Juodymo pelkės turtai agentūros sprendimu – žmogui neliečiami. Kurtinio buveinė. Algio Butlerio nuotr.
puodelis

Kur du pešasi – trečias laimi. Ši liaudies išmintis iliustruoja dviejų bendrovių, užsiimančių durpių gavyba, mūšio rezultatus dėl mūsų rajone plytinčios Juodymo pelkės. Dvejus metus dėl gelmių kovojančių verslovių ginče tašką deda Aplinkos apsaugos agentūra: Juodymo durpių telkinio naudojimas – neleistinas.

Pastangos – verslo plėtrai

Apie Juodymo pelkės batalijas paskutinį kartą „Gimtasis…“ rašė sausio 12 d. (A. Minkevičienė „Dėl Juodymo pelkės besipešantys verslininkai panoro tapti tetervinų tuoktuvių liudytojais“.)

Dėl durpių didžiulių išteklių apie porą metų varžosi AB „Rėkyva“ dukterinė įmonė UAB „Nereta“ ir UAB „Legra“. Ši pelkė plyti mūsų rajono Pandėlio ir Rokiškio kaimiškosios seniūnijose, ties Lietuvos ir Latvijos siena. Bendrovių, pretenduojančių į durpingus per 200 ha plotus, užsakymais buvo atlikti geologiniai žvalgymai, poveikio aplinkai vertinimai, sudėlioti durpių verslo planai, ištyrinėtos ir suregistruotos pelkės biologinės vertybės, dėl teisės gelmes tyrinėti bylinėtasi teismuose, pristatytos ataskaitos visuomenei.

Pora metų trukęs gelmių tyrinėjimas, poveikio aplinkai ataskaitų rengimas, pristatymas bendrovėms kainavo daug pastangų ir lėšų. Į Juodymo pelkės ginčą įsitraukė ir rajono savivaldybė, siekusi, kad joje būtų leista pradėti durpių gavybos verslą. Verslininkai buvo numatę šiame objekte sukurti iki 30 naujų darbo vietų, sudėlioti durpių išgabenimo maršrutus, sustyguoti kelių priežiūrą. Tačiau paaiškėjo, jog visi žygiai – tuščiai…

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

2 Komentarai straipsnyje: "Kam sapnuosis Juodymo pelkės turtai?"

Informuoti apie
avatar
Rikiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Įvertinimą
wpDiscuz