AB
AB "Rokiškio sūris" vadovas Dalius Trumpa. D.Zibolienės nuotr.

 

“Vyrai gyvenime pereina tris stadijas: 1-oji stadija, kai naiviai tiki Kalėdų Seneliu; 2-oji – kai juo nebetiki; 3-ioji – kai patys tampa Kalėdų Seneliais…“ – tokiu anekdotu su “Gimtuoju…“  savo kalbą pradėjo vienas šios rubrikos pašnekovų, paklaustas apie tai, kokiais lūkesčiais planuoja gyventi kalendoriniais Tigro metais. Pasak jo, šis anekdotas kuo puikiausia atspindi šalies verslininkų nūdieną: jie lyg geraširdis Kalėdų Senelis šiuo metu melžiami iš visų pusių.

 

 

Šįkart apie sausą rajono verslininkų sausį, planus išgyventi kosminiu greičiu kylant kuro bei elektros kainoms, šių metų iškeltus tikslus, planuojamas investicijas. Taip pat apie tai, kokios mintys užplūsta verslininką, kuris sukūręs ne vieną darbo vietą dabartinės valdžios laikomas neišsenkančiu pinigų “kapšeliu“, galinčiu ant savo sprando pakelti ne visada sveiku protu suvokiamus jam primestus mokesčius…

 

 

Norėdami uždirbti tą patį, turėsime pasistengti labiau 

Dalius TRUMPA

AB “Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas 

2010-ieji kol kas nežada jokių prošvaisčių. Vietinėje rinkoje situacija labai sudėtinga ir įtempta: didėjantis bedarbių skaičius, mažėjančios pensijos ir socialinės išmokos tikrai nepadidins perkamumo. Kalbėti apie ekonominį pagyvėjimą dar ankstoka. Šiuo metu situaciją gelbsti tik eksportas, be jo būtų visiškai blogai. Didžiausiu galvos skausmu praėjusių metų pabaigoje tapo netikėtai užakę produkcijos realizacijos keliai į Rusiją. Tačiau jos apimčių nesumažinom, greitai radom rinkas kitose šalyse. Nėra ko slėpti, šie pasikeitimai bendrovei buvo finansiškai mažiau naudingi, bet praradimai – nelabai ženklūs. Buvo puiki proga išplėsti prekybinius tinklus kitose Europos Sąjungos valstybėse. Tačiau alkis naujovėms išlieka.  Dirbant šiuolaikinėje rinkoje keistis būtina. Atsiliksi – tapsi beviltišku. Labai skrupulingai skaičiuodami neatsisakysime investicijų į naujus gaminius. Kokius? Kol kas tai – komercinė paslaptis.

 

 

Visas straipsnis ketvirtadienio “Gimtajame…”  

Agnė Puteikytė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: