blank

Kiekviena įmonė/viešoji institucija augimo ir plėtros etape susiduria su didėjančiu duomenų bei veiklos procesų srautu. Dėl šių priežasčių, išauga ir vidinių bei išorinių grėsmių rizika. Verslo rizikų valdymas nėra paprastas procesas, tačiau viską atlikus disciplinuotai ir tikslingai, tai pasitarnauja įmonės labui. Ir priešingai: laiku nepastebėtas rizikos veiksnys gali sukelti finansinius praradimus, aplinkos reikalavimų pažeidimus, įmonės reputacijos praradimą arba veiklos augimo nesuvaldymą. Siekiant išvengti šių neigiamų padarinių, būtini inovatyvūs, sistemingi ir integruoti sprendimai, kurie leistų stebėti ir vertinti rizikos veiksnius, modeliuoti bei prognozuoti jų įtaką, galimas pasekmes; padėtų priimti savalaikius sprendimus.

Rizikų valdymo sistemos

Rizikų valdymas ypatingai aktualus institucijoms, atsakingoms už valstybės funkcijų įgyvendinimą, tarptautinės prekybos valdymo įmonėms, taip pat, nacionalinėse finansų valdymo ir viešojo saugumo srityse. Todėl rizikų valdymo sistemų tikslas – užtikrinti, kad šie sektoriai turėtų galimybę funkcionuoti maksimaliai saugiai.

Šiandien IT kompanijos tam gali pasiūlyti integruotus rizikos valdymo sprendimus, kurie  paremti sukaupta ilgamete patirtimi bei žiniomis. Šios informacinės technologijos leidžia efektyviai numatyti veiksnius, kurie sukelia rizikas, valdyti juos ir eliminuoti. To pasekoje rizikų skaičius mažėja arba visai neatsiranda.

Skaitmenizuotų rizikos valdymo įrankių naudojimo privalumai:

  • Padeda sumažinti kaštus ir įgalinti rizikų, produktyvumo bei audito programas.
  • Padeda užtikrinti efektyvią komunikaciją rizikos valdymo klausimais visuose verslo/organizacijų lygiuose.
  • Padeda padidinti eksploatacinį efektyvumą ir optimizuoti verslo procesus, kartu suvaldant rizikos keliamus pavojus.
  • Diegiant automatizuotas darbo ir kontrolės stebėsenos sistemas sumažinamas mechaninių procesų ir fizinės kontrolės kiekis.
  • Rizikos valdymo sistemos padeda sumažinti rizikos įtaką bei atitikties pažeidimų galimybę.
  • Taip pat sumažina neigiamą rizikos poveikį kasdienėje veikloje.

Jeigu turite klausimų dėl verslo rizikų valdymo, norite padidinti savo veiklos efektyvumą, susisiekite su šios srities profesionalais, kurie patars, kokių priemonių, siekiant valdyti rizikas, geriausia imtis Jūsų kompanijoje.

Užs. 454

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: