blank

Reguliarus valymas

Nors iš pradžių tai gali pasirodyti itin sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis darbas, tačiau tai nebūtinai yra tiesa, ypač jei tai darysite reguliariai. Rekomenduojama kiekvieną kartą, pasinaudojus bet kuriomis, medžio, metalo ar kitomis staklėmis, jas išvalyti. Visa tai tikrai neatims daug laiko, kadangi kasdieniam valymui užteks tiesiog nuvalyti susidariusius nešvarumus ar dulkes nuo korpuso jums patogia šluoste. Toks paprastas dalykas gali reikšti labai daug, nes šiuo būdu įvairios dalelės nesikaups ir nepateks į vidinius mechanizmus, kas gali pakenkti pačiam įrenginio veikimui ar darbo rezultatui. Rūpindamiesi darbinių staklių švara, galėsite jaustis kur kas ramiau, jog jos tarnaus tikrai ne vienerius metus. Tiesa, turėkite omenyje, jog tai daryti galima tik tuomet, kai yra išjungtas elektros variklis, o besisukančios dalys sustojo.

Sutepimas

Ne tik staklių, bet ir kitų įrankių sutepimas dažnai yra viena pagrindinių klaidų, kurias daro dažnas jų turėtojas. Nesutepant staklių ar kitų įrankių, jie gali nebeveikti taip gerai, kaip turėtų. Atsiranda itin didelė trintis, dėl kurios atskiros detalės ima greičiau dūlėti. Iš tiesų, jei nesate tikri, kaip reiktų sutepti savo turimas stakles, reikiamą informaciją galima rasti informaciniame buklete, kuris įprastai yra pridedamas kartu su įrenginiu. O jei visgi ne, jums padėti gali internete esanti informacija ar net Youtube video filmukai, kuriuose aiškiai parodoma, kaip ir ką daryti.

Tinkamas laikymas

Svarbus aspektas yra ir tai, jog stakles būtina laikyti tinkamoje aplinkoje, t.y. ten, kur sausa ir švaru. Kodėl visa tai yra reikalinga? Ogi laikant stakles drėgnoje ir nešvarioje aplinkoje, jos gali imti rūdyti ir dulkėti, kas gali labai pakenkti elektriniam varikliui ar ir kitoms staklių dalims.  Tad, kruopščiai rinkitės vietą, kur laikysite savo stakles, o ją išsirinkus, nepamirškite jos prižiūrėti – tai padės stakles išlaikyti gerai veikiančias kur kas ilgesnį laiką. Ir be abejo, tai galioja visų tipų staklėms.

Atidi apžiūra

Dar vienas dalykas, kurį tikrai reiktų daryti kiekvienam, turinčiam vienokias ar kitokias stakles – reguliariai ir atidžiai jas apžiūrėti. Žinoma, jei stakles naudojate kiekvieną dieną, gali būti sunku pastebėti, kuomet laikui bėgant prietaiso našumas ima mažėti. Būtent dėl šios priežasties ir yra svarbu kasdien skirti keletą minučių dažniausiai naudojamų įrankių apžiūrai. Ypatingą dėmesį skirkite nusidėvėjimo požymiams ir veikimo sutrikimams. Tam yra rekomenduojama atlikti keletą pagrindinių veiksmų staklėmis ir stebėti, ar yra kažkokių įspėjamųjų ženklų, pavyzdžiui, sumažėjusi galia, atsiradęs nebūdingas degimo kvapas ar sklindantys keisti garsai. Bet kuris iš jų gali būti gana reikšmingas signalas, jog jūsų staklėms kažkas yra negerai ir gali prireikti remonto ar net pačio prietaiso keitimo, apie ką pakalbėsime netrukus.

Dalių keitimas

Be abejo, jei pastebėjote kažkokį neaiškų garsą ar staklių veikimas jums neatrodo toks pat, kaip būdavo įprastai, tai dar nebūtinai reiškia, jog prietaisas yra nebepataisomas ir jį reikės keisti nauju. Viskas, ko gali prireikti, tiesiog pakeisti vieną, tam tikrą detalę. Labai patogu yra ir tai, jog šiuo metu galima rasti vis daugiau ir daugiau atskirai paravinėjamų detalių, leidžiančių savo norimą prietaisą greitai sutvarkyti ir net nemažai sutaupyti. Jei nenorite viso šio darbo daryti patys, taip pat galite kreiptis ir į specialistus, kurie tiksliai nustatys problemą ir ją akimirksniu išspręs. Visgi, atsitikus taip, jog staklės yra visai nebepataisomos, didelį jų pasirinkimą galite rasti puslapyje toolsta.lt. Pavyzdžiui, užėję į šią nuorodą, rasite platų metalo pjovimo staklių pasirinkimą – toolsta.lt/124-metalo-pjovimo-stakles, kurios pravers tikrai kiekvienam, mėgstančiam užsiimti įvairiu objektų konstravimu.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padėjo geriau suprasti, kokia priežiūra yra reikalinga staklėms, bei kad laikantis visų paminėtų rekomendacijų, šiuos įrenginius galima išlaikyti gerai veikiančius žymiai ilgiau.

Užs. 1381

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments