blank
Confused bearded man shouting and standing on blackboard background. painted cloud.

Koks rekuperatorius būtų pritaikytas pagal jūsų poreikius?

Rinkdamiesi rekuperatorių namams, dauguma vartotojų ieško palyginti pigaus, o kartu ir didžiausio efektyvumo įrenginio. Prietaiso pasirinkimas ir rekuperacijos dizainas yra labai individualūs klausimai. Tai, kas tinka vienam pastatui, gali netikti kitam. Būtent todėl reikia atkreipti dėmesį į investuotojų lūkesčius. Žinoma santykis tarp namo ploto ir rekuperatoriaus tipo yra gana svarbus, nes nuo jo priklauso tinkamo įrenginio pasirinkimas. Tai svarbu pasirinktos įrangos efektyvumui, taigi ir rekuperatoriaus eksploatacijos sąnaudoms.

Kitas labai svarbus klausimas yra našumas. Reikia atsiminti, kad maksimaliu greičiu veikiantis rekuperatorius negali užtikrinti mažesnio kaip 1:1 oro mainų per darbo valandą. Tačiau darbas su aukščiausia konkretaus įrenginio pavara ne visada yra geriausias sprendimas finansų ir patogumo požiūriu.

Svarbiausias rekuperatoriaus elementas yra šilumokaitis. Tai „širdis“, kurioje perduodama energija. Trumpai galima pasakyti, kad kuo didesnis šilumokaičio efektyvumas, tuo geriau. Tai reiškia, kad pakeliui „prarandama“ mažiau energijos. Būtent teisingas pasirinkimas turi didžiulę įtaką tam, ar būsime patenkinti įrenginio veikimu.

Svarbiausia – pastato dydis ir našumas

Be abejo, svarbiausias iš visų klausimų renkantis rekuperatorių yra objekto dydis, kuriame ketiname įrengti rekuperacinę sistemą, kuo ji didesnė, tuo didesnis turi būti vėdinimo įrenginio našumas. Skaičiavimas labai paprastas ir kiekvienas gali įsivertinti, nes užtenka žinoti pastato dydį m3 ir išsirinkti reikalavimus atitinkantį bloką.

Taip pat verta pasinaudoti specialistų nemokamu greitu įvertinimu – https://www.el-vent.com/lt/vedinimo-sistemos/rekuperatoriai-ir-vedinimo-irenginiai/rekuperatoriai-ir-vedinimo-irenginiai-komfovent.

Žinoma, rekuperatorių galite pasirinkti ir patys, tačiau priimant galutinį sprendimą verta užsisakyti rekuperacijos projektą. Į tokį projektą bus įtrauktas tinkamai parinktas ir išdėstytas vėdinimo įrenginys, visos instaliacijos projektas, medžiagų sąmata, surinkimo techninis brėžinys, oro balansas.

Užs. 1063

trecias brolis
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: