blank

Kilimo vaidmuo bet kurios patalpos interjere yra svarbus. Tai yra akcentas, kuris prideda patalpai asmeniškumo ir sukuria apčiuopiamą naudą ne tik vizualiai, bet ir praktiškai. Tačiau, jeigu planuojate įsigyti kilimą internetu, nes dabar vyksta išpardavimas ar galvojate, kaip kuo gražiau įrengti savo namų patalpas, reikia nepamiršti kelių dalykų, susijusių su jų dydžiu, spalvomis ir raštais. Apžvelgsime svarbiausius patarimus, į ką reikėtų atsižvelgti, kai ruošiatės pirkti kilimą svetainei.

Kilimo dydis

Rinkdamiesi kilimą susidursite su standartiniais ir nestandartiniais dydžiais. Nors kai kada verta rinktis individualizuotą dydį pagal užsakymą, jeigu nenorite per daug išlaidauti, standartinių išmatavimų modelių tarpe tikrai rasite tai, kas turėtų tikti.

Kad ir kokio dydžio kilimą pasirinktumėte, taisyklė, kaip estetiškai patiesti kilimą svetainėje, yra tokia – iš visų pusių palikite bent 10-20cm neuždengto ploto. Taip pat pasistenkite, kad visų baldų kojos stovėtų ant kilimo. Kai sofų, fotelių ir/ar stalų kojos nėra pastatytos ant kilimo, kambarys gali atrodyti neišbaigtas, o jo interjeras kris į akis kaip nesubalansuotas.

Kilimo spalva bei medžiagos

Negalima pabėgti nuo to fakto, kad grindų estetika ir išvaizda labai stipriai prisideda prie bendro svetainės įvaizdžio. 

Jeigu jūsų kambaryje dominuoja neutralios spalvos ir nėra daug raštų, pasirinkus būtent raštuotą kilimą galima sukurti unikaliai atrodančią erdvę su smagiu akcentu. Tamsūs kilimai gerai tinka tamsioje aplinkoje, tačiau lengvesnę jų priežiūra atsveria tai, kad jie sugeria daug šviesos. Paprastai patariama rinktis tokios spalvos kilimą, kurios akcentų interjere būtų daugiausiai. Paprasčiau tariant – naudokite vieną iš dviejų dažniausiai matomų spalvų. 

Renkantis medžiagą svarbu atsižvelgti į tai, ko norisi ir tai, kokia būtų priežiūra. Natūrali vilna visada traukia akį ir džiugina ant jos užlipus, tačiau tokių kilimų kaina yra aukštesnė, o priežiūra – sudėtingesnė. Medvilniniai kilimai yra labai populiarūs. Nors medvilnė nėra tokia šilta, kaip įprasta vilna, tačiau jos priežiūra ir kaina labiau džiugina pirkėjus. Na ir galiausiai turime sintetiką – nailoną arba poliesterį. Pastarąsias medžiagas dauguma renkasi dėl patvarumo ir kainos santykio. Sintetika dažnai pasižymi aukštu atsparumu dėmėms bei lengva priežiūra. 

Užs. 1195

naujieji
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: