blank
Contemporary living room interior design with a white sofa

Sofa yra pagrindinis ir, ko gero, svarbiausias baldas svetainėje. Tai baldas, ant kurio patogu ir jauku atsisėsti, susisukti po ilgų dienos darbų. Tai neatsiejama televizoriaus žiūrėjimo, kompiuterinių žaidimų žaidimo ar jaukių pašnekesių kompanionė, kuri be kitą ko, dar ir papildo erdvę, suteikia jai stiliaus ir padeda sukurti norimą atmosferą. Tiesa, būtina paminėti, kad sofų pasirinkimas – be proto didelis, o pasirinkti tinkamą – labai svarbu. Tiesa, pasirinkti vien tik sofos dizaino tikrai nepakanka. Ko gero svarbiausias sprendimas, kurį teks atlikti – išsirinkti tinkamą sofos dydį. Erdvė, jos dydis ir forma, kambario užimtumas ir sofos paskirtis – štai nuo ko priklauso sofos dydžio pasirinkimas. Apie tai plačiau pakalbėsime šiame straipsnyje. 

Kambario dydis 

Tinkama sofa pavers kambarį jaukia erdve, stilingai jį papuoš ir papildys ir tiesiog suteiks daugiau patogumo ir praktiškumo. Tačiau, siekiant, kad sofa atrodytų gražiai, būtų patogi ir puikiai papildytų erdvę, būtina pasirinkti tinkamą sofos dydį. Na, o jis tiesiogiai priklauso ir nuo kambario, kuriame sofa stovės, dydžio. Didelės ir erdvios sofos įsigijimas gali padidinti jūsų komfortą namuose, bet jei gyvenate studijos tipo bute, ji visiškai užgoš jūsų namus. Nors ji ir bus patogi, ji neleis patogiai naudotis erdve. Tai atrodo akivaizdu, tačiau, žmonės dažnai priima klaidingus sprendimus ir įsigyja netinkamo dydžio, per mažas ar per dideles sofas. 

Naudinga atminti, kad sofa neturėtų užimti viso kambario sienos ilgio. Teigiama, kad iš kiekvieno sofos krašto turėtų likti nors 45-50 cm laisvos erdvės. Šiuos skaičius naudinga atminti renkantis bet kokį minkštą baldą. Tokiu būdu, sofa ne tik puikiai atrodys, bet ir netrukdys, paliks laisvos erdvės patogiam vaikščiojimui ar kitų baldų naudojimui.  

Kambario forma

Visos svetainės ir kiti namų kambariai yra skirtingi. Ne visuose namuose šios erdvės yra vienodos, o šiomis dienomis, galima rasti vis modernesnių ir inovatyvesnių architektūrinių sprendimų. Vieni kambariai gali būti standartinio kvadrato formos, kiti pasižymėti siauru, bet ilgu dizainu. Tad, rasti sofą, kuri puikiai tiktų erdvei, ne tik dydžio prasme, irgi yra labai svarbu. Didelė ir erdvi sofa arba minkštas kampas gali tapti puikiu pasirinkimu, jei kambarys yra atviro tipo. Tokiu būdu, šis baldas leidžia atskirti skirtingas erdves: pavyzdžiui, atskirti svetainės ir valgomojo zoną. Tuo tarpu, siaurame ir ilgame kambaryje tokia sofa tikrai nebus tinkama. Čia vertėtų rinktis nedidelę, bet ilgą sofą. 

Žinoma, būtina atsižvelgti ir į kitas architektūrines ypatybes, esančias kambaryje. Pro pirštus nepraleiskite langų, durų, židinių ar sienose integruotų lentynų. Nuo to priklausys tai, kokio dydžio sofą galėsite pasirinkti, kad pastaroji neblokuotų praėjimų, netrukdytų naudotis kitais baldais, šildymo instaliacijomis. 

Kambario judrumas

Renkantis tinkamą sofos dydį labai svarbu atsižvelgti ir į kambario judrumą. Rinkdamiesi sofą pagalvokite apie erdvę, kurioje ji stovės ir tai, kaip dažnai ir intensyviai ten vaikštote jūs ar jūsų svečiai. Labai svarbu, kad sofa neužstotų takų ir praėjimų, durų įėjimų. Erdvėje turi būti patogu ir lengva judėti, o per didelė sofa gali tam trukdyti. Atkreipkite dėmesį sofos plotį, gylį, aukštį. Įsitikinkite, kad šie matmenys yra tinkami jūsų erdvei ir suteikia bent 70 cm laisvos erdvės tarp sofos ir durų ar kitų baldų. 

Sofos paskirtis 

Renkantis tinkamą sofos dydį, būtina pagalvoti ir apie pačios sofos paskirtį. Svarbu būti praktiškiems ir neidealizuoti pasirinkimo. Jei dažnai sulaukiate svečių ar šeimos apsilankymų, labai svarbu pasirinkti ir šiek tiek didesnę sofą, kuri leistų visiems atsisėsti patogiai. Tačiau, jei ji bus naudojama rečiau, dvivietė sofa gali tapti geriausiu pasirinkimu. Tokia sofa puikiai tiks ir itin mažame kambaryje. Žinoma, galima rinktis ir trivietes, keturvietes sofas, kurios yra praktiškesnės, tačiau, užima ir daugiau vietos. Daug dėmesio reikėtų skirti ir sėdėjimo įpročiams. Vieni sėdi kojas nuleidę ant žemės, kiti mėgsta jas susikelti ant sofos. Na, o tokie poreikiai taip pat nusako sofos dydžio pasirinkimą. Pasirinkite tokią sofą, kuri suteikia jums maksimalų komfortą. 

Tikime, kad atsižvelgę į šiuos kelis patarimus tikrai lengviau pasirinksite sau tinkamo dydžio sofą. Platų ir įvairų sofų pasirinkimą galite rasti Varle.lt svetainėje. Čia rasite ne tik draugiškas kainas ir platų asortimentą, bet ir šaunias akcijas!

Užs. 1195

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: