Jeigu radote skelbimą, kad asmuo perka mišką  ir Jus tai domina – tokiu atveju geriausia susisiekti asmeniškai. Nurodžius miško charakteristikas Jums bus pateiktas pasiūlymas, o ar priimti – kiekvieno pasirinkimas.

Kokius aspektus vertina tie, kurie nurodo miško kainą?

  1.     Pirmiausia, žinoma, miško plotas ir čia jau kainos ribos kisti plačiai negali, kadangi kuo daugiau miško – tuo daugiau uždirbti galima. Dažniausiai kiekvieno miško kvadratinis aras vertinamas pagal tam tikras charakteristikas ir paskui dauginama iš miško ploto.
  2.     Žinoma, vertinamas miško amžius. Kuo miškas yra jaunesnis – tuo daugiau dėmesio jam reikės skirti, o tai neatsiejama ir nuo laiko, ir nuo finansinių pastangų. Brandesni miškai įvertinami ir didesne suma.
  3.     Žinoma, svarbi ir lokacija. Natūralu, kad vertingesni tie miškai, kurie paprasčiau pasiekiami, kurie nėra saugomose teritorijose.
  4.     Blogai, kai nėra galimybės miško kirsti. Pavyzdžiui, kai jis turi valstybės saugomos teritorijos statusą, kai tai yra poligonas.
  5.     Vertinamas ir miško tipas. Pavyzdžiui, ąžuolai kur kas brangesni nei kad drebulės, egliniai miškai – vieni pigiausių. Kadangi Lietuvoje dažniausiai dominuoja mišrūs miškai – kainos gana panašios ir kinta priklausomai nuo kitų aspektų.
  6.     Miškas gali būti parduodamas su žeme arba tik išsikirtimui. Priklausomai nuo šio aspekto – reikia rinktis ir tinkamą variantą. Jeigu neturite laiko miško priežiūrai – visada geriausia parduoti su žeme ir palikti tiems, kurie geba juo tinkamai rūpintis.

Svarbiausia rasti patikimus pardavėjus, kurie ne tik būtų mokūs, tačiau taip pat ir atsakingai prižiūrėtų įsigytą mišką. Jis yra mūsų vertybė, visų mūsų namai, tad tik geri savo sferos specialistai gali užtikrinti, kad miškas bus prižiūrėtas, vešlus, galiausiai – sutvarkytas pagal jam tinkamas sąlygas. 

Užs. 898

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments