Home Verslas Kaip neišvarginti akių dirbant kompiuteriu?

Kaip neišvarginti akių dirbant kompiuteriu?

0
Kaip neišvarginti akių dirbant kompiuteriu?

Jeigu labai daug laiko praleidžiate prie kompiuterio – tokiu atveju savo akims reikia skirti daugiau dėmesio. Pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie padės Jums nevarginti akių, džiaugtis puikia rega, juolab, išvengti sausėjimo su kuriuo dažniausiai susiduriama dėl nuolatinio laiko leidimo prie ekrano.

Pertraukėlės – būtinos

Bene geriausia profilaktika nuo ligų – nuolatinis pertaukėlių darymas, kuris naudingas ne tik mūsų akims, tačiau ir visam organizmui. Geriausia, žinoma, daryti pertraukas bent jau kas valandą. Tokiu atveju vienos pertraukos ilgis turėtų siekti apie 10 minučių. Išgerkite arbatos, dar geriau – pasivaikščiokite, pasižiūrėkite pro langą, kad akys matytų tolimesnį vaizdą nei tik kompiuterio ekranas. Taip dažniausiai pailsi ne tik akys, tačiau ir žmogaus psichika.

Pertraukų metu tai pat galima atlikti akių pratimus. Jų yra labai daug. Paprasčiausias – akių obuolių judinimas. Svarbiausia daryti tai greičiau, tai lėčiau, kad akys – dirbtų. Nuo nuolatinio žiūrėjimo į ekraną, patikėkite, jos labai pavargsta.

Tinkamas darbo vietos įsirengimas

Žinoma, nuolatinai dirbant kompiuteriu labai svarbu ir tinkamai įsirengti darbo vietą, kuri atitiktų Jūsų kūno poreikius. Tai dažniausiai susiję ne tik su tinkamo aukštumo kompiuterio ekranu, tačiau taip pat ir su apšvietimo sistema, kuri garantuoja, kad darbo metu Jūsų akys per daug nepavargs. Įsigykite ir akis tausojančius ekranus. Nors šiuo metu daugelis kuriami būtent tokie, tačiau verta papildomai pasidomėti inovacijomis, kurios leidžia nevarginti akių net ir kasdien žiūrint į ekraną.

Specialūs akiniai darbui su kompiuteriu

Taip pat galima įsigyti specialius akinius, kurie yra skirti darbui su kompiuteriu. Jie padeda kur kas labiau mažinti akių nuovargį, juolab, puikiai tinka ir tiems, kuriems nereikalingi regos korekcijos akiniai. Išbandykite. Daugelis teigia, kad darbas su jais yra kur kas patogesnis.

Dirbtinių ašarų pasirinkimas

Tai pat dažniausiai nuo sėdėjimo prie kompiuterio tenka susitaikyti su labai sausomis akimis. Dažniausiai taip nutinka todėl, kad žmonės paprasčiausiai pamiršta… mirksėti. Tuomet sausas akis pradeda skaudėti, peršti, jos pasidaro raudonos. Alternatyva yra dirbtinės ašaros, kurias galima įsigyti vaistinėje.

Kai kurie žmonės bando akis pagyvinti natūraliomis ašaromis. Tokiu atveju į rankas ima svogūną ir laukia, kol ašaros pradės tekėti upeliais. Taip, akys bus sudrėkintos. Tačiau dirbtinėse ašarose yra daugiau vitaminų, kurie naudingi ir labai reikalingi akims, tad geriau siūlome rinktis jas. Jei akių lašai nepadeda ir jaučiamas nuolatinis akių diskomfortas, rekomenduojama apsilankyti akių klinikoje – https://regoscentras.lt/.

Užs. 1009

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments