą tiek fizinėse parduotuvėse, tiek internetu. Jeigu papuošalai, kuriuos išsirinkote, yra dovana mylimam žmogui, pasinaudokite galimybe ją gražiai supakuoti ir pristatyti per kurjerį tiesiai iki durų!

Užs. P.512

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: