blank
Asmeninio archyvo nuotr.

– Esate žemaitis. Kas atvedė Jus į Rokiškį?

– Esu kilęs iš Kretingos, daug metų gyvenau Vilniuje, vėliau atsikėliau į Juodupę.

– Kuo čia užsiimate?

– Meniniu dekoravimu. Tuo pradėjau užsiimti prieš 15 metų, ir tai yra mano pagrindinė veikla. Visiems sakau, pirmą kartą gyvenime pradėjau dirbti taip, kad į darbą einu kaip į šventę.

– Ar Jūs mokėtės dekoravimo?

– Jaunystėje norėjau studijuoti dailę, bet taip išėjo, kad įstojau į Kretingos žemės ūkio mokyklą ir tapau agronomu. Vėliau pradėjau domėtis dekoravimu, nors tuomet Lietuvoje tai nebuvo populiaru, kaip, pavyzdžiui, Ukrainoje. Čia netgi ne visas tam reikalingas medžiagas pavyksta gauti: pavyzdžiui, molio tinką gamina Anykščiuose, o kitas medžiagas tenka siųstis iš Italijos.

Neseniai dalyvavau dekoravimo mokymuose, turėjau progą iš arčiau susipažinti su molio tinku, išmokau išgauti bangų efektą. Dabar nemažai informacijos galima rasti „Youtube“.

blank
Šiuo metu labiausiai džiuginantis darbas – vaza su rūdžių ir vario oksidacijos elementais: „Smagu dirbti, kai nežinai, ką sukurs gamta, iš kurios pusės padvelks skersvėjis, ir nupūs tavo bandytą sukurti srovę ten, kur jai reikia. Metalo rūdžių efektas su kažkada kažkur dūlėjusiais ir jau apsioksidavusiais vario likučiais.“

– Ar turite įkvėpėją?

– Taip, tai – Margarita Zalieckienė. Mano nuomone, tai Lietuvos dekoratorių ikona, brendas. Nuotoliniu būdu ji man atskleidė daug dekoravimo paslapčių, o dabar iš jos labai noriu išmokti akmens tekstūros technikos.

– Kokių efektų pavyksta išgauti?

– Marmuro, rūdžių, vario oksidacijos efektų, taip pat ant sienų galima nupaišyti mandalas ar bet ką kita. Specialiais dažais, laku ar aliejumi išgaunamas akmens, metalo ar kitokio paviršiaus efektas. Eu išmokęs atlikti perlamutrinį „pasaulio žemėlapio“ efektą. Visuomet galima įterpti aukso, sidabro, blizgučių ar tai, ko tik norisi.

– Kokios technikos Jums arčiausiai širdies?

– Tos, kurios naujos. Na, pasakykit dailininkui, kad nupieštų 10 vienodų paveikslų, juk nepatiktų kaip konvejeriu dirbti, taip pat ir man – norisi išbandyti ką nors naujo.

– Ką, Jūsų nuomone, sukuria dekoravimas?

– Meniškai dekoruojant sienas faktūriniu, molio tinku paviršiui suteikiama išskirtinė faktūra, sienos tampa gražios, ilgaamžės, atsparios trinčiai, lengvai valomos ir plaunamos.

– Kokias priemones naudojate?

– Įvairias – molio tinką, kalkinį tinką, beicą, laką.

– Ar turite vadinamąją „profesinę ligą“?

– Tikrai taip, bet kur atėjęs žiūriu į sienas, akys iškart pradeda bėgioti, mąstau, ką galėčiau padaryti, kad aplinka taptų gyvesnė. O jei ką įdomesnio pamatau, visada nusifotografuoju. Kai galvoje gimsta vaizdas, pradedu galvoti, kur savo viziją įgyvendinti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments