blank

Miegamasis kambarys, be abejonės, yra vienas iš svarbiausių kambarių namuose. Jame ilsimės, miegame ir praleidžiame tikrai daug laiko. Dėl šios priežasties, labai svarbu, kad miegamasis būtų jaukus ir šiltas, o jame jaustumėtės gerai. Geriausias būdas suteikti miegamojo kambariui jaukumo ir šilumos – pasirinkti stilingus, praktiškus ir funkcionalius miegamojo baldus. Tiesa, miegamajame svarbiausia yra lova, o be jos labai svarbu pasirūpinti ir baldais, kurie suteikia daug ir patogios daiktų laikymo vietos. Tinkamiausios tam – komodos. Komodos skirtos miegamajam yra vieni iš universaliausių ir praktiškiausių, daiktų laikymui skirtų, baldų. Jos ne tik praktiškos, bet ir labai stilingos, todėl, tikrai puoš miegamąjį. Tačiau, komodos gali būti įvairiausių dydžių, konfigūracijų ir stilių, todėl, išsirinkti gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje rasite kelis naudingus patarimus, kurie pravers renkantis naują komodą, miegamajam kambariui. 

Dydis 

Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį būtina atsižvelgti renkantis komodą miegamajam – jos dydis. Dydis turėtų būti pasirenkamas atsižvelgiant į turimus poreikius bei, žinoma, miegamojo dydį. Dažniausiai, miegamojo komodos susideda bent iš 3 stalčių, o pačios komodos plotis gali skirtis. Jei miegamasis nedidelis – rinkitės aukštesnę ir siauresnę, tačiau, daugiau stalčių turinčią komodą. Tokiu būdu, užimsite mažiau grindų vietos, o kambaryje galės būti išlaikomas minimalistinis stilius. Didesniems, erdvesniems miegamiesiems puikiai tiks ir erdvios, plačios komodos su giliais stalčiais. Negana to, pasirinktą komodą galėsite išnaudoti ir kaip spintelę, ant kurios galėsite laikyti įvairiausius daiktus, aksesuarus, dekoracijas ar net veidrodį. Tinkamas dydis papildys kambarį, neužgoš jo ir padės išlaikyti stilingumą.

Medžiaga

Nuo medienos iki metalo ir plastiko – komodos gali būti gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Na, o nuo medžiagos priklauso ne tik komodos patvarumas ir ilgaamžiškumas, bet ir išvaizda bei stilius. Atvirkščiai nei vonios kambaryje ar virtuvėje, miegamajame nėra drėgmės ar specialių sąlygų, dėl kurių, vieno ar kito tipo komodos negalėtų būti naudojamos. Populiariausios ir ko gero patvariausios – medinės komodos. Jos turi klasikinę, tradicinę išvaizdą, yra sunkios, tačiau, garantuoja patvarumą ir ilgaamžiškumą. Ąžuolinės komodos yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, dėl sodrios spalvos ir tvirtumo. Jei norite šviesesnės ir “lengvesnės” komodos – iš pušies medienos pagaminta komoda gali būti geras pasirinkimas. Tačiau, natūralaus medžio komodos pasižymi ir gana aukšta kaina. Na, o jei ši kaina neįkandama, bet  norite vaizdo bei stiliaus, kurį suteikia medinė komoda – iš medžio drožlių plokščių gaminamos komodos gali būti puiki alternatyva. MDF arba laminuotų plokščių komodos yra pigesnės, lengvesnės, o taip pat, suteikia platų spalvų ir stilių pasirinkimą. Tiesa, jos yra ir gana patvarios, tačiau, jų tvirtumas tikrai neprilygsta medinėms. Komodos gali būti ir metalinės. Jos tikrai tvirtos ir patvarios, bet nepasižymi jaukumu ar “šiltumu”. Tiesa, jos gali puikiai derėti prie minimalistinio, industrinio stiliaus miegamojo interjero. 

Spalva

Renkantis naują komodą miegamojo kambariui svarbu nepamiršti atsižvelgti ir į spalvas. Komodos gali būti įvairiausių spalvų, tad rasti tokią, kuri labiausiai derės prie miegamojo interjero bei stiliaus – neturėtų būti sunku. Saugiausias pasirinkimas – neutralios spalvos. Tai pilkos, smėlio spalvos, baltos komodos, kurios puikiai derės tiek prie tradicinio, tiek prie šiuolaikinio namų stiliaus. Natūralaus medžio spalvos, lakuotos komodos puikiai papildys klasikinį miegamojo stilių, o juodos puikiai derės minimalistinio, šiuolaikinio bei industrinio stiliaus kambaryje. Tiesa, naudinga paminėti, kad komoda gali tapti ir miegamojo kambario akcentiniu baldu. Jei norite, kad komoda būtų miegamojo stiliaus akcentas, rinkitės ryškių, neįprastų spalvų komodas. Pavyzdžiui, geltona ar mėlyna komoda pagyvins kambarį, suteiks jam išskirtinumo ir unikalumo. Naudinga nepamiršti ir rankenėlių spalvos, jei pasirinkta komoda jas turi. Klasikinis ir saugus pasirinkimas – tos pačios, kaip ir pati komoda, spalvos rankenėlės. Dažnos ir populiarios – sidabrinės, metalo spalvos rankenėlės, kurios nėra labai ryškios ir nekrenta į akis. Tuo trapu, auksinės arba juodos rankenėlės gali tapti pačios komodos akcentu. Tiek pačios komodos, tiek rankenėlių spalvą derinkite prie kitų, miegamojo kambaryje esančių baldų. Tokiu būdu, išlaikysite stiliaus vientisumą. 

Miegamojo komodos ir kiti miegamojo baldai internetu, už pačias draugiškiausias kainas tik varle.lt svetainėje:  https://www.varle.lt/miegamojo-baldai/

Užs. 1498

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments