Dažniausiai minimi šunų skiepai, kurie gali padėti išvengti labai rimtų sveikatos sutrikimų. Ir nors ne visi supranta, kad jie yra būtini, tačiau džiugu, kad vis daugiau žmonių – nusprendžia skiepyti šunis. Apie tai plačiau šiame straipsnyje pasakoja Siaurio Šnauceris.

Nuo pat gimimo?

Skiepų grafiką turi sudaryti veterinarijos gydytojas. Taigi, kai šuniukas yra jau Jūsų namuose – laikas apsilankyti pas specialistą, kuris sudarys ne tik skiepų grafiką, tačiau taip pat ir pakonsultuos kitais klausimais, kurie gali kilti žmogui, kuris iki šiol niekada neaugino šuns, tačiau nori būti ramus, kad viską daro tinkamai.

Tikrai šuniukai nėra skiepijami vos gimę. Dažniausiai pirmas skiepas – per kelis mėnesius. Vėliau grafikas kinta priklausomai nuo to – kokie skiepai yra leidžiami. Tačiau bet kuriuo atveju laikytis grafiko tikrai verta, kadangi tai leis būti ramiu, kad Jūsų šuns sveikata bus tinkamai pasirūpinama.

Ar visiems veislėms reikia?

Kai kurie žmonės galvoja, kad skiepai reikalingi tik tiems šunims, kurie yra veisliniai. Nepriklausomai nuo šuns veiksmų – reikia laikytis to minėto grafiko, kuris leidžia būti ramiu, kad Jūsų šuo bus gavęs visus skiepus. Visi šunys yra geri ir visi verti dėmesio bei sveikatos. Jokio skirtumo, ar Jūsų šuo yra veislinis, ar ne. Ar jis Jums kainavo pinigus, ar ne. Svarbiausia, kad jis Jūsų draugas ir reikia jam suteikti kuo geriausias gyvenimo sąlygas. Tai apima ir sveikatos patikrą.

Kainos galimybės

Kai kurie pergyvena, kad skiepai kainuoja. Tai gali kelti dvejones dėl skiepijimo apskritai. Nepamirškite, kad veterinarijos klinikos yra tos vietos, kurios dažniausiai stengiasi sukurti aplinką, kurioje gyvūnas jausis gerai ir bus sveikas. Tad jos labai dažnai siūlo įvairias akcijas skiepams bei kitoms paslaugoms. Būtinai jas sekite, Tokiu atveju skiepas gali kainuoti kur kas pigiau, tačiau suteikti galimybę išgelbėti gyvūno gyvybę, kadangi jis bus paskiepytas.

Po skiepų

Būtinai reikia klausyti veterinaro, kuris nurodo – kaip reikia elgtis su gyvūnu po skiepų. Dažniausiai rekomendacijų yra labai mažai. Tai ribotas ėjimas į lauką, taip pat – galbūt ne toks greitas maudymas ir panašiai.

Visada reikia klausti specialisto. Juk kiekviena situacija yra unikali. Kadangi veterinaras gydo Jūsų šunį – jis geriausiai išmano jo ligos istoriją, tad gali pateikti rekomendacijas ne tik dėl skiepų, tačiau ir galimų ligų.

Dažniausios ligos

Yra tam tikros ligos, kurios dažniausiai pasireiškia šunims ir nuo kurių dažniausiai skiepijama. Viena tokių yra pasiutligė. Tiesa, nors skiepai yra reikalingi visiems šunims, tačiau kai kurie tikrai linkę labiau užsikrėsti nei kiti. Dažniausiai jautriausi yra kambariniai šunys, tokie, kurie yra maitinami prastos kokybės maistu. Tokiems šunims dažniausiai skiepai reikalingi dar labiau, kadangi organizmas ne visada geba susitvarkyti su virusu pats.

Gyvūno sveikata yra svarbiausias jo turtas, tačiau priklauso ne nuo paties, tačiau labiausiai nuo šeimininko. Taigi, reikia kuo daugiau dėmesio skirti savo augintiniui, kadangi tai gali padėti užkirsti kelią rimtoms ligoms. O tai yra svarbiausia.

Užs.539

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: