blank

Pandemijai gerokai pakoregavus ne tik mūsų laisvalaikį, bet ir darbo sąlygas, nuotolinio darbo populiarumas ir toliau sparčiai auga. Atsižvelgiant į tai, kad sunku prognozuoti, kada grįšime prie senojo gyvenimo ritmo ir, ar apskritai grįšime, vis daugiau žmonių ieško galimybių darbo vietą susikurti savo pačių namuose. Specialiai darbui skirtas kambarys – jau greičiausiai nebenustebins nei vieno, tačiau idėja namų ofisą įsirengti savo kieme – tikrai gali. Todėl realias jos įgyvendinimo galimybes šiandien nusprendėme aptarti su jau ilgus metus medinių namelių statybose besispecializuojančia Meistro Namai komanda.

Ar tokiam statiniui yra reikalingas statybos leidimas?

Norint įsirengti specialią darbo patalpą savo nuosavame kieme reikėtų atsižvelgti į bendruosius statybų reikalavimus, kaip ir statant bet kokio kito tipo pagalbinį pastatą. Jei ši patalpa, pastatyta privačiame namų valdos žemės sklype ar sodo sklype, neviršys 50 m2 ploto ir 5 m aukščio, ji bus priskiriama I nesudėtingų statinių kategorijos grupei. Trumpai tariant, tai reiškia, jog tokiam statiniui specialus leidimas ir projektas reikalingas nebus, išskyrus atvejus, kai jūsų sklypas priklauso kultūros paveldo objekto teritorijai, kultūros paveldo vietovei ar Kuršių nerijai. Jeigu gyvenate sodyboje ar kaimo vietovėje, kurios gyventojų skaičius nėra didesnis nei 3 tūkst., o gyvenvietė nėra įtraukta į saugomų teritorijų sąrašą, darbo patalpą be leidimo savo kieme galite statyti net didesnę. Tokio pastato plotas turėtų neviršyti 8,5 m aukščio ir 80 m2 bendrojo ploto.

Ne retai susiduriame su atvejais, kai norima tokio pastato statybas pradėti be leidimo tikintis, jog prireikus, jį bus galima įteisinti, tačiau to daryti nerekomenduojame. Ne retais atvejais paaiškėjus, kad statyba negalima, statytojas patiria ne mažų finansinių nuostolių – statinį reikia gerokai pertvarkyti, o kartais net ir nugriauti. Taip pat, net ir atsiradus galimybei įteisinti savavališką statybą, dažniausiai už tai tenka ne mažai papildomai susimokėti. Pavyzdžiui, į savavališkas statybas investavus 10 tūkstančių eurų, jos įteisinimas galėtų kainuoti apie 2000 eurų.

Kokia vieta sklype galėtų būti labiausiai tinkama namų ofisui?

Į šį klausimą atsakyti nėra taip paprasta, nes kiekvienu atveju reikėtų atsižvelgti į individualų sklypo išplanavimą. Vis dėlto verta akcentuoti, kad, net ir išsiaiškinus, jog planuojamam pastatui specialus leidimas nėra reikalingas, jūsų statiniui bus taikomi tam tikri reikalavimai.

Net ir įsirengiant mažo ploto namų ofisą savo kieme, jis vis tiek privalės atitikti sodų bendrijos nustatytus reikalavimus – išlaikyti reglamentuotą atstumą nuo sklypo ribos, kuris turėtų būti ne mažiau nei 3 metrai. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių atstumo išlaikyti negalite ir jis bus mažesnis, prieš pradedant statybas privalote gauti rašytinį kaimyninio sklypo savininko sutikimą. Naujasis statinys taip pat privalo atitikti priešgaisrinio bei sanitarinio atstumo iki kitų statinių reikalavimus.

Užbaigus tokio statinio statybas taip pat reikėtų nepamiršti deklaruoti statybų užbaigtumą. Tai padaryti galėsite užpildę specialią formą statybų inspekcijos puslapyje: https://vtpsi.lrv.lt. Užpildžius deklaraciją, statinį (ne vėliau kaip per 3 mėn.) taip pat reikės įregistruoti Nekilnojamojo turto registre.

Ar verta rinktis jau paruoštą namų ofiso projektą, ar reikėtų jį projektuoti individualiai?

Dažnu atveju klientai linkę rinktis jau paruoštą namelio projektą galvodami, jog pagal individualius jo pageidavimus suprojektuoto statinio teks laukti bent metus. Tačiau tai – mitas. Patikėjus tokio statinio projektavimą ir surinkimą Meistro Namų komandai, savo namų ofisu džiaugsitės jau po 6 savaičių!

Vis dėlto norintiems geriau įvertinti, kuris – jau paruoštas ar individualus – namų ofiso projektas geriau atitiks jūsų lūkesčius, vertėtų atsižvelgti į savo poreikius. Nors iš pažiūros gali pasirodyti, kad individualus vasarnamio projektas kainuoja brangiau, projektuodami namų ofisą savo kieme individualiai, galėsite atmesti visus nereikalingus elementus, todėl mokėsite tik už tai, ko jums reikia. Individualus ofiso kieme projektas taip pat garantuos, kad patalpos bus išplanuotos taip, kaip jums išties patogu – erdves susiplanuosite pagal savo poreikius. Gana populiarus mūsų klientų pasirinkimas – pagal savo poreikius pakoreguoti jau paruoštą namelio projektą, nes tokiu būdu išvengiama daugelio projektavimo darbų, o išsirinkti statinį tampa daug paprasčiau.

Nuspręsti, ar verta rinktis jau paruoštą pagalbinio pastato projektą, ar jį projektuoti individualiai, gali padėti gerai įvertintas sklypo dydis ir forma – individualiai projektuojami surenkami nameliai gali būti pritaikomi bet kokiam sklypui. Nors, kalbant apie nedidelį pagalbinį pastatą, dažniausiai įsivaizduojamas paprastas keturkampis medinukas, nereikėtų apsiriboti šia idėja. Individualiai suprojektuoti surenkami nameliai gali būti gana modernūs, su dideliais panoraminiais langais, įvairiausių formų terasa ar net keliomis, tradiciniais, klasikiniais ar moderniais elementais dekoruotomis durimis ir langais, kurie pavers jūsų namų ofisą ypač stilingu.

Kaip šiame pastate išlaikyti komfortišką temperatūrą žiemą?

Vertinant tai, kad tokio tipo pastatai dažniausiai naudojami tik šiltuoju sezonu, o sandari medienos konstrukcija jau savaime užtikrina puikią šilumos izoliaciją dėl specifinių, medienai būdingų savybių, jų šiltinimo poreikis yra minimalus. Tačiau, norint tokiomis patalpomis nuolat naudotis ir žiemą, jas apšiltinti taip pat galima. Tiesa, verta paminėti, kad surenkami mediniai nameliai taip pat gali būti šildomi įrengta krosnimi arba paprastu elektriniu šildytuvu pagal poreikį. Jei namelis pastatytas iš kokybiškų medžiagų ir pasižymi tinkamu sandarumu bei izoliacija, tiek įrengtas pečius, tiek šildytuvas greitai įšildo visas patalpas ir šilumą išlaiko gana ilgai.

Ypač svarbu nepamiršti ir to, kad geresnė tokių pastatų šilumos izoliacija priklauso ne tik nuo apšiltintų sienų. Remiantis bendrais skaičiavimais, net 25% šilumos nuostolių tenka langams ir durims, o 10-15% luboms, todėl, prieš nuspręsdami imtis šiltinimo darbų, visų pirma, įsitikinkite, kad jūsų mediniame namelyje/namų ofise sudėti kokybiški, geromis izoliacinėmis savybėmis pasižymintys langai ir durys. Šiam tikslui pasirinkę Meistro Namų gaminamus namelius, džiaugsitės aukščiausios kokybės 2 stiklų atidaromais/palenkiamais, laminuotais, klijuoto medžio langais bei laminuotomis, klijuoto medžio vidaus ir lauko durimis, kurie bus įskaičiuoti į namelio kainą.

Užs. 349

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments