Viskas prasideda nuo individualaus dėmesio

Turite žinoti savo darbuotojų vardus, būtų gerai žinoti ir jų šeimų narių vardus, apytikslį amžių bei kitą svarbią informaciją. Pasiteiravimas, „Kaip sūnui sekasi?“ arba užklausa apie žmonos siuvinėjimo hobį yra labai svarbi tam žmogui, kuris pagal hierarchinę piramidę darbe yra jūsų pavaldinys. Jeigu jis/ji jaučia, kad jūs domitės jo aplinka bei jums nors kiek rūpi jo gyvenimas, jis tikrai jausis svarbia organizacijos dalimi bei stengsis gerai atlikti savo darbą.

Svarbiausia – saugumas bei komfortas darbo vietoje

Blogiausias ir labiausiai demoralizuojantis veiksnys bei sąlygos darbe – nesaugumas ir diskomfortas. Čia turime omenyje tiek fizine, tiek psichologine prasme. Psichologinis saugumas prasideda nuo to, kad viršesni asmenys gerbia pavaldinius ir atvirkščiai, o tada jau galima adekvačiai skirstyti teises bei pareigas. Fizinis saugumas bei rūpestis juo negali niekada nustoti. Darbo vietoje privalo būti saugu dirbti, ypač ten, kur yra gamybos linijos, cechai ir taip toliau. Visi darbo rūbai, apsaugos priemonės bei kitas inventorius turi būti suteiktas bei pamokyta, kaip su juo elgtis. Joks žmogus niekada nenori būti įmestas į darbo vietą, kur nežino ką daryti ir taip kelia pavojų sau bei kitiems. Galiausiai vertėtų aprūpinti darbuotojus komfortu – poilsio zonomis, vandens ir kavos aparatais, dušais (jeigu to reikia) ir kita svarbiausia įranga bei paslaugomis.

Pagalba jiems siekiant savo profesinių tikslų bei ambicijų

Darbas negali būti tarsi akligatvis. Dauguma žmonių, ypač jaunesnio amžiaus, į darbą ateina su tvirtomis ambicijomis bei didelėmis svajonėmis. Net ir vyresnio amžiaus žmogui, kuris, galbūt nesiekia tapti vadovaujančiu asmeniu, norisi jausti, kad tikslus įgyvendinti pavyks. Darbuotojus reikia pagirti, nesvarbu ar už fenomenalius, ar už kasdienius pasiekimus, tačiau, kad ir kas savaitę vykstantis susitikimas, kur nepagailėtumėte gražių žodžių kiekvienai komandai arba asmeniui – labai sveikintinas. Skatinkite darbuotojų veržlumą ir dalinimąsi idėjomis. Jeigu kažkas mato būdą pagerinti įmonės veiklą, tegul dalinasi mintimis. Daug pigiau yra žmogui suteikti premiją už gerą idėją nei pamatyti, kad tą padaro jį/ją persivilioję konkurentai…

Bendrystė ir sinergija tarp visų

Bendros įmonės išvykos, pramogos bei personalo tarpusavio ryšių gerinimo (angl. bonding) renginiai yra tikrai labai svarbūs. Surengti kalėdinį „balių“, įmonės gimtadienio šventę bei ketvirčio pabaigimo pasisėdėjimą restorane ar kokiame nors renginyje tikrai yra verta. Taip savo darbuotojais besirūpinantys viršininkai pakels darbuotojų moralę ir parodys, kad stropiai dirbti yra tikrai verta.

Užs. 651

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie