Šviesos šaltiniai

Tai – vieni pagrindinių naktinės žvejybos elementų, kurių reikės net ir per pilnatį. Ypač pravartu pagalvoti apie prožektorių, uždedamą ant galvos: tuomet rankos liks laisvos, tačiau Jūs vis vien galėsite lengvai matyti, kas vyksta aplink. Visgi, galite išbandyti ir kitus variantus: svarbiausia, kad jie būtų patvarūs, ryškūs, atsparūs vandeniui ir lengvai naudojami. Ryškesnė šviesa padės sukurti daugiau apšvietimo, tačiau persistengti nereikėtų.

Tamsių spalvų masalai

Naktinės žvejybos naujokams gali pasirodyti, kad šviesūs, ryškūs masalai padarys didesnį įspūdį plėšrioms žuvims. Tačiau iš tiesų tokios spalvos tamsiame vandenyje greitai išblunka ir tampa pilkos, todėl pageidaujamų rezultatų gali ir neatnešti. Tuo tarpu tamsus masalas, priešingai, geriau atsispindi naktiniame danguje ir iš tiesų labiau vilioja būsimuosius Jūsų laimikius. Tas pats pasakytina ir apie kitus žvejybos metu naudojamus reikmenis.

Jautrūs įrenginiai

Reikėtų turėti omenyje, kad kai kurios didesnės žuvys yra protingesnės, todėl vien tik tamsiais masalais jų nepavyks suvilioti. Jei į pagalbą nuspręsite pasitelkti echolotus ar kitus panašius prietaisus, įsitikinkite, kad jie yra aprūpinti naktiniais režimais. Siekiant kompensuoti šviesos trūkumą, patariama rinktis jautresnę meškerę ir valą: tuomet galėsite pajausti net ir menkiausią judesį, tad žūklė bus kur kas sėkmingesnė.

Tinkama apranga

Žvejybiniai drabužiai turėtų būti tamsesni – jie padės Jums užsimaskuoti ir neišgąsdinti žuvų, o taip pat apsaugos nuo susidomėjusių vabzdžių. Net ir vasaros mėnesiais pravartu pasirūpinti šiltesniais drabužių sluoksniais: vandens temperatūra gali ženkliai nukristi, o jeigu pakils ir vėjas, patirtys tikrai nebus pačios maloniausios. Ilgos rankovės suteiks papildomą apsaugą nuo vėjo ir vabzdžių, o aukštos kokybės audiniai gerai kvėpuos ir greitai džius – tokios savybės Jums turėtų būti aktualiausios.

Daiktų organizavimo sprendimai

Naktį žvejojant valtyje, patariama turėti kuo mažiau daiktų, kad netyčia už jų neužkliūtumėte ir neišmestumėte už borto. Svarbu, kad kiekvienas iš jų būtų pakankamai pakrautas ir įdėtas į vandeniui atsparų dėklą. Ypač pravartu su savimi pasiimti išorinį maitinimo šaltinį, geriau žinomą kaip „powerbank“ – tuomet esant poreikiui galėsite juos pakrauti.

Pirmosios pagalbos rinkinys

Statistiškai nakties metu žvejams dažniau tenka patirti traumų ir įvairių nelaimingų atsitikimų. Žinoma, norisi tikėtis, jog į šią statistiką nepateksime, tačiau atsarga gėdos nepadarys, o vaistinėlė neužims daug papildomos vietos. Galite naudoti tą pačią, kurią vežiojatės automobilyje – taip išvengsite papildomų pirkinių, tačiau pasirūpinsite savo saugumu. Svarbus bus ir vietos pasirinkimas: jei ją gerai pažįstate, net ir nakties metu čia jausitės ir jaukiau, ir saugiau.

Poilsio reikmenys

Jei žvejodami nuspręsite ir pailsėti, pravartu pasirūpinti patogia poilsio vieta – tam bus reikalinga palapinė ir atitinkamam sezonui pritaikytas miegmaišis, o dar minkštesnį pagrindą leis sukurti turistiniai kilimėliai. Tiesa, šie pasirinkimai yra labai individualūs. Taip pat reikėtų nepamiršti gėrimų ir maisto – jei nuspręsite jį gamintis, atitinkamai reikės ir ruošimo bei valgymo įrankių.

Apsirūpinę visais šiais reikmenimis, būsite pasiruošę bet kokiems iššūkiams, su kuriais galite susidurti tamsiuoju paros metu. El. parduotuvėje Pigu.lt žvejybos reikmenys nustebins plačiu asortimentu – čia netrūksta ir tokių, kuriuos galėsite pritaikyti naktį. 

Užs. 390

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: