blank

Šilumos siurblio pasirinkimas yra sudėtingas procesas. Atminkite, kad svarbu ieškoti profesionalios pagalbos. Daugybė modelių turi labai specifines konfigūracijas. Pavyzdžiui, pasirinkimas greičiausiai nebus vienodas, nesvarbu, ar tai nauja ir gerai izoliuota konstrukcija, ar katilo keitimas esamuose namuose. Taip pat kyla poreikių klausimas: šildymas, karšto vandens ruošimas, vėsinimas vasaros metu. Kiti parametrai, į kuriuos reikia atsižvelgti: jūsų turimų šildymo prietaisų tipas (radiatoriai, grindinio šildymo sistemos, ventiliaciniai konvektoriniai šildymo mazgai). Tai yra keli svarbūs parametrai, norint pasiekti tikslų įrenginio dydį. Naudinga žinoti: jei turite per didelę instaliaciją, atsiras papildomų pirkimo išlaidų, padidės ciklų skaičius (taigi ir elektros sąnaudos) bei susidėvėjimas. Priešingai, jei įrenginys bus per mažas, jūsų įrenginys negalės patenkinti visų jūsų poreikių ir atsarginės sistemos reikės per dažnai.

Kokį šilumos siurblio modelį pasirinkti? Namuose dažniausiai naudojamos sistemos yra aeroterminiai šilumos siurbliai, kurių kalorijos sulaikomos ore. Jei montavimas atliktas teisingai, investicijos atsiperka greitai. Priklausomai nuo aplinkybių, tai svyruoja nuo 3 iki 8 metų. Geoterminiai šilumos siurbliai (kalorijos sugaunamos žemėje) arba hidroterminiai (kalorijos sugaunamos vandenyje) dėl didelių sąnaudų, administracinio ir įgyvendinimo sudėtingumo yra labiau rezervuoti naujoms statyboms.

Oras – vanduo šilumos siurblys. Veikimo principas gana paprastas: vienas ar keli lauko įrenginiai sulaiko kalorijas iš lauko šalto oro. Iš šio oro ištraukiamos kalorijos ir pašildomas šilumos perdavimo skystis. Kai pašildys, jis šildys vandenį iš sistemos, tiekiančios žemos temperatūros prietaisus (radiatorius arba grindinio šildymo sistemas). Aukštos temperatūros modeliai, be buitinio karšto vandens ruošimo, šildo esamą aukštos temperatūros šildytuvų tinklą. Šie modeliai pakeičia dabartinį katilą, nereikia perimti.

Skiltiniai oras – vanduo šilumos siurbliai. Šie veikiantys šilumos siurbliai, pritaikyti tiek naujos statybos, tiek renovacijos projektams, gali valdyti tiek šildymo, tiek buitinio karšto vandens tiekimą. Taip pat yra sudalyti oras vanduo šilumos siurbliai, skirti šildymui, pritaikyti tiek naujos statybos, tiek renovacijos projektams. Hibridinis šilumos siurblys. Tai idealus sprendimas renovuojant, anot montuotojų. Oras/vanduo šilumos siurblys yra sujungtas su katilu (paprastai dujiniu arba kuro katilu), todėl hibridinis šilumos siurblio pavadinimas. Su juo šilumos siurblys yra pirminės energijos tiekėjas. Katilas įsijungia tik tada, kai to reikalauja nepakankamos šilumos siurblio darbo sąlygos. Hibridiniai šilumos siurbliai yra su išmaniąja pilotine sistema. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti kiekvieną prietaisą, kad maksimaliai sutaupytų energijos.

Užs. 750

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments