blank

Didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai dažniausiai kenčia nuo oro taršos bei rytinių ir vakarinių transporto spūsčių, kai žmonės vyksta į darbą arba po darbo keliauja į namus. Tuomet daugeliui vairuojančių eismo dalyvių laikas sustoja ir tenka, apsiginklavus kantrybe, laukti kol spūstis išsisklaidys. Tačiau yra transporto priemonė, su kuria reikiamą tikslą galima pasiekti saugiai ir pakankamai greitai. Tai –  dviratis. Juo Galima naudotis netik vasaros metu, bet vykti į darbą ir šaltuoju sezonu. Tai ekonomiška, netarši, draugiška aplinkai transporto priemonė. Ja patogiai įveiksite numatyta maršrutą. Beje, vykstant dviračiu taip pat taupomas ir jūsų laikas.

Kodėl galime sutaupyti laiko mieste važiuodami dviračiu?

  • Jei jūsų darbovietę ir namus skiria keli kilometrai, tikriausiai automobiliu važiuoti nėra ekonomiška, o eiti pėsčiomis užtruktume per ilgai. Viešuoju transportu galbūt išvis sunku susisiekti tokį nedidelį atstumą. Tuomet dviratis yra labai tinkama priemonė. Jis puikiai pasitarnaus, kai į darbą reikia vykti 5 – 7 kilometrus. Vykstant ilgesnį nuotolį dviračiu rizikuojate sušilti, suprakaituoti, o darbe galbūt neturėsite galimybės nusiprausti ir persirengti.
  • Daugelyje miestų intensyviai gerinama miesto infrastruktūra. Tvarkomos gatvės, remontuojami šaligatviai, tiesiami nauji dviračių takai. Dviračių takų tinklas vis plečiamas siekiant sujungti nuošalesnius miestų mikro rajonus su miestų centrais. Kasmet didžiuosiuose Lietuvos miestuose nutiesiama dešimtys kilometrų naujų dviračių takų.
  • Ten kur nėra dviračių takų, dviratininkai gali judėti ir šaligatviais kartu su pėsčiaisiais. Be abejo, tai būtina daryti atsakingai, kultūringai ir saugiai. Dviratininkas su pėsčiuoju gali prasilenkti maždaug pėsčiojo greičiu, laikydamasis saugaus atstumo nuo pėsčiojo.
  • Dviračiu galima važiuoti ir gatvėmis kartu su automobiliais viešojo transporto juosta arba vadinamosiomis dviračių gatvėmis.
  • Tam, kad būtų mieste kuo patogiau naudotis dviračiais, svarbu ne tik dviračių takai, bet ir tinkamas dviračių parkavimo vietų skaičius. Tuo tikslu miestuose kasmet įrengiama naujų dviračių stovų šalia įvairių įstaigų.

Daugeliui žmonių tenka dirbti sėdimą ar stovimą darbą, todėl jiems būtų puiku padidinti savo fizinį aktyvumą. Dviratis mieste gali padėti išspręsti šią ir kitas problemas.

Užs. 1165

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: