Charlotte May iliustracija iš pexels.com

Namai yra statomi pagal iš anksto paruoštus projektus. Tačiau estetiniai aspektai tikrai ne visada aptariami, nusprendžiami iš anksto. Kartais žmonės laukia, kol namų apdaila bus pilnai baigta ir tik tuomet pradeda galvoti – koks dizainas, interjeras jiems labiausiai tinka arba koks geriausiai tiktų konkrečiose erdvėse. Tai yra blogai. Interjero dizainas turi būti lygiai taip pat projektuojamas kaip ir namų sienos, kadangi tai leis džiaugtis skoningai suderinta visuma.

Patalpos lemia planuojamą interjerą

Planuojant savo svajonių namus – verta iškart samdyti ne tik projektuotoją, tačiau ir interjero dizainerį. Patogu, kai kolektyvas dirba kartu, kadangi pasitardami gali geriau įgyvendinti kliento poreikius.

Dažnai reikia laiko, kol interjero dizaineris įsisavina erdves, kurios bus kuriamos“,- pasakoja Jovita. „Taip, svarbiausia yra klientas ir jis gali gana tiksliai nusakyti, kokio stiliaus namai jam patys gražiausi. Ir mūsų darbas yra tikrai šį jo norą paversti realybe. Tačiau kartais matome, kad, pavyzdžiui, modernus interjeras tiesiog atrodys neskoningai, kadangi patys namai atrodo visiškai klasikinio tipo, juose skoningiausiai atrodytų tradicinis interjeras. Tuomet ieškome balanso, siūlome modernią klasiką ir panašiai“,- priduria.

Nors priimta manyti, kad šiuo metu dažnas renkasi modernų interjerą, kuris neatsiejamas su minimalizmo, tačiau tai nėra tiesa. Dažniausiai šio tipo interjeras yra pasirenkamas dėl praktiškumo, kadangi erdvės yra mažos, o žmonės neturi laiko namų priežiūrai. Visgi, poreikiai dažniausiai kur kas įmantresni, mėgstamas klasikinis, prabangus, net Rokoko stilius.

Ksenia Chernaya iliustracija iš pexels.com

Interjero dizaino tipai

Norint paprasčiau pažinti galimus interjero tipus, žinoma, kad geriausia yra tartis su specialistais, kurie ne tik išmano teoriją, tačiau ir geba ją pritaikyti praktiškai, tarsi jungti bei miksuoti skirtingus stilius.

Geras pasirinkimas yra paprastasis interjeras. Jis apima harmoniją suderintą su patrauklumu. Etaloninis interjeras – vieno arba kito laikmečio atspindys namuose. Jame taip pat dažniausiai susipina ir tam tikrų kultūrų samplaikos. Pavyzdžiui, šiuo metu labai mėgstamas liaudies motyvus turintis interjeras. Mėgstamas ir autorinis interjeras. Tik tokiu atveju dažniausiai namų savininkai samdo konkretų interjero dizainerį, kurio stilius jiems labiausiai priimtinas. O kur dar meninis interjeras, kuris gali atrodyti kaip be ribų, tačiau net ir jame dažniausiai yra aiškios taisyklės, tendencijos, net lakoniškumas“,- pasakoja interjero dizainerė.

Nėra būtina tiksliai nuspręsti, koks interjeras Jums labiausiai patinka, koks bus namuose. Kur kas svarbiau – tartis su specialistu, kad jis būtų gebus teorines žinias paversti praktika.

Visada – vienas žingsnis į priekį

Samdyti interjero dizainerį verta ir dėl to, kad jis ne tik išmano galimybes, derina jas su praktiškumu, tačiau dažnai ir geba numatyti vienu žingsniu į priekį, tai yra, atsižvelgdamas į kliento poreikius pateikia rekomendacijas, įžvalgas, kurios jam atrodo galinčios supaprastinti gyvenimą ne tik šiandien, tačiau taip pat ir ateityje.

Kartais su klientais juokaujame, kad mes esame aiškiaregiai ir tikrai, kai tenka sutikti klientus, kurie mus samdė prieš gerus 20 metų, gera girdėti, jog jie patvirtina, kad mūsų sprendimai – atsipirko, nors tvarkymo metu galbūt atrodė ir ne tokie reikalingi“,- juokauja Jovita.

Pirmas žingsnis – Jūsų poreikius patenkinantys namų projektai. Kai jie detalizuoti – laikas skirti dėmesio dizainui. Tačiau tikrai ne tada, kai sienos nudažytos, o lemputės susuktos. Kuo anksčiau bus nuspręsta dėl interjero dizaino – tuo Jūsų būsimų namų vizija bus aiškesnė.

Užs. 883

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: