blank

„HubSpot“ komanda, apžvelgdama skirtingų kompanijų atliktus tyrimus, susijusius su e. prekyba, dar 2022-aisiais dalinosi dėmesio vertomis įžvalgomis. Viena jų – net 67 % vienos apklausos dalyvių teigė nuo pandemijos pradžios internetu apsiperkantys kur kas dažniau. Galima rasti šimtus panašių apklausų ir tyrimų, kurie įrodo, kad e. prekyba šiandien klesti ir tendencija apsipirkti internetu tik stiprės. Nenuostabu, kad e. prekybos verslai vis daugiau dėmesio skiria savo interneto svetainėms. IT specialistai ir rinkodaros ekspertai sako – daugiau dėmesio reikėtų skirti būtent jų pritaikymui mobiliesiems įrenginiams. Jei dar to nepadarėte, šiame straipsnyje sužinosite bent kelias svarias priežastis kodėl tai taip svarbu.

Esminiai modernios interneto svetainės kriterijai – kuo pasirūpinti pirmiausia?

Labai svarbu, kad vartotojai prekių ženklo prekes ar paslaugas apžiūrėti ir įsigyti galėtų jiems priimtiniausiu būdu – naudodamiesi kompiuteriu, planšete ar mobiliuoju telefonu. Tačiau prieš pereinant prie mobiliesiems įrenginiams „draugiškos“ interneto svetainės privalumų, verta trumpai apžvelgti kokybiško projekto dedamąsias. Pasirūpinkite, kad interneto svetainė būtų:

 • saugi;
 • greita;
 • techniškai „tvarkinga“;
 • sugebanti apdoroti atitinkamą duomenų srautą;
 • pritaikyta patogiai pirkėjo kelionei;
 • papildyta aktualiu, informatyviu, paieškos sistemai optimizuotu turiniu.

Visi šie dalykai priklauso nuo kelių dalykų – tinkamo ir pakankamai galingo serverio pasirinkimo (pavyzdžiui, debesijos ar dedikuoti serveriai), patogios turinio valdymo sistemos, apgalvotos komunikacijos strategijos bei tikslingai parinktų skaitmeninės rinkodaros priemonių ir, žinoma, į vartotoją orientuoto dizaino.

Kai kuriais aspektais greitai informaciją analizuoti pripratę interneto svetainių kūrėjai gali pasirūpinti savarankiškai. Pavyzdžiui, patarimų, kaip kurti aktualų ir paieškos sistemoms optimizuotą turinį, internete galite rasti nemažai. Vis dėlto, tam tikri aspektai reikalauja specifinių žinių, tad turėsite pasikliauti ir profesionalais – rinkodaros ekspertais, dizaineriais.

Žinoma, interneto svetainės namai – saugus serveris. Jeigu patys nenorite biure sandėliuoti techninės įrangos, rūpintis serverių administravimu ir samdyti tai išmanančių IT specialistų, teks kreiptis į serverių nuomos ekspertus, ieškoti aukščiausius kokybė standartus atitinkančio duomenų centro. Vidutiniams ir didesniems projektams puikiai tiks privačius išteklius ir saugią aplinką suteikiantis debesijos serveris, o štai itin dideliems, specifinių konfigūracijų ir padidinto saugumo reikalaujantiems projektams siūloma dedikuotų serverių nuoma.

Mobiliesiems telefonams pritaikytos interneto svetainės privalumai

Kai jau susikurtas solidus techninis pamatas ir pasirūpinta dizainu bei turiniu, būtina pagalvoti apie e. prekybos platformos pritaikymą mobiliesiems telefonams. Tam yra daug priežasčių, žvelgiant iš skirtingų perspektyvų (rinkodaros, konkurencijos, SEO ir pan.). Toliau – 5 pritaikytų svetainių privalumai verslui:

 • konkurencinis pranašumas;
 • daugiau skaitmeninės rinkodaros galimybių;
 • geresnė pozicija „Google“ paieškos sistemos rezultatų sąraše;
 • didesnė konversijų tikimybė – pirkiniai čia ir dabar;
 • nėra arba yra kur kas mažesnis poreikis kurti unikalią verslo aplikaciją, kuria galėtų naudoti mobiliųjų telefonų naudotojai.

Ne vienas internetu apsiperkančių vartotojų įpročių tyrimas atskleidžia, kad vis dažniau visa pirkėjo kelionė – nuo daikto arba paslaugos paieškos iki įsigijimo – vyksta mobiliuoju telefonu. Atsižvelgdami į tai, specialistai sako, kad pritaikymas šiems įrenginiams yra ypač aktualus momentinių, greitų sprendimų atveju – jeigu pirkėjas pamatė prekę naršydamas telefone ir nori ją įsigyti čia ir dabar, tikėtina, jis norės iškart pereiti į interneto svetainę tame pačiame įrenginyje.

Tiems, kurie jau kuris laikas dirba ir investuoja į organišką srautą ir puslapių optimizavimą (SEO), verta plačiau pasidomėti ne taip seniai „Google“ paskelbtu atnaujinimu „Mobile-friendly update“. Jis yra būtent apie tai, kaip SEO rezultatai priklausys ir nuo svetainių „draugiškumo“ mobiliesiems. Apskritai, jeigu galvojate apie efektyvią rinkodaros strategiją –  išmaniųjų prietaisų įvairovė atveria ir platesnes skaitmeninės rinkodaros priemonių pasirinkimo galimybes.

Panašu, kad šis pokytis tampa nebe tiesiog daugiau privalumų atnešiančiu pasirinkimu, o būtinybe tiems, kurie nori visaverčiai konkuruoti dinamiškose e. prekybos rinkose. Vis labiau konkurencingos e. prekybos verslo rinkos, vis atnaujinamos technologijos ir paieškos sistemos skatina suvokti – bet kokiai interneto svetainei reikalinga nuolatinė priežiūra, atnaujinimai. Galiausiai, visos kokybiškos interneto svetainės dedamosios vis labiau persipina tarpusavyje – jei apleidžiama viena projekto valdymo sritis, suprastėja ir kitos.

Užs. 1388

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: