Kiekvienam mūsų yra puikiai žinoma, kad svarbu miegoti bent aštuonias valandas per parą, tačiau tokią pat didelę reikšmę turi ir miego kokybė. Dėl nepatogaus miego nakties metu neretai tenka prabusti, o ryte gali kankinti nugaros ar kitų kūno dalių skausmai. Jei pasirinksite tinkamą čiužinį, šių nepatogumų tikrai galėsite išvengti, tačiau ne visada yra paprasta nuspręsti, koks čiužinys tikrai pateisintų jūsų poreikius. Jei vadovausitės keliomis svarbiausiomis taisyklėmis, rasti tinkamą čiužinį tikrai nebus labai sudėtinga, taigi, jei norite sužinoti daugiau, rekomenduojame tęsti skaitymą. Taigi, kokio tipo čiužinį vertėtų pasirinkti, ir į kokias jų savybes reikėtų nepamiršti atsižvelgti?

Latekso čiužiniai

Šio tipo čiužiniai yra kokybiški ir ilgaamžiai. Jie yra laidūs orui, todėl čiužiniuose nesiveisia erkutės ar kiti mikroorganizmai. Latekso čiužinys puikiai prisitaiko prie žmogaus kūno formų, taigi, užtikrinamas patogus miegas. Kadangi tokio tipo čiužiniai yra lankstūs, juos yra paprasta transportuoti ar pernešti į kitą vietą. Vis dėlto, latekso čiužiniai turi ir tam tikrų trūkumų: jie yra ganėtinai sunkūs, be to, šio tipo čiužinių nerekomenduojama naudoti drėgnose patalpose.

Spyruokliniai čiužiniai

Spyruoklinis čiužinys pasižymi puikiu oro pralaidumu, todėl jį galima naudoti ir gana drėgnoje patalpoje. Tokio tipo čiužinys pasižymi itin dideliu elastingumu, todėl jis puikiai prisitaiko prie kūno linijų ir garantuoja tikrai kokybišką miegą. Spyruoklinių čiužinių kaina yra gana nedidelė, tačiau svarbu įvertinti, kad jų ilgaamžiškumas nėra toks didelis kaip lateksinių čiužinių.

Viskoelastiniai čiužiniai

Viskoelastinis čiužinys yra itin patogus ir ilgaamžis. Šio tipo čiužiniai gali būti naudojami net ir tada, jei partnerių kūno svoris smarkiai skiriasi – viskoelastinis čiužinys puikiai paskirsto svorį ir garantuoja maksimaliai gerą poilsį. Dėl savo unikalių savybių viskoelastiniai čiužiniai yra rekomenduojami ir tiems žmonėms, kurie kenčia nuo nugaros skausmo: jie palaiko taisyklingą stuburo padėtį, todėl ryte nėra juntamas nuovargis. Taip pat svarbu paminėti, kad šie čiužiniai yra tinkami alergiškiems žmonėms – viskoelastinėje medžiagoje nesiveisia erkutės ar kiti mikroorganizmai. Vis dėlto, tokio tipo čiužinys nėra tinkamas žmonėms, kurie gausiai prakaituoja. Šio tipo čiužinių taip pat nerekomenduojama naudoti drėgnose patalpose – nuo drėgmės pertekliaus viskoelastinis čiužinys ilgainiui ima kietėti.

Koks turėtų būti čiužinio kietumas?

Svarbiausia yra tai, kad čiužinys maksimaliai prisitaikytų prie jūsų kūno formų – geriausias čiužinys yra toks, kuris yra ne per kietas, ir ne per minkštas. Specialistai išskiria tris pagrindines čiužinių kietimo grupes – tai minkšti, vidutinio kietumo, ir minkšti čiužiniai. Minkštą čiužinį rekomenduojama rinktis žmonėms, kurių svoris yra ne didesnis nei 90 kg, vidutinio kietumo čiužinys labiausiai tinka 90-110 kg sveriantiems žmonėms, o kieti – sveriantiems 110 kg ir daugiau.

Jei esate alergiški…

Alergiškiems žmonėms svarbu pasirinkti tokį čiužinį, kuris stabdo erkučių, grybelių bei kitų mikroorganizmų dauginimosi procesą. Puikiu pasirinkimu gali būti viskoelastinio pagrindo čiužinys, kuris užtikrina tikrai ramų miegą. Jei turite alergiją dulkių erkutėms, patartina nesirinkti spyruoklinių čiužinių, nes jie negarantuoja pakankamos apsaugos, – kur kas palankesne galimybe bus viskoelastinis čiužinys.

Jei skundžiatės nugaros skausmais…

Jei ryte dažnai skauda nugarą, dažnu klausimu tampa tai, koki ciuzini rinktis. Svarbiausia – pasirūpinti, kad čiužinys kiek įmanoma geriau prisitaikytų prie jūsų kūno formų: palanku įvertinti, kiek anatominių zonų turi čiužinys, pasidomėti, koks yra jo kietumas, ir t.t. Taip pat vertėtų nepamiršti, kad čiužinys turėtų būti keičiamas kas 7-8 metus ar dar dažniau, jei miego metu imate jausti diskomfortą.

Koks turėtų būti čiužinio dydis?

Vienam žmogui įprastai pakanka 90-100 cm pločio čiužinio, kurio ilgis turėtų būti 20 cm didesnis už žmogaus ūgį. Jei ant čiužinio miegos du žmonės, tokiu atveju jo plotis gali būti 180-200 cm ar mažesnis (tai priklauso nuo jūsų miegojimo ypatumų).

Kiek pinigų esate pasiryžę investuoti?

Nors įprasta manyti, kad geras čiužinys būtinai turi kainuoti brangiai, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Jei iš anksto numatysite, kiek pinigų skirsite čiužinio įsigijimui, rasti tinkamiausius pasirinkimus galėsite dar paprasčiau: internetinėse parduotuvėse visada yra suteikiama galimybė pasirinkti prekių atranką pagal kainų intervalą, taigi, rasti geriausius pasiūlymus galėsite gerokai paprasčiau.

Užs. 818

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: