blank

Jei norite garantuotai džiaugtis geru dygimu, augimu ir derliumi, verta rinktis profesionalias sėklas, kurios nuo kitų skiriasi ne tik aukštesne kaina, bet ir kokybe. Jos būna atrinktos iš pirmaujančių pasaulyje sėklininkystę kultivuojančių įmonių asortimento. Tokios sėklos žymiai atsparesnės įvairioms ligoms, kenkėjams ir neigiamam aplinkos poveikiui.

Patyrę sodininkai ar daržininkai sėklų dažniausiai dairosi iš anksto, domisi pasirinkta augalų veisle, jos auginimo niuansais. Sodo prekių parduotuvėse dažnai būna skelbiamos įvairios nuolaidos ar akcijos, kurių metu norimų profesionalių sėklų galima įsigyti už mažesnę kainą.

Profesionalios linijos daržovių sėklos užaugina stiprų šaknyną turinčius, ligoms atsparius augalus, iš kurių sulaukiama gausesnio derliaus. Tokios daržovės tinkamos nuėmimui mechanizuotu būdu. Paprastai profesionalios linijos daržovių derlius būna ne tik gausesnis, bet ir pasižymi kitomis geromis savybėmis: geresniu skoniu, ilgesniu išsilaikymu ir pan. Aukštai sėklų kokybei ne mažiau svarbus ir kokybiškas įpakavimas, todėl profesionalių sėklų pakuotės dažnai gaminamos iš polietileno, aliuminio ir popieriaus. Jos būna atsparios drėgmei, temperatūros svyravimui ir šviesai.

Popieriniuose pakeliuose esančios sėklos pigesnės, tačiau popierius jų neapsaugos, netyčia sudrėkus, ar staiga pasikeitus temperatūrai. Būtent todėl į paprastas popierines pakuotes išpilstomos ne tokios kokybiškos, mažiau daigios sėklos. Taip pat tokios, iš kurių auginamos vietinės, ne itin lepios daržovių rūšys.

Profesionalias sėklas patartina rinktis ne tik patyrusiems daržininkams, bet ir pradedantiesiems daržovių augintojams. Iš šių sėklų sudygusių daigų auginimas ir priežiūra yra paprastesni, derlius geresnis – o tai daržo ar sodo naujokams suteiks ir papildomos motyvacijos, ir džiaugsmo.

Užs. 742

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
aldona
aldona
2020 28 liepos 19:53

SĖKLŲ KOKYBĖ VIS PRASTESNĖ,KUR TIK JAS BEPIRKTUM,IR KOKIOSE JOS PAKUOTĖSE BEBŪTŲ.