Juodymo pelkės turtai agentūros sprendimu – žmogui neliečiami. Kurtinio buveinė. Algio Butlerio nuotr.

Kur du pešasi – trečias laimi. Ši liaudies išmintis iliustruoja dviejų bendrovių, užsiimančių durpių gavyba, mūšio rezultatus dėl mūsų rajone plytinčios Juodymo pelkės. Dvejus metus dėl gelmių kovojančių verslovių ginče tašką deda Aplinkos apsaugos agentūra: Juodymo durpių telkinio naudojimas – neleistinas.

Pastangos – verslo plėtrai

Apie Juodymo pelkės batalijas paskutinį kartą „Gimtasis…“ rašė sausio 12 d. (A. Minkevičienė „Dėl Juodymo pelkės besipešantys verslininkai panoro tapti tetervinų tuoktuvių liudytojais“.)

Dėl durpių didžiulių išteklių apie porą metų varžosi AB „Rėkyva“ dukterinė įmonė UAB „Nereta“ ir UAB „Legra“. Ši pelkė plyti mūsų rajono Pandėlio ir Rokiškio kaimiškosios seniūnijose, ties Lietuvos ir Latvijos siena. Bendrovių, pretenduojančių į durpingus per 200 ha plotus, užsakymais buvo atlikti geologiniai žvalgymai, poveikio aplinkai vertinimai, sudėlioti durpių verslo planai, ištyrinėtos ir suregistruotos pelkės biologinės vertybės, dėl teisės gelmes tyrinėti bylinėtasi teismuose, pristatytos ataskaitos visuomenei.

Pora metų trukęs gelmių tyrinėjimas, poveikio aplinkai ataskaitų rengimas, pristatymas bendrovėms kainavo daug pastangų ir lėšų. Į Juodymo pelkės ginčą įsitraukė ir rajono savivaldybė, siekusi, kad joje būtų leista pradėti durpių gavybos verslą. Verslininkai buvo numatę šiame objekte sukurti iki 30 naujų darbo vietų, sudėlioti durpių išgabenimo maršrutus, sustyguoti kelių priežiūrą. Tačiau paaiškėjo, jog visi žygiai – tuščiai…

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

azija

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NevagonisMARGARITA Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Nevagonis
Nevagonis

Sąžininga šį tą kas išvengė durpininkų, išsaugoti ir gamtai. Pakanka vien pažiūrėti į rajono žemėlapį ir pamatysime, kad durpininkai neliko nuskriausti, nes matyti mažiausiai 7 jų jau sunaikintos pelkės. Gal tokių yra ir daugiau, bet reikia detalesnio žemėlapio. Jeigu galvą už durpininkus guldantis rajono meras būtų bešališkas ir jam rūpėtų ne tik gamtos išteklius užsienin parceliuojantys verslininkai, tą faktą , kad natūralios pelkės yra didelė vertybė, irgi turėtų įvertinti. Pagaliau jam dar ir miškininkų nuomonė, kurie valdo teritoriją su pelke ir priešinasi durpininkų užmačioms, turėtų būti taip pat svarbi. Tąčiau ne, spjauna į gamtininkų nuomonę ir mėgina spausti ministeriją, kad… Skaityti daugiau »

MARGARITA
MARGARITA

pagaliau! išsaugokime Rokiškio krašto ekosistemą!