blank

Vaiko erdvės įrengimas

Tai taip pat svarbu, kaip ir kokybiškos vaikų kambario lovos. Maloniai, mielai įkurta erdvė mažajam suteiks daug laimės ir pilnatvės. Ji padės ne tik dieną, žaidžiant, mokantis, atrandant, bet ir naktį, kai ateis metas ilsėtis.

Mažesniems puikiai tiks animacinių filmų ar mėgstamų knygelių herojų atvaizdai. Vyresniems galima parinkti šiek tiek santūresnių detalių, jos leis suprasti, kad po truputį įžengiama į suaugusiųjų pasaulį ir įvykdyti sėkmingą perėjimą iš vieno amžiaus tarpsnio į kitą.

Kaip prisijaukinti miegą?

Tai klausimas, kuris kamuoja neretą. Svarbu sudominti ir paskatinti patį mažąjį eiti miegoti laiku. Kokybiškos, akiai mielos vaikų kambario lovos padės atlikti šią užduotį kaskart. Renkantis baldą, ant kurio ilsėsis atžala, vertėtų apsvarstyti šiuos kriterijus:

 • Vaiko amžius. Renkantis lovą lengvai galima pastebėti, kokiai vaikų amžiaus grupei ji skirta. Įmanoma, mąstant į ateitį, įsigyti ir tokią lovą, kuri gali tarnauti ilgus metus, tačiau nereikėtų persistengti, nes per didelėje lovoje vaikas gali jaustis nepatogiai, čia bus per daug tuščios erdvės.
 • Čia svarbu mažojo nuomonė ir kambario interjeras. Kaip ir minėta, pats vaikas turi norėti keliauti į savo lovą, todėl jos išvaizda itin svarbi.
 • Lovos dydis. Svarstant apie dydį reikėtų žinoti, kurioje kambario vietoje lova stovės. Gyvenantiems mažesniame būste gali būti patogesnė funkcionali lova: su daiktadėžėmis po ja, turinti sulankstomas spinteles ir panašiai. Tai padės taupyti vietą.
 • Aukštai. Jei kambaryje gyvena daugiau nei vienas vaikas, puikiai tiks dviaukštė lova ar net trivietė. Jos puikiai taupo vietą, tačiau tuo pat metu užtikrina ir nuostabią miego kokybę.
 • Medžiagos. Išsirinkus baldą norisi, kad jis tarnautų kuo ilgiau, būtų atsparus įvairiems aplinkos veiksniams. Svarbu, kad gamybos medžiagos būtų natūralios, be to, reikia atsižvelgti ir į saugumo veiksnius: juk vaikas turi ilsėtis saugiai, be rizikos susižeisti.
 • Tai ne ką mažiau svarbus kriterijus nei aukščiau išvardinti. Rekomenduojama įvertinti šeimos biudžetą ir rinktis tokią lovą, kuri atitiks tiek išlaidų, tiek kokybės, tiek patogumo lūkesčius. Dažnai įvairūs baldų salonai skelbia akcijas, todėl norimos vaikiškos lovos gali būti randamos dar pigiau.

Šie paprasti kriterijai padės rasti lovą, kuri atitiks visus lūkesčius ir patiks mažiesiems šeimos nariams, atitiks biudžeto lūkesčius ir tiks namų interjere.

Vaikų kambario lovos: skirtingi tipai

Lovų yra įvairiausių – žemiau pateikiami populiariausi jų tipai. Žinios apie juos padės apsispręsti, ko reikia. Tai, žinoma, sutaupys brangaus laiko įrengiant vaikų miego erdvę.

 • Viengulės. Jos puikiai tiks auginantiems vieną atžalą. Šios lovos padės išsimiegoti nuostabiai ir kambariui išlikti tvarkingam, neperkrautam.
 • Dvigulės. Dažniausiai antroji miego vieta išsiskleidžia iš žemesnės lovos dalies, todėl tai padeda efektyviai išnaudoti mažesnį kambarį
 • Dviaukštės. Šio tipo lovos puikiai pritaikytos namams, kuriuose auga dvi atžalos. Jos taip pat puikiai sutaupys vietos kambaryje.
 • Trivietės. Tai dviejų aukštų baldai, tačiau iš apatinės dalies gali būti ištraukiama trečioji miegamoji vieta.
 • Kūdikių lovelės. Jos pritaikytos mažiausiems, turi turėklus ir užtikrina, kad kūdikėlių miegas būtų saugus.

Žinios apie vaikiškų lovų tipus paspartins pasirinkimo procesą, todėl mažieji galės greičiau džiaugtis naujuoju kambario baldu.

Atsakingai parinkta lova – puiki investicija, padėsianti vaikui kasdien atsibusti pasiruošus išmokti kuo daugiau ir pažinti jį supantį pasaulį.

Užs. 1113

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments