blank

Įvertinkite, ką jau turite

Užeikite į norimą kambarį ir apsidarykite: įvertinkite, kam dar atsiras vietos naujai įrengtuose namuose ir ko verčiau atsisakyti. Jei sienų tapetai ar dažai gerokai apsilupę, vertėtų pamąstyti apie naują sienų dangą arba perdažymą. Tas pats galioja ir grindims – jei pabraižymų jau ne vienas ir ne du, o akį nuolatos patraukia jau senokai atsiradusi įdauža – keiskite. Kalbant apie baldus ir dekoracijas, vertėtų suskirstyti juos į kategorijas – ką pasilikti ir ką išmesti ar padovanoti. Šitaip paliekant keletą senesnių, jums jau gerai pažįstamų atributų, greičiau priprasite prie naujai įrengtos namų aplinkos ir nesijausite išmesti iš savo komforto zonos.

Susidėliokite prioritetus

Pradžioje ypač svarbu įvertinti, ko jums reikia labiausiai – ko gero, sofa, lova ar šaldytuvas pravers labiau nei nauja kavamalė, smulkintuvas ar kita smulki buitinė įranga. Kreipiant dėmesį į svarbiausius baldus ir įrangą turėsite laiko įvertinti ir pamąstyti, kokių kitų patogumų jums išties reikia – galbūt atsiras vietos ir jau minėtai smulkiajai technikai, o gal nuspręsite, kad jų jums tiesiog nereikia.

Pasirinkite stilių

Kad namai neatrodytų kaip skirtingų kampelių labirintas, rekomenduojame pasirinkti vieną stilių ir kiek koreguojant taikyti jį daugumoje kambarių – toks pastovumas nevargins akių ir suteiks estetinį pasitenkinimą kaskart apsidairant. Šiuo metu populiariausiais stiliais lieka minimalizmas ir niekada nemirštanti klasika: pirmasis pabrėžia formų paprastumą, logiką ir vienspalvę paletę su vienu ar kitu ryškesniu akcentu, o klasika primena apie amžinus šiltus, žemiškus atspalvius ir daugiafunkcinius baldus. Naujakuriams taip pat patariama pasidairyti po įvairių stilių baldų katalogus ar pasivaikščioti fizinėse parduotuvėse ir įvertinti, kuris stilius ir išvaizda atrodo patraukliausia.

blank

Apsilankykite antikvariate

Apsilankius antikvariate ar sendaikčių turguje neretai galima atrasti tikrų perliukų: krėslai, toršerai, statulėlės, viskas, ko tik širdis geidžia. Pasirinkus puošti namus klasikiniu stiliumi, naršant antikvariate prašauti sunku – neretai ten esami daiktai jau spinduliuoja senesniais laikais ir neabejotinai ras vietą jūsų naujai įrengtoje namų aplinkoje. Su minimalizmu kiek sudėtingiau – tai modernus stilius, tad sendaikčių turguje ar antikvariate prireiks atidumo. Kita vertus, rasti smulkią ryškesnę detalę kambario akcentui gali būti lengviau.

Neskubėkite

Lygiai taip pat svarbu nepamesti galvos ir nepirkti pirmų pasitaikiusių baldų, dekoracijų ar kitos namų įrangos. Verčiau palauksite ilgiau, tačiau galimai sutaupysite ir turėsite būtent tai, apie ką jau seniai svajojote ir kas geriausiai tinka jūsų namų aplinkoje. Įrenginėjant namus entuziazmas ir nerimas neretai užgniaužia gebėjimą spręsti racionaliai, tad svarbiausia nurimti, blaiviai žvelgti į esamą situaciją, įvertinti kitus pasirinkimus ir neskubant įsirengti naująją namų erdvę.

Atkreipę dėmesį į visus šiuos patarimus ir išsirinkę tai, kas jums tinka ir patinka, jau greitai grožėsitės nauja savo namų visuma.

Užs. 970

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: