Užuolaidos

Tai tradicinis pasirinkimo variantas, kurį galima pritaikyti įvairaus dydžio langams uždengti. Tiesa, bene sunkiausia užduotis tokiu atveju yra surasti tinkamo ilgio karnizą ir sugalvoti, kaip jį pritvirtinti. Jei virš lango yra pakankamai vietos, įprastai galima naudoti tiek metalinius vamzdinius užuolaidų kabinimo elementus, tiek turinčius bėgelius. Išsirinkus karnizus, belieka nuspręsti, kokio audinio – dieninio, tarpinio ar naktinio – uždangas naudosite. Tam, kad mažas langas neatrodytų apkrautas, patariama naudoti tik vieno tipo užuolaidas.

Plisuotos žaliuzės

Dar vienos uždangos, tinkančios nedideliems, ypač nestandartinės formos (trikampio, pusapskritimio ar stačiakampės trapecijos), langams – plisuotos žaliuzės. Joms nereikia karnizų, todėl sutaupoma vietos ant sienos. Šios priemonės pasižymi lengvu valdymu, originaliu dizainu ir suteikia patikimą apsaugą nuo saulės bei šilumos. Priklausomai nuo lango formos ir jūsų poreikių, plisuotos žaliuzės gali būti valdomos iš viršaus į apačią arba atvirkščiai. Dėl šios priežasties tai ne tik patogus, bet universalus būdas nedideliems langams uždengti.

Roletai

Norint uždengti mažus langus galima panaudoti ir roletus. Tai itin patogios priemonės, efektyviai apsaugančios nuo ryškių saulės spindulių ir suteikiančios erdvei privatumo. Priklausomai nuo lango formos, jos gali būti montuojamos skirtingose vietose: ant lango rėmo, sienos ar lubų. Įvertinę individualų atvejį, specialistai gali patarti, kurie roletai internetu yra tinkamiausi.

Šioms uždangoms tinka skirtingo tipo audiniai: tiek tankesni, tiek storesni. Spalvų, raštų ir tekstūrų įvairovė leidžia išsirinkti interjere labiausiai derantį variantą. Pavyzdžiui, minimalistinėje erdvėje puikiai dera neutralių atspalvių (pavyzdžiui, pilkų ir rusvų) roletai. Eklektiško stiliaus kambaryje galima nesivaržant naudoti ir ryškesnius tonus, tokius kaip smaragdiniai, tamsiai mėlyni ar violetiniai. Tokios langų uždangos, be abejonės, tampa vienu iš pagrindinių interjero akcentų. Raštuoti audiniai – taip pat ne ką prastesnis pasirinkimas šiuo atveju.

Klijuojamos plėvelės

Kai maži langai yra vonioje, juos galima uždengti specialia apsaugine plėvele. Ji padeda apsisaugoti nuo akinančių saulės spindulių ir leidžia mėgautis visišku privatumu. Be to, ši priemonė sulaiko šilumą, todėl patalpa ne taip greitai įšyla arba atvėsta. Tačiau verta žinoti, kad, kitaip nei užuolaidos, plisuotos žaliuzės ar roletai internetu, plėvelės yra užklijuojamos, todėl nėra galimybės reguliuoti šviesos srauto.

Priklausomai nuo asmeninių poreikių, šios langų uždangos gali būti labiau arba mažiau užtamsinančios patalą. Dažniausiai tai lemia plėvelės spalva ir jos intensyvumas. Kartais manoma, kad tokios priemonės neatrodo estetiškai, tačiau tai nėra tiesa. Pasirinkus raštais dekoruotas plėveles, galima sukurti patrauklų interjerą.

Kaip išsirinkti?

Tam, kad apsisprendimas būtų paprastesnis, verta užduoti sau keletą klausimų. Pirmasis iš jų – kokios formos mažus langus norima uždengti? Antrasis – ar reikalingas šviesos srauto reguliavimas, ar langus norima uždengti visam laikui? Trečiasis – kokį interjero įvaizdį norima sukurti? Na ir paskutinis – kokios užtamsinimo (visiško ar dalinio) reikia? Atsakius į juos, priimti sprendimą turėtų būti pakankamai lengva.

Jei jau kurį laiką ieškote būdų, kaip efektyviai ir stilingai uždengti nedidelius langus, šie patarimai kaip tik jums. Apgalvotai parinktos priemonės, nesvarbu, tai būtų plisuotos žaliuzės, užuolaidos, klijuojamos plėvelės ar roletai internetu, leidžia džiaugtis komfortiška namų aplinka. Tuomet nebereikia jaudintis dėl įkyriai spiginančių saulės spindulių ar smalsių aplinkinių žvilgsnių.

Užs. 1003

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments