blank

Privalu išlaikyti darbo vietas rokiškėnams

„Ivabaltė“ sumažino pervežimo paslaugų dalį, įmonei iš Vilniaus parduodama14 vilkikų ir pasilikdama tik 5 vilkikus, skirtus „Ivabaltės“ prekiaujamai žemės ūkio technikai pervežti. Su vilkikus perėmusia įmone sutarta, kad jie išlaikys darbo vietas dvylikai rokiškėnų, kurie dirbo „Ivabaltėje“, pervežimų srityje. Tai buvo labai aiškus principas, kad tiek metų dirbusi komanda neliktų be darbo.

Matydami, kaip pervežimo verslo situacija klostosi Rokiškyje, „Ivabaltės“ vadovai jau praėjusių metų pradžioje pradėjo planuoti pokyčius. Priimtas sprendimas koncentruotis į žemės ūkio technikos pardavimą ir servisą, mažinant logistikos dalį.

Tai įgyvendinta šiemet, radus pirkėją, kuris sutiko su sąlyga perimti ne tik sunkvežimius, bet ir jais dirbusius vairuotojus bei vadybininkus. Šiuo metu sutarta ir dėl aikštelių bei sandėlių Rokiškyje nuomos“, – sakė UAB „Ivabaltė“ viešųjų ryšių ekspertas Arūnas Armalis.

Lėmė ne karas

Galbūt sprendimą lėmė karas Ukrainoje ir su agresore Rusija nutraukti bendradarbiavimo ryšiai? „Noriu pabrėžti, kad logistikos verslui Rokiškyje labai stiprų smūgį sudavė ne karas Ukrainoje, o tai, kad iš Rokiškio buvo iškelti muitininkai. Ir tai vyko dar 2020 m. Jau tada tiek merui, tiek tuometiniams Seimo nariams iš Rokiškio sakėme – ieškokite išeičių, kalbėkite su Finansų ministerija, su Muitinės departamentu, nes muitininkų iškėlimas iš Rokiškio vienareikšmiai reikš logistikos ir pervežimų verslų išsikėlimą iš Rokiškio. Karas tik paspartino tai, kas anksčiau ar vėliau turėjo įvykti“, – sako „Ivabaltės“ savininkas ir generalinis direktorius Irmantas Tarvydis.

Ne savivaldybės sprendimas

„Muitinės padalinio iškėlimas – ne savivaldybės, o muitinės sprendimas. Savivaldybė tokio sprendimo negalėjo paveikti. Bet vietos vežėjams yra sudarytos galimybės muitinės reikalus susitvarkyti internetu ir tą sėkmingai daro, pavyzdžiui, AB „Rokiškio sūris“ ir kiti vežėjai, tik reikia turėti nepriekaištingą reputaciją – tai vienintelė sąlyga. Niekam iki šiol problemų neiškilo, visiems naudotis muitinės paslaugomis tapo lengviau ir patogiau, kiti tuo naudojasi“, – situaciją komentavo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments