Ką įtakoja padavimo šnekas

Pradėkime nuo šio įrenginio techninių specifikacijų – į ką reikia atsižvelgti? Praktiškai kiekviename tokiame aparate yra padavimo šnekas. Šeku yra transportuojamos granulės, akmens anglis arba tiesiog – kietasis kuras. Jeigu neturite prieigos ar galimybės pirkti smulkesnį kietąjį kurą – ilgos granulės ar stambios anglys gali jam strigti, užsiblokuoti skersai ir gadinti granulių padavimą į degimo kamerą, tad būtina į tai atsižvelgti. Šneko ilgis gali būti įvairus – nuo keliasdešimties centimetrų iki kelių metrų, priklausomai nuo jūsų poreikių. Tiesa, jeigu jūsų katilas yra sumontuotas lauke, nerekomenduojama naudoti atviro tipo šneko, kad granulės neišbyrėtų pro šoną ir kad neprisigertų drėgmės iš lauko. Žinant koki drėgni orai gali būti Lietuvoje – tai itin svarbu.

Granulinio degiklio galingumas

Granuliniai degikliai taip pat skiriasi savo galingumu. Galingumo pasirinkimą įtakoja keli faktoriai. Pirma, jūsų namų dydis. Jeigu gyvenate dideliuose namuose – >300 kvadratinių metrų pagal plotą, didesnis galingumas būtinas, užtikrinti šilumą glūdžiais žiemos laikotarpiais. Jeigu granulinio degiklio galingumo lubos bus per mažos, namie gali padidėti drėgmė, ko pasekoje bus ne tik šalta, bet ir padidės galimybė susirgti įvairiomis ligomis, peršalti. Kitas svarbus faktorius – namų energetinis efektyvumas. Tą patį 300 kvadratinių metrų ploto namą gali reikti itin skirtingai kūrenti, priklausomai nuo to, kaip efektyviai šilumą namie jis išlaiko. Žemos klasės namui gali reikti didesnio pastovaus šildymo, ko pasekoje ir didesnio galingumo. Tuo tarpu aukštos klasės namas efektyviau išnaudos sudegintą kurą ir išlaikys šilumą, todėl ir degiklio galingumo reikia mažesnio – bus naudojama mažiau elektros ir mažiau kuro.

Išvada – į ką atsižvelgti

Kaip matote, granuliniai degikliai – itin svarbus priedas jūsų šildymo sistemoje, kuro pasirinkimą įtakoja ganėtinai daug dalykų. Reikia atsižvelgti į namo energetinį efektyvumą. Taip reikia atsižvelgti ir į namų plotą bei kokio tipo sumontuotas šnekas – atviras ar uždaras. Ir netgi koks kietas kuras bus kūrenamas katile.

Užs. 868

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments