blank

Šiais technologijų valdomais laikais darbdaviai gali naudotis įvairiais internetiniais įrankiais bei personalo atrankos įmonėmis. Vis dėlto, labai svarbu ir pačiam vadovui aktyviai įsitraukti į naujų darbuotojų paieškas. Štai keli patarimai, kurie padės tai padaryti. Na, o tuomet beliks pasirašyti darbo sutartį.

Kasdien tikrinkite darbo skelbimų portalus

Atkreipkite dėmesį į lietuviškus darbo skelbimų portalus, kuriuose kiekvieną dieną dešimtys ar šimtai žmonių įkelia naujus gyvenimo aprašymus. Nepamirškite ir „LinkedIn“ portalo, sukurto specialiai ryšiams tarp potencialių darbuotojų ir darbdavių užmegzti. Kasdien skirkite bent po kelias minutes laiko apžiūrėti darbo skelbimus, kol potencialių talentų neprisiviliojo kitos įmonės.

Ieškokite kandidatų įmonės viduje

Pagalvokite – gal kuris nors dabartinis darbuotojas norėtų pokyčių ar paaukštinimo pareigose, bei tiktų į naują poziciją. Jūs jau žinote šio žmogaus stiprybes ir patirtį, o jis yra gerai susipažinęs su organizacija, todėl užtruksite trumpiau laiko apmokymams.

Be to, užpildę pareigas žmogumi „iš vidaus“ jūs išsaugosite darbuotoją, kuris ateityje galbūt pasitrauktų iš kompanijos ieškodamas panašios pozicijos kitur.

Pasitelkite socialinius tinklus

Socialiniai tinklai suteikia puikią galimybę pranešti apie laisvas darbo vietas jūsų įmonėje. Tačiau jeigu naudositės šiais viešais kanalais, užtikrinkite, kad darbuotojų verbavimas būtų veiksmingas:

  • Skatinkite dalintis.Paprašykite draugų pasidalinti darbo skelbimu su savo sekėjais. Kuo daugiau žmonių tai padarys, tuo platesnė bus skelbimo auditorija ir tuo daugiau potencialių kandidatų.
  • Reklamuokite įmonės kultūrą.Įtraukite nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurie reprezentuoja jūsų įmonės kultūrą, kad sužadintumėte kandidatų susidomėjimą.
  • Pateikite kontaktinę informaciją.Pridėkite savo el. pašto adresą, kuriuo potencialūs kandidatai galės susisiekti, jeigu turės kokių nors klausimų.

Atkreipkite dėmesį į jaunimą

Jeigu žmogus neturi daug patirties tam tikroje srityje, dar nereiškia, kad jis negali tapti puikiu darbuotoju – ypač jeigu kandidatas turi tų asmenybės bruožų, kurių jūs ieškote. Jei šiai pozicijai nėra reikalinga specifinė patirtis ir tai nėra vadovaujamas darbas, atkreipkite dėmesį į motyvuotus jaunuolius, kurie yra pasiryžę daug mokytis. Juk kiekvienas nuo kažko pradėjome.

Padėkite darbuotojams tapti įmonės ambasadoriais

Kai darbuotojams patinka dirbti įmonėje, jie natūraliai tampa jos ambasadoriais. Jie papasakoja artimiesiems apie savo puikią patirtį darbe ir dažnai patys pirmi dalijasi skelbimais apie laisvas darbo vietas.

Darbdaviai gali paskatinti tai suteikdami darbuotojams progų reprezentuoti įmonę įvairiuose renginiuose ar apdovanodami juos už pagalbą surandant naujus darbuotojus.

Ieškokite kandidatų universitetuose

Sujunkite jėgas su profesinėmis mokyklomis, kolegijomis ir universitetais – tai puikus būdas surasti naujų kvalifikuotų talentų. Dalyvaukite universiteto karjeros mugėse, pasisiūlykite papasakoti apie savo įmonę mokyklose. Tokiu būdu ne tik rasite būsimų praktikantų, bet ir priminsite studentams apie savo įmonę, kai jie vėliau pradės nuolatinio darbo paieškas.

Na, o atradus savo svajonių kandidatą ir sukirtus rankomis, beliks pasirašyti labai svarbų dokumentą – tai ne kas kitas kaip darbo sutartis.

Darbo sutartis – tai dokumentas, kuriuo darbdavys ir darbuotojas susitaria dėl darbo sutarties sąlygų, darbo užmokesčio ir funkcijų atlikimo. „Legal Scrolls“ platformoje rasite darbo sutarties šabloną, kurį turėdami jūs šią informaciją užpildysite greitai ir be jokio vargo.

Užs. 405

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments