Jei norite garantuotai džiaugtis geru dygimu, augimu ir derliumi, verta rinktis profesionalias sėklas, kurios nuo kitų skiriasi ne tik aukštesne kaina, bet ir kokybe. Jos būna atrinktos iš pirmaujančių pasaulyje sėklininkystę kultivuojančių įmonių asortimento. Tokios sėklos žymiai atsparesnės įvairioms ligoms, kenkėjams ir neigiamam aplinkos poveikiui.

Patyrę sodininkai ar daržininkai sėklų dažniausiai dairosi iš anksto, domisi pasirinkta augalų veisle, jos auginimo niuansais. Sodo prekių parduotuvėse dažnai būna skelbiamos įvairios nuolaidos ar akcijos, kurių metu norimų profesionalių sėklų galima įsigyti už mažesnę kainą.

Profesionalios linijos daržovių sėklos užaugina stiprų šaknyną turinčius, ligoms atsparius augalus, iš kurių sulaukiama gausesnio derliaus. Tokios daržovės tinkamos nuėmimui mechanizuotu būdu. Paprastai profesionalios linijos daržovių derlius būna ne tik gausesnis, bet ir pasižymi kitomis geromis savybėmis: geresniu skoniu, ilgesniu išsilaikymu ir pan. Aukštai sėklų kokybei ne mažiau svarbus ir kokybiškas įpakavimas, todėl profesionalių sėklų pakuotės dažnai gaminamos iš polietileno, aliuminio ir popieriaus. Jos būna atsparios drėgmei, temperatūros svyravimui ir šviesai.

Popieriniuose pakeliuose esančios sėklos pigesnės, tačiau popierius jų neapsaugos, netyčia sudrėkus, ar staiga pasikeitus temperatūrai. Būtent todėl į paprastas popierines pakuotes išpilstomos ne tokios kokybiškos, mažiau daigios sėklos. Taip pat tokios, iš kurių auginamos vietinės, ne itin lepios daržovių rūšys.

Profesionalias sėklas patartina rinktis ne tik patyrusiems daržininkams, bet ir pradedantiesiems daržovių augintojams. Iš šių sėklų sudygusių daigų auginimas ir priežiūra yra paprastesni, derlius geresnis – o tai daržo ar sodo naujokams suteiks ir papildomos motyvacijos, ir džiaugsmo.

Užs. 742

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
aldona Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
aldona
aldona

SĖKLŲ KOKYBĖ VIS PRASTESNĖ,KUR TIK JAS BEPIRKTUM,IR KOKIOSE JOS PAKUOTĖSE BEBŪTŲ.